פיצוחים ליום עצמאות
פול מטוגן

• פותח הנושא al55
  • פורסם בתאריך

al55

New member
פיצוחים ליום עצמאות../images/Emo59.gifפול מטוגן

פול מטוגן של wam טעים טעים מתחסל מהר... חומרים דרושים: 1 ק"ג פול יבש קטן 1שקית אבקת אפיה שמן לטיגון עמוק מלח לפי הטעם. אופן ההכנה: להשרות את פולי הפול לילה . לשטוף , ולקלף מהקליפה החומה. לפזר עליהם אבקת אפיה. ולטגן בשמן עמוק. מניחים על נייר סופג בתוך מסננת. מפזרים מלח לפי הטעם.אפשר גם פלפל לבן. הערה: אם אחרי ההשריה הקליפה לא משתחררת בקלות יש להמשיך בהשריה , תוך החלפת המים. רצוי אפילו לחצות אותם- לפתוח לשניים. זה הוגש באירועים, כמו חתונות, בריתות וברי מצווה. והיה חלק מהמזטים על השולחן לפני שהוגש האוכל. בתאבון

al55

New member
גרנולה ביתית של רנה.../images/Emo26.gif

גרנולה ביתית ש רנה 1.5 ק"ג קוואקר 2 חבילות שומשום מלא 2 חב' גרעיני חמניות 1 חב' שקדים פרוסים 1 כוס סובין 4 שקיות צימוקים שחורים (100 ג' כ"א) 1/2 כוס שמן קנולה 1 כוס מים 3/4 כוס סוכר חום פרוסות תפוחי-עץ פרט לצימוקים, להכניס הכל לקערה גדולה לערבב היטב. את הכמות הזאת לחלק לשתי תבניות ולאפות בתנור בחום בינוני עד שהקוואקר משחים. לערבב מידי פעם. כשרואים שהקוואקר שחום להוסיף לכל תבנית 2 חב' צימוקים. לתת לזה להיות בתנור לא יותר מ- 10 דקות ולהוציא... בהצלחה!!!! הערות שלי: הכנתי ללא תפוחים וצימוקים. הוספתי אגוזי לוז ואגוזי מלך הוספתי 2 כפות דבש לחצי מהכמות מתכון קל מאוד טעים יותר מהגרנולה המוכנה

r66

New member
ממממ....יצא לך משו... מגרה

לאללה...לבריאות
כל הכבוד

adigreen

New member
אלונה, שתי שאלות לי אלייך

עשיתי השבוע פול מבושל, כזה שמקלפים את הקליפה ואוכלים קר. הוא יצא לי מריר למרות שהיה בהשרייה למשך לילה 18 שעות. מה תפקיד הסודה במתכון שלך? תודה אלעד.

al55

New member
במתכון מצויין אבקת אפייה ולא סודה

אבקת האפייה חשובה מאוד בתהליך הטיגון היא שמעניקה את הפריכות ותפיחתם של הפולים. לכן לא כדאי לוותר על זה. ניסיתי גם בלי אבקת אפייה ויצא קשה.

wan

New member
נכון צודקת התבלבלתי-אכן אבקת אפיה

ולא סודה לשתיה. ותפקידה=פריכות. תןדה על התיקון

wan

New member
יש לקנות פול יבש בחנויות תבלינים

או בסופר מרקט על יד הקטניות.

adigreen

New member
גרגרי חומוס יבשים

מי יודע כיצד מכינים את גרגרי החומוס היבשים שקונים בפיצוחיות? אלעד