פיצול חיסונים

אתה בטוח שהוא הראה?

אנא קרא את תגובתי אליו. לא נראה לי שטעינו בחישוב, וגם אם כן, נשמח לבדוק את עצמנו ולתקן, כמו שבני אדם עושים כאשר הם טועים.
ואם יתברר שלא טעינו, תהיה זו דוגמא טובה עבורך כיצד יש להתייחס למידע שהעמותה מביאה לציבור (אגב, גם אם תהיה טעות נקודתית בחישוב הזה, מה זה אומר על המידע הרב המוצג באתר שלנו?!).

אם המטרה שלך ניגוח ודה-לגיטימציה לעמותה לשם הניגוח, זה לא המקום. אם אתה בא ברוח טובה לדון על חיסונים - welcome.

קומרן

New member
קראת את המסמך שקישרת אליו?

טענת כי חיסון הסרווריקס הינו גבוה פי 40,000 מהסף הנחשב לבטוח על ידי הFDA

המסמך אליו קישרת מתייחס לתקן הקשור להזנה תוך וורידית , זאת אתה יכול ללמוד רק מכותרת המסמך:
"Aluminum in Large and Small Volume Parenterals Used in Total Parenteral Nutrition". (הקישור מוביל לוויקיפדיה בערך המתאים).

עכשיו ,

לא התייעצתי עם אנשי מקצוע אך יש להניח שמי שמקבל טיפול שכזה מקבל אותו בנפחים גדולים ולאורך זמן ולכן ההמלצה שלהם מופיע ביחידות של ריכוז (כמה אלומיניום מותר שיהיו בליטר תערובת מזון (אני לא מכיר את המונח המקצועי למרק שמזריקים). לכן, הכמות האבסולוטית שהמטופל גדולה מזאת של החיסון.

וקצת מטמתיקה:
מנה של החיסון הינה 0.5ml כאשר יש 3 מנות. (הנתונים מתייחסים לעלון לצרכן שצירפת)
בכל מנה יש 225 mcg ובכל המנות בייחד 675 מיקרוגרם.

אם בכל ליטר מזון המשמש להזנה תוך וורידית יש 25 מיקרוגרם לליטר של אלומיניום (הכמות המקסימלית על פי ה FDA), אז אחרי פחות מ 30 ליטר של הזנה , החולה קיבל את אותה כמות אלומיניום כמו שיש בחיסון (אסור לשכוח שבמיקרים רבים ההזנה הינה לטווח ארוך).

אם כן , אין שום קשר בין המסמך שקישרת אליו לבין בטיחות החיסון - מסכים איתי?

קומרן

New member
תיקון קטנטן

"טענת כי חיסון הסרווריקס הינו גבוה פי 40,000 מהסף הנחשב לבטוח על ידי הFDA "

הכוונה הייתה לכמות מותרת של אלומיניום בחיסון.

היכן זה נאמר?

פולספגן, האם תוכלי להפנות אותנו למקור המידע לפיו בשל תופעות הלוואי של מנות הדחף, הורידו מנת חיסון מהתכנית באנגליה?
תודה!

פולספגן

New member
נדמה לי שזה אפילו כתוב ב-

"האמת על החיסונים".

באנגליה ישנם רק 3 מחזורים של מחומשת (בגיל חודשיים, 3 חודשים ו-4 חודשים - פער של חודש בין החיסונים ולא חודשיים כמו פה) ולא 4 כמו פה...

שלום לך

אינני רופאה, ובטח לא מבינה גדולה בחיסונים, אז רק יכולה לשתף אותך בהיגיון הבריא שלנו ומה שאנחנו החלטנו לעשות עם הבנות שלי.
את הMMR נתתי רק אחרי גיל שלוש.
הסיבה לכך- שמערכת החיסון כפי שהיא נתפסת בעיני תהיה מסוגלת להתמודד עם החיסון הזה יותר בגיל 3 מאשר בגיל שנה.
בגיל שנה נתנו רק את המנה הנוספת של המחומשת, ואת אבעבועות רוח נתתי בנפרד בגיל 3.5.
ובטיפת חלב אכן צריך לעמוד על הרגליים האחוריות, ולהיות אסרטיבים ביותר, אבל אל תשכחי שזה הילד שלך ורק את אחראית כלפיו.

פיצול חיסונים

זה שרשור אליו יצורפו כל הדיונים העוסקים בשאלת פיצול חיסונים

שאלה לגבי פיצול

נניח הורה רוצה לפצל את החיסון המחומש למרכיביו. האם לא מדובר בהזרקה מחומשת של אותם רעלים שאתם כל כך פוחדים מהם? חומר למחשבה...

פולספגן

New member
בד"כ מי שמפצל מוותר על חיסונים מסויימים

לדוג':- מחסן רק ב-DT ובפוליו.

נכון. זו הדילמה

ראה תשובתי בשרשור על פיצול.
מאידך, כמו שפולספגן כתבה, אם אתה מפצל כי החלטת להימנע מחיסונים מסויימים, אתה פטור מהדאגה הזו...

למעלה