פסיכומטרי

FavO r i Tes

New member
אחרי צבא,

אל תעשי את זה לעצמך, זה כל כך אסון בתיכון. לאלאלא... אחרי צבא, ישלך זמן להכל, מי יודע אולי גם לא תצטרכי. קיצר אני ממש לא ממליצה. לי היה ממש חרא, לא נוח לא למדתי בכלל וקיבלתי ציון ממש נמוך בגלל זה וככה כל החברים שלי שהלכו לזה

sexytomato

New member
אני לא מסכימה איתך...

אומנם כבר לעשות בתיכון בקורס ייחודי שמותאם לכך זה לא כ"כ אפשרי (כמעט כל החברות סגרו את המסלול הזה), אבל אני עשיתי פסיכומטרי עם קידום תיכון השנה, והקורס התחיל מהחופש עד תחילת השנה, זה כמעט לא חפף בכלל למבחנים, בחופש היה לי מלא זמן ללמוד (ז"א, מה זה מלא.. כשיש 3 מפגשים בשבוע אין כ"כ הרבה זמן, אבל הצלחתי להכין את כל הש"ב).. בסופו של דבר לא קיבלתי ציון מזהיר (655) אבל מספיק להרבה דברים באוני'. חברים שלי שעשו פסיכומטרי באותו זמן יחד איתי (לא כולם באותו קורס) קיבלו ציונים שונים- 711, 769, 734, 750, 751 וכו'... יש כמובן כאלה עם ציונים יותר נמוכים (580, 540) אבל בהחלט אפשר להוציא ציון טוב. אחרי צבא להתחבר בחזרה לחומר הזה זה מאוד קשה...

JumpInTheFire

New member
אין לי ניסיון בזה

יש כאלה שאומרים שאחרי הצבא, יש כאלה שאומרים בלימודים כי אח"כ שוכחים חלק מהדברים נראה לי שהשילוב של אחרי תיכון-לפני צבא יהיה הכי טוב (אם זה אפשרי מבחינת הגיוס)

natasha89

New member
אממ..

אני עשיתי בתחילת כיתה י"ב.. מצד אחד טוב שעשיתי -אני יודעת איפה אני עומדת ... אבל מצד שני לא ממש למדתי בגלל בית ספר ולא ממש למדתי בבית ספר בגלל פסיכומטרי. אבל לדעתי אחרי צבא זה יותר קשה כי שוכחים את כל החומר שלומדים בבית ספר...

harhanegev

New member
תשובה, לדעתי:

בהנחה שאת מתכוונת באמת לביטוי "לעשות פסיכומטרי", ולא מדברת על מסחטת הכסף שנקראת "קורס פסיכומטרי", אז למה לא לגשת כבר עכשיו ? תירשמי למבחן, תתכנני אליו בעצמך עם או בלי ספר (להתכונן זה בעיקר בקטע של האנגלית. בשאר הפרקים אין סיכוי לשינוי ממשי, גם אם משלמים כמה אלפי שקלים לחברה עם הפרסומות הכי תותחיות) ותיבחני. אם תצטרכי לשפר, תמיד אפשר להיבחן שוב אחרי הצבא. אני עשיתי את הפסיכומטרי שלי לפני הצבא, ולא מתחרט על זה לרגע.

אייני

New member
ממש לא מסכים

דווקא השינוי האמיתי היה במתמטיקה ובמילולי. כשעשיתי את הסימולציה הראשונה בהתחלה לא פתרתי כמעט כלום בגלל הזמן והשיטות שלי. אחרי שלמדתי, בסימולציה האחרונה פתרתי את כל השאלות במתמטיקה בזמן, וכמו שצריך, ואת המילולי פתרתי הכל חוץ משתיים שלא היו נכונות. דווקא בהן אפשר לשפר הכי הרבה, באנגלית פחות - כי זה בעיקר לקרוא וללמוד וזה, ואת זה אנשים פחות עושים.

harhanegev

New member
אל תאמין ל"סימולציות" שלהם !

תאמין למבחן האמיתי ! זאת חוכמה מאוד קטנה לעשות "סימולציה" בהתחלה ולהגיד לך שאתה על הפנים, אבל לפי מחקרים אמיתיים השיפור עקב קורס הוא ממש ממש אפסי.

אייני

New member
זאת הייתה הסימולציה

של המבחן שקיבלתי עם הספח הרשמה שקניתי בסטימצקי.... ובכל מקרה, לא יודע, לפי מחקרים אחרים השיפור הוא כן משמעותי, וקידום כותב שהציון הממוצע של התלמידים שלו גבוה בדיי הרבה נקודות מציונים אחרים. שמע, ברור שאם אתה יושב על התחת וחורש כמו שצריך אתה תצליח, אבל הרבה אנשים לא עושים את זה כלכך, וזקוקים למסגרת. אחרי הכל, אני מסוגל ללמוד שבוע לפני מבחן כלשהו, אבל קשה לי לקלוט שכאן אני ממש צריך להתחיל ללמוד חודש חודשיים לפני לפחות...

harhanegev

New member
שים לב למילים שלך:

"לפי מה שקידום כותב". כלומר אינטרסים. וזה אומר הכל.

אייני

New member
אכן, אבל אל תשכח:

גם למכון הזה יש הרבה אינטרסים לכתוב נגד קידום... אחרי הכל, הטענה המרכזית שלו לפסיכומטרי היא שלא אמורים בכלל ללמוד אליו... עצם קיומו של קידום ושל מכונים אחרים פוגע בטענה, אז מן הסתם ירצה לטעון שהם לא מועילים בכלום. כלומר, גם לו יש אינטרסים. אז מי צודק? האינטרסים של המכון שלך, או של קידום? רוב האנשים מעדיפים לא להסתכן. בהתחשב בעובדה שכולם יודעים שהטענה הזאת מפגרת לחלוטין, ואם לא תלמד במכון, תלמד לבד.

harhanegev

New member
אני לא יודע מי זה

"המכון הזה" שאתה מדבר עליו. אין לי שום מושג לגבי יתרונות או חסרונות של מכון אחד לעומת מכון אחר. בכל מקרה, שיהיה לכולם ולכולן בהצלחה !

אייני

New member
מה איזה מכון?

אהה, אוקיי, כנראה לא הייתי ברור, מצטער... התכוונתי למכון הארצי שעושה את בחינות הפסיכומטרי.... פשוט, היום יש מלא טענות נגד הפסיכומטרי (ובצדק. במתכונת הנוכחית שלו הוא בכלל לא בודק אם אתה מתאים לאוניברסיטה או לא)

harhanegev

New member
"כלל לא בודק" ?

אפשר להתווכח על מידת ההתאמה של המבחן ללימודים באוניברסיטה, אבל "כלל לא בודק" נראית לי מילה טיפ טיפה מרחיקת לכת.

אייני

New member
אם אתה רוצה להתווכח על סמנטיקה,

אז תהנה לך
אפשר לחשוב, באמת. במתכונת הנוכחית המבחן לא בודק כלכך את המוכנות שלך לאוניברסיטה. עכשיו אתה מרוצה? אני מקווה שאבן נגולה מעל ליבך כשקראת את זה

harhanegev

New member
לא עניין של אבן ולא עניין של לב.

אבל עזוב, לא באתי לכאן כדי להתווכח ולהתווכח ולייצר שרשורי-פלצת ענקיים. שיהיה לך המשך ערב נעים ונפלא ומקסים ומוצלח.

sexytomato

New member
וואי וואי וואי... ממש ממש לא מסכימה

לגשת לפסיכומטרי לבד זה קשה מאוד, במיוחד אם לא מכירים את מבנה הבחינה, קרי, הפסיכו' הראשון. שנית, לכל אדם הפרקים הקשים זה אינדיוידואלי לגמרי. לי אנגלית היה פשוט לגמרי מההתחלה, עברית ככה ככה ומתמטיקה פחות. אני 5 יחידות מתמטיקה, וזה פשוט צורת מחשבה שונה לגמרי. צריך לעבוד עפ"י שיטות ברורות מאוד שמלמדים בקורס, כי אם פותרים את השאלות לפי הידע (ויש ידע) זה לוקח פי 2-3 יותר זמן. בנוגע לעברית, אני חושבת שבעיקר בעברית זה הפרק שבו ניתן ללמוד. ללמוד את כל המילים (שאגב, זה הפך לתחביב החדש שלי... להכיר מילים חדשות בעברית), ללמוד שיטות לפתרון שאלות, והמילים חשובות לכל פרקי הבחינה בעברית. אני בטוחה שלא הייתי מצליחה בלי הקורס, אולי הייתי מצליחה יותר עם קורס אישי ולא קורס תיכון, אבל לבד בטח ובטח שלא הייתי מגיעה לתוצאה הזאת. לא בפעם הראשונה לפחות. ואל תכליל בבקשה

harhanegev

New member
אם כך, אז תסבירי לי בבקשה

איך זה שמחקרים בלתי תלויים הוכיחו שקורס משפר ציון בדרך כלל בנקודות בודדות? רוב האנשים לא שמים לב לזה, מסיבה פשוטה : הם עושים קורס לפני הפסיכומטרי עם כל העדר, כי "ככה כולם עושים", ואין להם מושג שזה לא נתן להם כמעט כלום. במיוחד עם הסימולציות המזוייפות בתחילת הקורס.

sexytomato

New member
בחיים לא שמעתי על המחקרים האלה

ואני גם לא מאמינה בתיאוריית הסימולציות המזוייפות.

harhanegev

New member
אל תאמיני שהסימולציות מזוייפות.

תשאלי אנשים שעשו פעמיים פסיכומטרי ובאמצע קורס, כמה קיבלו לפני הקורס במבחן האמיתי, כמה בסימולציה של המכון, וכמה במבחן שאחרי. ותראי בעצמך את העובדות.

למעלה