פיטורין שלא כחוק

מצב
הנושא נעול.

MaciMac

New member
פיטורין שלא כחוק

פיטורין שלא כחוק
שלום ! אימי פוטרה שלא כדין בזמן שהיתה בימי מחלה-לאחר שהמעסיק שלח לה מכתב שהיא עזבה מרצונה מכיוון שלא הופיעה לעבודה יומיים ( יש לה וותק של שנתיים ) - החלטנו לתבוע על תשלום פיצויי פיטורין,דמי הבראה,דמי מחלה והתראה מוקדמת שלא שולמו. אך, מכיוון שהיא עובדת שעתית , אני רוצה לדעת כיצד מחשבים את היקף המשרה שלה. היא עבדה בחברת סיעוד ושעות העבודה שלה היו שונות מחודש לחודש. הבנתי שדמי ההבראה מחשבים לפי חלקיות המשרה , האם זה נכון גם לגבי פיצויי פיטורין,דמי הודעה מוקדמת ? בשל המצב שנוצר , נמנע מאימי אפשרות לקבל דמי אבטלה מכיוון שהמעסיק לא נתן לה מכתב פיטורין תקין , האם סביר לתבוע על עוגמת נפש או הפסד כלכלי ? תודה על היענות !

זכויות לעובדת בהיקף משרה משתנה

פיטורין שלא כחוק
שלום ! אימי פוטרה שלא כדין בזמן שהיתה בימי מחלה-לאחר שהמעסיק שלח לה מכתב שהיא עזבה מרצונה מכיוון שלא הופיעה לעבודה יומיים ( יש לה וותק של שנתיים ) - החלטנו לתבוע על תשלום פיצויי פיטורין,דמי הבראה,דמי מחלה והתראה מוקדמת שלא שולמו. אך, מכיוון שהיא עובדת שעתית , אני רוצה לדעת כיצד מחשבים את היקף המשרה שלה. היא עבדה בחברת סיעוד ושעות העבודה שלה היו שונות מחודש לחודש. הבנתי שדמי ההבראה מחשבים לפי חלקיות המשרה , האם זה נכון גם לגבי פיצויי פיטורין,דמי הודעה מוקדמת ? בשל המצב שנוצר , נמנע מאימי אפשרות לקבל דמי אבטלה מכיוון שהמעסיק לא נתן לה מכתב פיטורין תקין , האם סביר לתבוע על עוגמת נפש או הפסד כלכלי ? תודה על היענות !
זכויות לעובדת בהיקף משרה משתנה
האם אמך הודיעה למעביד על כך שהיא חולה? אם כן, ואם יש לך אישור מחלה, הרי שדבר ראשון שאני ממליצה לך זה שאמך תכתוב מכתב למעביד, שהיא לא עזבה את העבודה, אלא שהיא נעדרת עקב מחלה, לפרט עם מי דיברה ולמי הודיעה ולצרף את אישור המחלה. אם זה לא יספיק, יש להגיש תביעה בבית הדין לעבודה. לגבי חישוב המשכורת הקובעת לפיצויי פיטורים: יש לעשות ממוצע של 12 משכורות אחרונות על מנת לקבל את המשכורת לפיה יש לחשב את פיצויי הפיטורים. לגבי דמי הבראה - עבודה במשרה מלאה היא עבודה של 186 שעות עבודה בחודש. יש לעשות ממוצע של השעות החודשיות שאמך עבדה ב- 12 החודשים האחרונים ולראות מה היחס בין משרה מלאה לבין שעות העבודה שלה. לגבי הודעה מוקדמת - ראי מידע מפורט בדף הראשי של הפורום (יש שם קישור להודעה/מאמר שלי). על אמך להגיש תביעה בבית הדין לעבודה גם כנגד המעביד וגם כנגד ביטוח לאומי (שיכירו בה כמי שפוטרה ולכן זכאית לדמי אבטלה). התביעה יכולה להיות אחת, אין צורך להגיש שתיים. בית הדין לעבודה אינו נותן סעד כספי בגין עוגמת נפש או הפסד כלכלי. בסופו של דבר, אם השופט יקבע כי אכן היו כאן פיטורים, הרי שביטוח לאומי ישלם לאמך את המגיע לה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה