פילוסופיה לכולם?

• פותח הנושא s1239
  • פורסם בתאריך

s1239

New member
פילוסופיה לכולם?

אריסטו שטען שכל אחד הוא פילוסוף לעומת אפלטון שטען שהפילוסופיה נועדה רק לאריסטוקרטים שבעם. אני נוטה להסכים עם אפלטון הרי האדם הממוצע לא יאהב פילוסופיה, לדעתו היא קישקוש וביזבוז זמן. אפילו במגמה שלי אני רואה את זה , מגמת פילוסופיה שאני מאוד אוהבת שאליה נכנסו ילדים שלא מרצונם ורוב השיעור הם רק מתעצבנים שזה שטויות ואין סיבה לנבור בנושאים כמו מוסר, אושאר וכדומה. אז מה דעתם? פילוסופיה מתאימה לכל אחד? אוהבי הפילוסופיה הם נעלים יותר?

aviel931

New member
כל אדם הוא פילוסוף קטן

אפילו אם לא קרא מילה אחת של פילוסוף מפורסם... כל חשיבה שלנו על החים היא פילוסופיה, פשוט אנחנו לא חושבים על זה ככה. אני במגמת פיזיקה, זה אומר שאני לא יכול לחשוב פילוסופית על החים?

aviel931

New member
אני יכול להגיד מה דעתי

פילוסופיה היא מחשבה על החיים, ומשמעותם. פילוסופיה היא מחשבות על הדרך בה אנשים חים, ואיך הם צריכים לחיות. זה מה שעולה לי בראש כרגע

בארבאבא

New member
כחובבת אריסטו

אני עם אריסטו. האמת שגם אצלי במגמה היו אנשים כאלה,אני הייתי בינהם.רק שאני לבסוף אהבתי מאוד את המקצוע. יש אנשים שזה לא מתאים להם ללמוד ולנתח,אבל אם הם היו שמים לב הם היו מגלים שגם להם יש חשיבה פילוסופית. אני חושבת שכל אחד מעלה תובנות מסויימות,גם ההכי הזויות.. לכל אדם יש חשיבה כלשהיא..גם לילדה הקולנית שאומרת כל הזמן "מה זה השטויות האלה?" לומר שאוהבי הפילוסופיה הם נעלים יותר?נשמע לי מאוד מתנשא.. אפשר לומר שאוהבי הפילו' הם אנשים יחסית יותר יצירתיים,פתוחים ..אבל לא נעלים יותר.

aviel931

New member
פיזיקאים הם הכי נעלים לדעתי

המקצוע הכי טוב זה פיזיקה, מלכת המדעים. פילוסופיה הרבה פעמים זה סתם סטלנים שלא ידעו מה ללמוד. פיזיקה גם מצריך יותר מחשבה. אבל זו דעתי.

בארבאבא

New member
גם אנשים עם שיער בלונדיני ועיניים כחולות

הם נעלים. אני מאוד מאוד חולקת על מה שכתבת פה.

בארבאבא

New member
גם לומר שהם יותר חכמים זה לא נכון

במיוחד שהפירוש של פילוסופיה זה אהבת החכמה. כל אדם שונה מחברו,והמגמה שהוא בחר ללמוד בה בי"א לא אומרת כלום. וכשאומרים על אדם שהוא נעלה,הכוונה לזה שהוא חשוב,מעמד גבוה.

אין כזה דבר מקצוע נעלה.

זה קצת ילדותי לקחת מקצוע X כי אתה אוהב אותו או מתחבר אליו (או כל דבר דומה) ולהגיד שX הוא הכי טוב. יש אנשים שמקצוע הפיזיקה מצריך אצלם המון מחשבה והתעמקות ויש כאלו שאצלם זה נקלט ישר- והדבר נכון לגביי כל מקצוע. אתה יכול להגיד שאתה מתחבר/ אוהב/ קולט/ מעריך את המקצוע יותר, אבל "הכי טוב" זו קביעה ילדותית קצת. בקיצור ממש לא מסכימה עם מה שכתבת.

aviel931

New member
לא להתנפל עלי:0

סה"כ התכונתי שפיזיקה נחשב למקצוע הכי "טוב" ו"קשה"

לא כל אחד אוהב להתפלסף

יש אנשים שפשוט לא מתעמקים בדברים ולא מנתחים אותם, וגם לא רוצים בזאת. יש כאלו שיותר, וכמובן שיש גם רמות לזה... לדעתי זה כן דורש השקפת עולם מסוימת, מעין עולם נוסף. לדעתי לא כל אחד הוא פילוסוף, ומי שכן- לא נחשב נעלה או טוב יותר בעיניי. אני כן חושבת שעומק זה חשוב אבל יש הרבה דרכים להעמיק.

s1239

New member
מסכימה איתך לגמרי..

לא ניתן להתעלם מהעובדה שכן לאוהבי הפילוסופיה יש צורת הסתכלות רחבה יותר שלא לכולם יש אותה.. ופילוסופיה מעודדת חשיבה בידיוק כמו פיזיקה

מכיוון שמחשבות כמו "פילוסופיה היא דבר

מיותר, טיפשי ומתחכם " הן גם פילוסופיות - אי אפשר כל כך להתחמק ממנה. פילוסופיה היא נחלתו של כל אדם בעל מוח תקין. פילוסופיה לא עוסקת במה נכון או לא נכון, היא עוסקת ב"חכמה" שהגדרתה היא סובייקטיבית . כל פרי מחשבה הוא פילוסופיה אשר טיבה ניתן לייחוס. מכאן נוצרת אולי האשליה שפילוסופיה היא דבר מה שלא שייך לכל.

למעלה