פיצויי פיטורין

spirit78

New member
פיצויי פיטורין

עבדתי במקום עבודה במשך שנתיים. ופוטרתי לפני כחודש. בשנה השניה הפריש המעסיק לפיצויים, בשנה הראשונה לא. האם הכסף שהוא הפריש אלה הפיצויים או שמגיע לי יותר? האם אני אומר לקבל מכתב מסכם בנושא או משהו דומה? איך זה עובד?
 

r66

New member
המעסיק בודק כמה נצבר לך בחב' הביטוח

עושה חשבון כמה עליו לשלם לך בסה"כ, מפחית את מה שנצבר ומשלים לסה"כ. החשבון שלך צריך להיות משכורת כפול הוותק. לפי מה שמשלם לך אתה אמור להסיק את היתרה בפוליסה. תבדוק אותה מול הסוכן שלך.
 

spirit78

New member
תודה, שאלה נוספת -

תוך כמה זמן המעסיק צריך לעשות את זה? מדובר בחברת כ"א ולכן אני לא בטוח שהם כ"כ ישמחו לעשות את זה. מה לגבי מקרה שהמשכורת לא היתה קבועה? - איך מחושבים פיצויי הפיטורין? שאלה תיאורטית, אם הייתי מתפטר ולא מפוטר, המעסיק היה מושך את היתרה של הפיצויים שהוא כבר הפריש?
 

nogaash

New member
תשובות

פיצויי פיטורים יש לשלם תוך 15 יום מיום סיום העבודה בפועל. במקרה ששכר החודשי אינו קבוע, נעשה ממוצע של 12 החודשים האחרונים. לגבי השאלה האחרונה, זה תלוי.. אם יש סעיף 14 בחוזה אז המעביד לא יכול למשוך את כספי הפיצויים במקרה של התפטרות.
 

r66

New member
סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין אומר שההפרשה

לפיצויי פיטורין תבוא במקום פיצויי פיטורין, אם הכספים נשארים בקופה לגיל פרישה (הרי זאת כוונת המחוקק) ולכן המעסיק איננו רשאי למשוך כספים אלה. בהסכם פנסיה החדש חל סעיף 14 ולכן אם המעביד הפריש 1.66% לפיצויים הוא מפור מהשלמה של השיעור הזה וחייב להשלים את היתרה (6.67%) לתקופה ו-8.33% לתקופה שלא הופרש בגינה דבר.
 

spirit78

New member
לא לגמרי הבנתי

אתה אומר ככה: 1. אף פעם המעסיק לא יכול למשוך את כספי הפיצויים שהופקדו. 2. אם המעסיק הפריש 8.33% הוא לא צריך להשלים יותר מזה. אלא עוד 8.33% לתקופה בה הוא לא הפריש כלום?
 

r66

New member
אני אומרת... ואתה כמעט הבנת ../images/Emo13.gif

אף פעם, בתנאי שלא תמשוך את כספי הפיצויים עד לפנסיה (זה נכון רק למי שאיננו זכאי לפיצויים ע"פ החוק) רק תוודא שהוא אכן הפריש 8.33% ולא לפי הסכם פנסיית החובה שהוחל ב- ינואר 2008
 

r66

New member
הוא חל אוטומטית במקומות שאין בהם הסכמים

מיטיבים, כלומר עם הפרשות מלאות, על חשבון פיצויי פיטורין (סעיף 14 אומר "במקום") ושם חל החוק. המלצה חמה לי אליך - במו"מ תבקש להכניס סעיף שבכל מקרה הפיצויים שלך. המעביד, אם יקבל את זה ירוץ להכניס לך את סעיף 14 לחוזה, כי ממילא הוא מוותר על הפיצויים, אז למה להשלים
ואתה תנסה למנוע את זה ממנו, כי אולי תרצה למשוך את הפיצויים בעת קשה ולא בגיל פרישה
אם אתה חושב שהסעיף הוא טוב - צריך לראות את זה בטיימינג המתאים. בעיני המעביד אם אתה מתפטר, הוא רע, אבל אם אתה מפוטר הוא מעולה, כי לא משלים. בעיני העובד - אם מתפטר הוא טוב, כי מקבל פיצויים גם במקרה שלא זכאי להם, למעביד רע כי הוא מוותר על כספים אלה... בקיצור.........
 

spirit78

New member
תודה על ההמלצה!!

אני עומד בפני חתימה על חוזה חדש, קראתי אותו והיה שם איזכור לסעיף 14. אני לא זוכר בדיוק מה היה כתוב שם (עוד לא חתמתי). יכול להיות שהיה כתוב שם שסעיף 14 חל (או לחילופין - לא חל?) בכל מקרה, בחוזה הוא מתחייב (אם אני זוכר נכון) ל8.33%, אז זה לא משנה, לא?
 

r66

New member
אם רשום ע"פ החוק, אז יכול למשוך בחזרה

במקרה שלא תהיה זכאי. אם הוכנס סעיף 14 "במקום" פ"פ ולא "על חשבון" פ"פ שלך בכל מקרה, כמעט..
 
למעלה