פיצויים וחזרה לעבודה.

מצב
הנושא נעול.
פיצויים וחזרה לעבודה.

פיצויים וחזרה לעבודה.
מישהו אמר לי שאם אני מתפוטר (ז"א עוזב את העבודה ומקבל את הפיצויים) אסור למקום העבודה להעסיק אותי למשך שלושה חודשים ורואה חשבון אחד אמר לי שזה בעצם חצי שנה. בחיים לא שמעתי על שטות כזאת. אם זה נכון אז למה בכלל?

cookie1

New member
לפי מה שזכור לי , במידה ואתה חוזר

פיצויים וחזרה לעבודה.
מישהו אמר לי שאם אני מתפוטר (ז"א עוזב את העבודה ומקבל את הפיצויים) אסור למקום העבודה להעסיק אותי למשך שלושה חודשים ורואה חשבון אחד אמר לי שזה בעצם חצי שנה. בחיים לא שמעתי על שטות כזאת. אם זה נכון אז למה בכלל?
לאותו מקום עבודה בטווח של חצי שנה, אז פיצויי הפיטורין חייבים במס.

במדיה וחייבים במס בכמה מדובר?

לאותו מקום עבודה בטווח של חצי שנה, אז פיצויי הפיטורין חייבים במס.
האם חישוב המס הוא לפי רמת המס במשכורות האחרונות? כי המשכורות האחרונות היו מאד נמוכות (פחות מ-3000 ש"ח) אז לא נראה לי שבכלל צריך לשלם מס.

שיר ורד

New member
אני לא מכיר את החיוב הזה

האם חישוב המס הוא לפי רמת המס במשכורות האחרונות? כי המשכורות האחרונות היו מאד נמוכות (פחות מ-3000 ש"ח) אז לא נראה לי שבכלל צריך לשלם מס.
אני לא מכיר את החיוב הזה
אבל אם הוא קיים המס שתשלם הוא מס שולי. לדוגמא , עבדת 9 חודשים מתחילת השנה, והתפטרת, קבלת פיצויי פיטורים ל 4 שנים (כלומר עוד 4 משכורות) ולאחר חודש חזרת לאותו מקום עבודה וקבלת עוד 2 משכורות. סה"כ קבלת 11 משכורות רגילות ועוד 4 משכורות כדמי פיצויים. אם משכורתך החודשית היא 3000 שח, קבלת סה"כ 45,000 שח, שזה שוה ערך ל 3,750 שח לחודש ואתה תשלם מס כאילו זו היתה משכורתך החודשית. מאחר וכמעט כל שכר המחויב במס הכנסה מחויב גם בביטוח הלאומי - אתה תשלם גם דמי ביטוח לאומי ומס בריאות על הפיצויים שקבלת. דמי הביטוח יהיו לפי מדרגת המס הגבוהה - כלומר קצת יותר מ 10 אחוז.

זה לא נכון שאסור.

פיצויים וחזרה לעבודה.
זה לא נכון שאסור.
אני לא יודע לגבי המס.

מצב
הנושא נעול.
למעלה