פינת הסיפור המרגש

bily

New member
פינת הסיפור המרגש

לילה אחד חלם איש חלום. הוא חלם שהוא צועד על החוף עם הלוקים. על-פני שמים הבזיקו תמונות מחייו. בכל תמונה הוא הבחין על החול בשתי מערכות של עקבות רגליים- האחת שלו והאחרת של אלוקים. כשהבזיקה מול עיניו תמונה האחרונה, הוא הביט אחורנית בעקבות רגליים, וראה שפעמים רבות לאורך השביל נשארה רק מערכת אחת של עקבות.הוא גם שם לב שזה קרה במהלך הפעמים העצבות והמדוכאות מכל חייו. הדבר הזה הטריד אותו והוא שאל את אלוקים. "אלוקים, אמרת שמרגע שהחלטתי לדבוק בך תהלך לצידי כל הדרך, אבל ראיתי שבכל המצוקות שבחיי היתה רק מערכת אחת של עקבות. אני לא מבין למה, דווקא כשנזקקתי לך יותר מכל, נטשת אותי." אלוקים השיב, "ילדי היקר,אני אוהב אותך ולעולם לא אעזוב אותך.בשעות המבחן והסבל שלך, כשראיתי רק מערכת אחת של עקבות רגל, אלא הפעמים בהן נשאתי אותך בזרועותי." "גם כי אילך בגיא צל מוות לא אירא רע כי אתה עימדי"

אך מנין בא הסיפור ?

שלא תבין לא נכון לא מנסה לפגוע בך .... אך אגדות אין מקום בהם בתורה בתורה רק דברים אמתיים אמורים להיות ... ומנין לך שהסיפור הזה אינו אגדה ? אסור סתם להמציא סיפורים על הקדוש ברוך הוא ... רק מהאמת ... את השכל הסיפור אכן אהבתי ...ואת הפסוק ממזמור לדויד :) הסיפורים שאתם שמים פה דיי נחמדים אבל בקשר לסיפור הזה ... אין ידוע מנין בא ממציאות או מדמיון של סופר חזק

bily

New member
milchma היקרה

אכן את צודקת אין לי שום מקור שהסיפור הזה אמיתי ועוד, אסור להמציא סתם סיפורים על הקב"ה אבל אני לא בא לפה לספר סיפורים יפים שאפילו יתכן שיכלו ליקרות במצאיות אני מביא סיפורים שאפשר לילמוד מהם ולקחת משהו ללב סיפורים שישארו איתך עד הסיפור הבא , סיפורים שיחזקו אותך, שיכריך אותך לחייך ברחוב , סיפורים שמראים לנו עד כמה הקב"ה איתנו אולי את צודקת ואין מקום לסיפור הזה אבל אולי מישהו שקרא את הסיפור והיה לו קשה והוא שאל, איפה אתה אבא, איפה אתה שאני צריך אותך עכשיו והסיפור הזה ענה לו מענה תחשבי על זה

רות.

New member
בילי נערי...

סיפור מקסים, אני מכירה אותו עוד מימי נעורי וכבר אז זה ריגש אותי. וזה אכן סיפור "אמיתי" כי הרי זה בדיוק מה שריבונו שלנו עושה כל יום לא????????? רות מוסרת מריבונו שלה המקסים שיש "אגדות" שלא איכפת לו לככב בהם.

bily

New member
פרינססה היקרה

המממם ....

אני זכר ... :) אכן אבל שרשום לא לשאת את שם השם לשווא בדיוק לזה מתכוונים לא להמציא עלילות ...זה חלק מהעניין מובן ששהשכל של הסיפור אמיתי אך הסיפור עצמו על אותו בן אדם אינך יודעת מנין בא יכול להיות אגדה ויכול להיות אמת

bily

New member
milchama היקר

אני עדין לא כ"כ מסכים איתך אני חושב שברגע שהסיפור נותן כוח ואמונה למישהו אחר הוא " כשר" ולגבי לשאת את שם השם לבטלה זה עלילות על זה אני ביכלל לא בטוח!

bily

New member
חברי הפורם היקרים

האם מישהו מכיר או יודע איפה אני יכול ליקנות את הספר צידה לדרך

אין מה להסכים

מישהו רשם שהסיפור נכתב על ידי נוצרי על ידי כך זה כבר סיפור טמא שצריך לשכוח מלבד זאת שאומרים אל תשא את שמו של השם לשווא מתכונים להמון דברים ...אחד מהדברים זה אותם אגדות שאנשים ממצאים ..... כמו היספור הזה שכנראה נכתב על ידי נוצרי בתנ"ך לא חסרים סיפורים ..כמו כן בזוהר ובקבלה ..רק שפה זה אמיתי ולא אגדה אבל הסיפור שספרת להפך לא נותן כוח ואמונה למישהו אחר הוא נותן תחושת פיקפוק שיגידו "עם הדתיים אומרים שכל התורה אמת היא למה ממצאים אגדות שווא וחוטאים דרכם ? " ועוד להשתמש בסיפור נוצרי זה כבר חטא ! לכן סיפור זה הוא הבל הבלים אפילו עם ההשכל שנתן הוא השכל מצויין ונכון שעליו נשרם בספר תהילים המון כגון הפסוק ששמת ... אך שוב אסור להמציא עלילות ...

giingiit

New member
ב"לא תישא את שמ ה´ לשווא"

הכוונה אינה בסיפורת אלא לדעתי יותר בשמות המפורשים. לשם יש כוח וכשאומרים את שם ה´, מורידים כוח מסויים, שפע מסויים ואם נושאים את שמו לשווא, הכוח לא הולך לאיבוד, הוא הופך לכוח שלילי. זה על רגל אחת
בברכה תמנה

ע מ י ת

New member
מתוך שלא לשמה, בא לשמה...

בס"ד בילי ידידי היקר, תמשיך בדרכך! אחלה של סיפור, ושיירבו כמותך!!!
ע מ י ת (מעריץ נסתר שלך, מת עליך!)

giingiit

New member
את בורא עולם

אנחנו לומדים להכיר בעצם רק דרך משלים ואגדות כך שביהדות יש מקום להמון כאלו ואכן אגדות חז"ל הן נפלאות וכנ"ל גם המשלים. בקשר לסיפור הזה - הוא פשוט נפלא. קראתי אותו בפעם הראשונה ממש לפני שחזרתי בתשובה והוא ממש נגע ללבי. מאז אני גם מפיצה אותו בכל מקום אבל מאז למדתי שבעצם הוא נכתב על ידי נוצרי. לא שזה משנה משהו מיופיו של הסיפור. מסיפורים אפשר ללמוד המון.

למעלה