פיצויי פיטורין וסעיף 14

מצב
הנושא נעול.

ilansr

New member
פיצויי פיטורין וסעיף 14

פיצויי פיטורין וסעיף 14
שלום, אני מבקש להבין את משמעות סעיף 14 לחוק הפיצויין. אני פוטרתי מעבודתי לאחר 7 שנות עבודה בהן זכיתי לעליות שכר משמעותיות, אולם מכיוון שהחברה חתומה על סעיף 14, זכיתי לקבל רק את כספי הפיצויים מקרן הפנסיה וביטוח המנהלים ולא את ההשלמה שהיתה מגיעה לי אלמלא סעיף 14. מבקש לדעת,1. האם ישנן פרשנויות משפטיות לסעיף 2. בפועל בשנתיים הראשונות דשולמו עבורי רק לקרן אחת ולאחר שנתיים נוספה קרן נוספת. שאלתי היא מה אומר החוק לגבי אחוז השכר המופקד בקרנות ע"י המעביד 3. מה דעתך בנידון?

תשובות.

פיצויי פיטורין וסעיף 14
שלום, אני מבקש להבין את משמעות סעיף 14 לחוק הפיצויין. אני פוטרתי מעבודתי לאחר 7 שנות עבודה בהן זכיתי לעליות שכר משמעותיות, אולם מכיוון שהחברה חתומה על סעיף 14, זכיתי לקבל רק את כספי הפיצויים מקרן הפנסיה וביטוח המנהלים ולא את ההשלמה שהיתה מגיעה לי אלמלא סעיף 14. מבקש לדעת,1. האם ישנן פרשנויות משפטיות לסעיף 2. בפועל בשנתיים הראשונות דשולמו עבורי רק לקרן אחת ולאחר שנתיים נוספה קרן נוספת. שאלתי היא מה אומר החוק לגבי אחוז השכר המופקד בקרנות ע"י המעביד 3. מה דעתך בנידון?
תשובות.
1. כן. 2. הפטור מהשלמה ל-100% פיצויי פיטורים הוא רק במידה שההפרשה בוצעה באחוזים הנכונים מהשכר הנכון (שמונה ושליש אחוזים מהשכר שאמור להיות מובא בחשבון לצרכי הפיצויים). אם ההפרשה היתה חסרה - המעביד יצטרך להשלים את החסר לפחות על החלק החסר. 3. אין לי.

שיר ורד

New member
תסתכל בקישורים בקטע

פיצויי פיטורין וסעיף 14
תסתכל בקישורים בקטע
המתחיל ב הודעה על תנאים מצויים למתן אישור (לקראת סוף המסמך) שים לב במיוחד לסעיפים 4 עד 6. לפיהם בכל פעם שהיתה העלאה במשכורת, אמור היה המעסיק לפנות לקרן הפנסיה וביטוח המנהלים ולברר מה שווי הפדיון של מרכיב הפיצויים לתקופת העבודה אצלו ולחשב האם שווי זה נופל ממספר שנות עבודתך עד כה מוכפל במשכורת המוגדלת ולהשלים את ההפרש אם קיים , בפוליסה נפרדת . זה בעצם מבטיח שתקבל את הפיצויים לפי שכרך האחרון. אבל אם הרוחים בתוכנית הביטוח על כלל ההפקדה לפיצויים גבוהים מההפרש שנוצר לפי חישוב נומינאלי המעביד לא צריך להשלים. זאת מאחר ועל פי ההסכם ע"י הקדמת התשלום בכל חודש ולא במועד הפיטורים, המעביד הפסיד את הרוח שהיה יכול לצבור על הסכומים, מכירים לו ברוח שאתה צברת בקופות כמילוי חלקו בהשלמת הפיצויים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה