פינת הספרות והספרים

פינת הספרות והספרים

אני לא קראתי כלום השבוע, אבל קניתי ספר, נוטות החסד, זה גם נחשב, לא?

אה, כן, קראתי בגאווה ובגאון את שבועון טיים אאוט

מה איתכם? בטוח קראתם!

קראתי את המתנה העשירית

לכאורה הז'אנר המועדף עלי,
אבל מאולץ, ונראה שהיה כדאי שישאר על שולחן הסופרת עוד כמה חודשים כדי שתהדק את העלילה.
מתאים לבנות עשרה, ומה לעשות שאני כבר לא כזו....

כרגע קוראת הערפל המתפוגג.

נטאשKה

New member
מודה באשמה

ספרים שחזרתי אליהם שוב - טירת הזכוכית שהוא מבט מרתק מאוד להורות אחרת. יש שיאמרו הורות מזניחה, אבל הוא בהחלט מעורר מחשבות. בנוסף מותחנים (קונלי וורדון) ואת אין לי מושג איך היא עושה את זה. ממחזרת את הספרייה בקיצור

בגזרת החדשים - אסופת שירים של זלדה כיכבה.

hila218

New member
התחלתי לקרוא את "שעות מתות"

של אורי אדלמן. סופר מצוין ז"ל.
וקראתי 50 עמודים בבת אחת והתעייפתי היום ממשיכה.

ככה...

-סיימתי את 'הסוד הקדמוני', עם מלא מידע על תזונת הפליאו שהתחלנו לאחרונה. ממש פותח את העיניים ואת המחשבה

-בשבת אחה"צ נמאס לי לקרוא עיתונים אז הלכתי למדפי הספרים שלי, שלפתי את הארי פוטר (ה2 בסדרה) וסיימתי אותו תוך שעה וחצי
היה כיף ונוסטלגי.

ואוו, האמת שממש לא.

חבל להטעות

[תזונה דלת פחמימות היא חלק קטן וממש לא הכי משמעותי מאורח החיים הפליאוליטי.]

קצת מתיימר

מצדי יהיה לספר לך על רגל אחת את כל עניין אורח החיים הפליאוליטי.

אני בעצמי עדיין בתהליכי למידה, לאחר קריאת הספר הראשון שיצא בעברית ולאחר עיון מתמשך בהרבה בלוגים (גם מהארץ וגם מחו"ל).

בגדול, ומבלי להיכנס בכלל לפן המדעי - מדובר באורח חיים שלם הטוען שאורח החיים הקדמוני (כן כן , של האדם הקדמון) היה בריא ביותר; הן הפעילות הגופנית שלו, דרך חייו וכן התזונה שלו.

אפרט ב2 במילים רק לגבי התזונה - הרבה שומנים מהחי (בשום אופן לא מהצומח - כלומר - שמן קנולה וכו' יוצא מהבית); ללא מוצרים מתועשים או מעובדים בכלל; ללא דגנים בכלל; ללא קטניות (ואם כן - רק מושרות 24 שעות לפחות, ומונבטות - אבל שוב, רצוי ללא בכלל); הפחתת סוכר עד למינימום; המון ירקות; פירות (קצת פחות - בכ"ז - סוכר...), הרבה גבינות שמנות, מוצרי חלב איך שרוצים (אא"כ רגישים ואז בלי קשר עדיף להימנע).

יכולה לומר לך שאנחנו אוכלים בזמן האחרון המון חלקי פנים בשריים, הרבה סלמון בשמן זית, הרבה חמאה, בלי קמח ב-כ-ל-ל, בלי ממתקים \ עוגיות \ שומדבר קנוי (רטבים וכו'), ומרגישים מעולה. אישית נגמלתי כמעט לגמרי מפחמימות (הייתי חייבת להכניס לפה עוגיה איך שהייתי קמה בבוקר או משנ"צ, הייתי ממש מכורה).

יש עוד המוווון מה לכתוב אבל לא כאן המקום, אם את מתעניינת עוד - בטוחה שהאינטרנט יספק לך מידע יותר מדויק ממני (הבלוג שנקרא "מר קדמוני" מעולה לצורך העניין).

כיף גדול.

מרים 882

New member
תזהרי על הכבד

תזהרי מלפתח אבנים בכיס המרה.
אני הכי בעד להוריד פחממות וסוכרים
אבל המרה באוכל כ'כ שומני היא נזק.
דרך האמצע.

תודה על דאגתך,

אבל:

1. תני לי את הקרדיט שחקרנו ובדקנו היטב לפני שהתחלנו בתזונה הזו, ואנחנו בודקים גם על בסיס קבוע בדיקות דם וכו' כדי לראות מה קורה מבחינת הבריאות שלנו. אני רוצה לקוות שאף בנאדם לא היה מתחיל אורח חיים כזה בלי לבדוק לפני ותוך כדי מה קורה לו מבחינה גופנית ובריאותית.

2. קצת בעייתי לי שאומרים כל מיני סיסמאות ואמירות בלי לדעת באמת לעומק
כלומר, גם אני לפני שקראתי ועיינתי על אורח החיים הזה, היה ברור לי ששומן זה רע, נזק וכו'. אבל זה פשוט לא נכון. ולא מדובר כאן באיזו דיאטה אופנתית או במישהו שפתאום גילה את האור ובטוח שהוא מפיץ את דברי אלוהים חיים בעולם. מדובר במשהו מבוסס, מדעי, מחקרי, בעל נתונים של שנים ולא משהו תקופתי, אופנתי וחולף. לכן לזרוק סתם "המרה באוכל כל כך שומני היא נזק" זו פשוט אמירה לא מבוססת, שבשנים האחרונות פשוט רואים איך היא נהיית פחות ופחות רלוונטית.

בקיצור, שוב תודה (באמת!), אבל זה פשוט לא מדוייק.

למעלה