פינת ההערצה הקטנה

נטלי22

New member
סער כמעט בן שנה, והפסקתי לשאוב ../images/Emo7.gif

למי שלא יודעת/זוכרת - התחלתי לשאוב לסער חלב כשהיה בערך בן חודשיים. אחרי שלא עלה מספיק במשקל (250 גר' ב-3 שבועות פעמיים רצופות, כלומר 500 גר' ב-6 שבועות) והגיע למצב של "חוסר שגשוג" והיפוטוניה, החלטתי בלב כבד להוסיף לו חלב מבקבוק לאחר כל הנקה, ואחרי משהו כמו 3 בקבוקים הילד החכם שלי ראה "כי טוב" וסרב לינוק עוד מהציצי. אז שאבתי לו מגיל חודשיים ועד גיל 11.5 חודשים. בחודשים הראשונים שאבתי 4 פעמים ביממה והצלחתי לתת לו 2 ארוחות חלב אם ביממה. לפני כחודשיים ירדתי ל-3 שאיבות ביממה (כי השאיבה של אחה"צ גזלה חצי שעה יקרה של זמן איכות עם הילדים המתוקים שלי). בחודש האחרון ירדתי לפעמיים ביממה, ובשבוע לפני שהפסקתי - פעם אחת בלבד. מצד אחד אני שמחה שהצלחתי לתת לו חלב אם כמעט עד גיל שנה, ושהצלחתי לעמוד במשימה שאין הרבה שהיו עומדות בה, אבל מצד שני עדיין טבועה בי האכזבה הכל כך עמוקה שלא הצלחתי להניק אותו ולתת לו מספיק חלב בהתחלה. אני בטוחה שאחרי הלידה הבאה אזמין עוד מראש יועצת הנקה מוסמכת שתבדוק למה כל זה קרה ואני מקווה שהילד הבא שלי ינק לטווח ארוך. ושאלה קטנה - יש לי כמה גושים שהצטברו, בעיקר בחלק התחתון של השדיים, שמרגישים כמו צינוריות סתומות. אפילו שאני מנסה לעשות מסאג'ים נמרצים כמה פעמים ביום על הגושונים האלה במקלחת ולא במקלחת (כואב......) הם נשארים בסורם. הם כואבים בעיקר במגע ואני לא מפתחת סימנים של דלקת, אבל אני חוששת שזה עוד יגיע. אילו עוד עצות יש לכן כדי לסייע לי "למוסס" את הגושים האלה בלי שייגרם לי נזק מדלקת ודומיה? תודה רבה לכולכן, וברשותכן אני אמשיך לבקר כאן כל הזמן, גם ללא ההנקה.

חשבתי שקשה לי ושאני גיבורה ../images/Emo8.gif

אבל מסתבר שהכל יחסי ! יש לי ילדה בת שלוש, ואני מניקה תאומות בנות 10 חודשים שנולדו חודש לפני הזמן ובילו כמעט שבועיים בבית חולים... אז השבוע קיבלתי קצת פרופורציות
בפורום תאומים ושלישיות הכרתי בחורה העונה על כינוי "גן עדן" שיש לה חמישה ילדים גדולים, פלוס תאומות בנות שנה, שנולדו פגיות (ועם אותה בעיית בריאות כמו התינוקות שלי, רק בצורה יותר חמורה), בילו חודש וחצי בבית חולים - והיא מניקה אותן !!! ועוד מספיקה להיות חברה פעילה בפורום הנ"ל. כנראה שאין גבול למה שאמהות מצליחות לעשות ! אז כל מי שחושבת שקשה לה... שתתועדד מהבחורה המדהימה הזאת !

Shellylove

New member
ברור שתבואי לבקר

נוכחותך תמיד רצויה ומבורכת (גם במפגשים). ובתור מתנת סיום השאיבה, אני מעניקה לך את הערצתי עטופה בסרט ענקי. בחיים לא הייתי עומדת בזה! כל הכבוד לך!

אין לי שמץ של מושג איך אתן עושות

את זה..............????????????????? אבל ממש כל הכבוד!!! אני מורידה ת'כובע!!! (אייקון של גביע!!+מדליה!!)

ondin

New member
כל הכבוד לך !

הי נטלי- גם אני מהמעריצות של אילה ששואבות- זו נראית לי מטלה סזיפית שאמנם שכרה בצידה, אבל אני לא יודעת אםהייתי עומדת בזה... מה שכן יש לי לספר לך שמנסיוני- השיטה היחידה שעבדה בריקון הגושים היא היניקה עצמה- והרבה ! אז- או שתנסי מקלחת של מים חמים (זה עוזר מאוד להרגשה), ותוך כדי המקלחת תעסי את השד בעדינות, או ש(ואני מקווה שלא הצחקתי אף אחת)- באם תינוקך מסרב לינוק- הציעי את היניקה לבעלך, אני בטוחה שהוא ישמח למטלה- אני יודעת שבעלי התחנן לכך... בכל מקרה- שיהיה לך בהצלחה. יש פעמים שהחלב מתייבש לבד והגושים פשוט מפסיקים לכאוב מאליהם- רק שזה סיכון שלא תמיד שווה לקחת. מקווה שעזרתי

justmom

New member
אני מצדיעה לך - כולי הערצה ../images/Emo140.gif

כמי ששאבה רק חצי שנה פעם ביום (ושנאה כל רגע) אני מלאת הערצה על הנחישות ואורך הרוח שלך - אני בחיים לא הייתי עומדת בזה. בעניין הגושים - אולי ההפסקה בשאיבות, גם אם זו רק שאיבה אחת ביממה, פתאומית וחדה מדי? אולי כדאי קודם לרווח את זה לפעם ביומיים, אח"כ לפעם בשלושה עד להפסקה מוחלטת? זו רק הצעה, אין לי ניסיון בזה. בינתיים מומלץ גם לשתות הרבה תה עם נענע לייבוש. ומה זאת אומרת ברשותנו תמשיכי לבקר כאן? חשבתי שזה מובן מאליו, לא?

רק הערצה יש לי אלייך ../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif

באמת לא הרבה היו עומדות בכך... כשזה יהיה רלוונטי - אני ממלית באמת לקחת יועצת הנקה מהרגע הראשון ואף לפני.. נתראה בפורום... גונן

לאה_מ

New member
כל הכבוד לך על השאיבה הממושכת!

אולי תבואי למפגש ב-4.6? ואין לי מושג לגבי הגושים. sorry.

mickiema

New member
אוי כמה שאני מזדהה...

אני מתחילה להתרגל לעובדה שכנראה לא אניק את נועם (נולדה ב- 27/3 - כמו ענבר של ondin). אחרי כמה בקבוקי חלב שאוב נועם לא רוצה יותר ציצי... היום היא פשוט צרחה עד שהיא נרדמה מותשת... אני מתלבטת האם לנסות שוב "מרתון הנקה" או פשוט להרים ידיים ולשאוב כמה שאני אצליח (התחלתי לקחת כדורי חילבה ולשתות תה גלאגה כהמלצת טלי12345). אני חוששת שהבת הגדולה ובעלי מתחילים לשלם את המחיר על ההתעקשות שלי להניק. איזו אכזבה. נטלי אני מזדהה איתך ומקווה שבפעם הבאה הדברים ילכו יותר חלק!!! מיקי

נטלי

גם אני במעריצות. שאבתי במשך חצי שנה, שתי שאיבות בשבוע. מעולם לא הייתי גאוות הרפת. נתת את הטוב ביותר במשך הממוווווווןןןןןןןןןן זמן. קבלי חח"ח ענקי.

נטלי22

New member
תודה לכולכן על המחמאות ועל העצות.

אין לי אינטרנט במהלך בוף השבוע, אז רק עכשיו הזדמן לי להיכנס ולקרוא. בינתיים עם המסאג'ים האינטנסיביים המצב ממש משתפר, ונראה שאני אצליח למוסס את הגושים לחלוטין בימים הקרובים, והם כבר לא מתקשים מחדש במהלך היום, אז נראה שאני בדרך הנכונה. אני ממש מקווה להיות כאן שוב כמשתתפת מניקה לטווח ארוך (ומהציצי, לא מהבקבוק) בעוד כשנתיים...אם ירצה השם וגם בעלי היקר...

טלי12345

New member
הי יקירתי

את יודעת שאני מעריצה אותך, ולדעתי עשית המון בשביל סער החמוד . לדעתי את בכלל אדם שנותן המון לכולם:אם עצות, ואם מילה טובה.....
...... חוצמיזה כולן יכולות ללמוד מכך שגם אם יש הנקה מוצלחת בילד הראשון, הילד השני הוא לא תמיד יונק באופן זורם. מקווה שגם את ההריון הבא נעביר יחד. אוהבת, טלי

הילהל

New member
את מדהימה!!!

איזה כיף לבן שלך שיש לו אמא מדהימה שכזו. לא יודעת אם הייתי עומדת בזה כמוך. מקווה לראות אותך פה עוד הרבה.

מאיטאי

New member
מסירה את הכובע בפנייך../images/Emo140.gif

נתת המון! ודורש הרבה יותר השקעה מהנקה שהולכת חלק. אם הייתי צריכה לשאוב במקום להניק, ההנקה שלנו היתה בטח מסתיימת מזמן. לדעתי דווקא את צריכה להשאר פה ולחלוק את ניסיונך המדהים עם עוד מניקות. חשוב לשמוע על סיפורי הצלחה כמו שלך שלאו דווקא הלכו חלק "ולפי הספר" אני בהחלט רואה בך סיפור הצלחה ולא הייתי מבזבזת אנרגיות על אכזבה.

למעלה