פיתוח אפליקציה

Gilnaa

New member
פיתוח אפליקציה

אני מעוניין ללמוד לפתח אפליקציות לאייפון\אייפוד\אייפד\ ietc איך? כמה? מתי? והאם ניסיון בC# יעזור לי? אני בכלל לא בטוח איך מפתחים לiOS, אין לי ניסיון, ואין לי אייפון(מה שגם מוביל לשאלה של איך אני בודק את התוכנית?). לא דחוף לי, אבל אני סקרן מאוד לדעת.

Gilnaa

New member
השאלה לגבי C#

היא בגלל שאני יודע ש.net היא סביבת פיתוח של מיקרוסופט, ואני לא בטוח עד כמה השפה תעזור לי במגרש של אפל

BravoMan

Active member
כמה תשובות:

ראשית, כדי לפתח לכל ה-i-משמועים למיניהם תצטרך מחשב MAC. או לכל הפחות מערכת הפעלה שלו, אבל במסגרת פורום זה אסור לדון בדרכים חלופיות עקב היותן תחום אפור. (גם אם היה מותר לא הייתי מתעסק עם השטויות האלה באופן אישי) שנית, עליך ללמוד שפה שנקראת Objective-C. למרות שזו שפה מונחית עצמים ושמה מרמז שהיא קרובת משפחה של ++C ו-#C בפועל יש לה תחביר מוזר למדי. אם זאת, היות ואתה כבר יודע מושגים בסיסיים בתכנות בכלל ותכנות מונחה עצמים בפרט (מה זה משתנה, תנאי, מחלקה וכו') תצטרך רק ללמוד את הבדלי התחביר של Objective-C מה שלא אמור לקחת לך יותר מידי זמן. Apple מחלקת בחינם סביבת פיתח שכוללת אמולטור. להיות בעל אייפון לא יעזור לך במיוחד כי בכל מקרה הרצת תוכנות עליו זה לא דבר פשוט ומצריך קבלה של רישיון מיוחד מ-Apple או פריצה של המכשיר. בעוד שמבחינה טכנית סביבת הפיתוח לאייפון נחמדה, מדובר באחד המכשירים המעצבנים ביותר לעבודה (לדעתי האישית) ואחד שאני ממליץ לכל מפתח שפוי להתרחק ממנו. אבל אם בכל זאת חפצה נפשך, עיין בהיסטוריית הודעות בפורום זה ותוכל למצוא הפניות למספר מדריכים רלוונטיים. בהצלחה!

guyiphone

New member
אופציה נוספת ...

ניתן להשכיר מחשב שכזה לכמה חודשים עד לסיום פרויקט ואז ולהחזיר. הבעיה היא שלא ניתן תמיד לכמת במדויק את הזמן שדרוש לפיתוח אפליקציה, וגם העובדה שהשכרת מחשב שכזה לתקופה ארוכה עלול לעלות כמו רכישה של אחד חדש ... ואז מה עשינו פה? :) בהצלחה !

Gilnaa

New member
באמת עלול להיות יקר

ועוד לא הוספנו את העלות לימוד(או שאפשר ללמוד בדרך אחרת)

למעלה