פנאומוטורקס חוזר

yaya1000

New member
פנאומוטורקס חוזר

שלום, אני בן 23 ולא מעשן. בחודש האחרון היו לי 2 מקרים של פנאומוטורקס ספונטני בריאה השמאלית. אתמול באמצע הלילה (שבועיים אחרי האירוע השני) שוב התחילו הכאבים. נסעתי למיון, אבל בצילום לא ראו חשד לחזה אוויר ושלחו אותי הביתה. הכאבים הולכים ומחריפים מאז. אני גם מרגיש תזוזות בצד השמאלי של בית החזה בעיקר במצב שכיבה, מה שמונע ממני להירדם. בדיוק אותן תחושות לפני שבועיים באירוע השני. מחר כנראה אחזור למיון, ואתאשפז. כבר חודש וחצי אני בבית או בבי"ח, מאז האירוע הראשון, מלא בחרדות. רציתי לשאול לגבי הניתוח להוצאת בולות והדבקת הריאה, שכנראה לא תהיה לי ברירה אלא לבצעו. האם רצוי לעשות CT קודם לכן, או לוותר בגלל הקרינה? האם הניתוח לא מסובך כמו שאמרו לי? מה משך ההחלמה? כל מידע יעזור, גם מאלה שביצעו את הניתוח בעבר. תודה מראש.

פנאומוטורקס חוזר

שלום לאחר חזה אויר ספונטני (פנאומוטורקס) חוזר פעם שנייה באותו צד מומלץ לעבור ניתוח. הסיבה לכך היא הסיכויים היחסית גבוהים לחזרה נוספת של חזה האויר שוב ושוב. יתכן שמה שאתה חש בימים האחרונים זה סימן לכך. בכל מקרה מומלץ לבצע ניתוח. מומלץ לבצע בדיקת CT לפני הניתוח כדי לשפר את התוצאות של הניתוח. כמות הקרינה אומנם לא קטנה, אבל נבדקה ונמצא שאינה גורמת לנזק לחולה. הניתוח עצמו אינו מסובך, נמשך זמן קצר יחסית ודרך חתך קטן עד קטן מאוד בבית השחי. ההחלמה לוקחת מספר ימים. אם יש שאלות נוספות אתה מוזמן להמשיך ולשאול.

yaya1000

New member
תודה ועוד שאלה

אכן שחזרתי היה חזה אוויר של 15% בערך. אישפזו אותי בלי נקז, ולמחרת עשיתי כבר את הניתוח, בלי CT. אמרו לי שהיו הרבה בועיות והידבקויות אבל הוציאו את הכל. היום חזרתי הביתה. בערב שוב הרגשתי תזוזות בחזה במצב שכיבה ותזוזות בגב העליון בהתכופפויות. האם יכול להיות שזה אוויר שחדר לחזה בזמן שהוציאו את הנקז? כי אני זוכר שהשאירו אותו פתוח כמה שניות עד שתפרו וגם אח"כ שמו מדבקות על התפר (air sealing-זה מה ששמעתי) או שאולי זה שוב חוזר מחדש אפילו שרק שלשום עשיתי ניתוח? זה כבר נהיה מתסכל, הרגשה שלעולם זה לא יעבור. תודה.

חזה אויר חוזר לאחר ניתוח

שלום שוב הכי סביר שמה שאתה מרגיש זה רק רגישות יתר טבעית לאחר הניתוח. יתכן גם שנכנס מעט אוויר בזמן הוצאת הנקז, אבל אז היו רואים זאת בצילום חזה ביקורת. בכל מקרה בצילום נוסף שמומלץ לעשות בעוד כ 10 ימים האוויר כבר יספג והצילום יהיה תקין. הכי פחות סביר, סיכוי של אחוזים בודדים שזהו חזה אויר חדש ושיהיה צורך בניתוח נוסף. מאחר והסבירות מאוד נמוכה לכך שמור על אופטימיות עד לביקורת בעוד 10 ימים.

למעלה