פורטלנד לאן?

88nothing

Active member
פורטלנד הפסידו לדנבר חסרת הגארדים, עם כל הכבוד לקמפצו ואוסטין ריברס, הם לא ברמה שחקני חמישיה בקבוצת סיבוב 2 במערב!
הצעד הראשון וההכרחי של ההנהלה היה להיפרד מהמאמן, אחרי 8 שנים בתפקיד.

פורטלנד נבנו לא נכון גם העונה, 3 שחקני חמישייה(לילארד, מקולום ופאוול) מובילים שהם אנדרסייזים ושחקני הגנה ממש לא גדולים.
גם רוברט קובינגטון רק 6.7 ואחרי ששיחק סנטר ביוסטון חזר לעמדת הPF שיותר מתאימה לו, ועדין נתן עונה של פחות מ10 למשחק.
בגדול כלום לא השתנה מהעונה הקודמת, בזבזו עוד שנה של לילארד ולא הצליחו לייצר משהו יותר מעניין התקפית מבידודים.
נוצרה הרגשה, ואולי זה רק אצלי, שהשנה פורטלנד היא הקבוצה החלשה ביותר שנכנסה לפלייאוף במערב.

פורטלנד מחוייבים ל131M בעונה הבאה, מה שמשאיר להם בעיקר MLE(עוד לא ברור אם מלא או חלקי כדי להתחזק)
בחירת הדראפט של פורטלנד שייכת ליוסטון.
פורטלנד צריכים לקוות שפאוול יממש את אופציית השחקן שלו, מה שלא בטוח ששווה לו.
דריק ג'ונס ג'וניור יממש.

מה הם צריכים לעשות?
בעניי הצעד המשמעותי ביותר של פורטלנד צריך היות להזיז את לילארד לעמדה 2, לנצל טוב בהרבה את יכולת עשיית המשחק של נורקיץ, להביא שומרים טובים בהרבה על הפרימיטר ובעיקר להבין שכדי לנצח במערב חייבים שילוב טוב בהרבה בין שחקני פנים לשחקני חוץ.

דבר ראשון שפורטלנד צריכים זה להוסיף שחקנים שהם טובים גם התקפית וגם הגנתית, כי מקלום,לילארד, פאוול, קנטר, מלו טובים בעיקר התקפית ואילו קובינגטון ודריק ג'ונס ג'וניור טובים בעיקר הגנתית.
מספיק לראות איך קראודר ובריג'ס עזרו לפיניקס בהתמודדות עם הלייקרס כדי שפורטלנד יוכלו בעיקר לקנא.
דבר שני, שקשור ישירות לראשון זה להוסיף גודל ופיזיות. לפורטלנד לא הייתה אפשרות השנה לשחק בהרכב גדול פיזית מה שהיה חסר להם השנה.
דבר שלישי מפרק בשר לקצה הספסל, שחקן שעולה לכמות מצומצמת של דקות ויכול להביא ליתרון כלשהו\להרביץ חזק לדייויסים, יוקיצים, פרוזינגיסים, אייטונים וטאונסים.

MLE: השחקן העיקרי שהייתי מנסה להביא זה פורטיס, מבחינתי הוא עונה על סעיף 1 ו2.
מבחינת מפרק הבשר מישהו כמו טאג' גיבסון, בובאן, קאם בירץ ורובין לופז יכולים להתאים, בטח על חוזה מינימום.

בהנחה שפאוול נשאר, הייתי מנסה ללכת על S&T שלו על לונזו בול, מכניס יותר פליימייקינג וגודל לקבוצה.

עוד משהו(אם חושבים למכור את מקולום) זה משהו כמו:

Rapgamer

Well-known member
מסכים עם ההערכה הכללית. קבוצה לא בנויה מספיק טוב. שילמו הרבה כדי להביא שחקנים בינוניים, איכשהו יש להם הרבה שחקנים חד מימדיים. הנעת הכדור לא משהו וההגנה חלשה.
אפשר לדון על הטרייד שהצעת למקולום, בכל מקרה זה לא הנתיב שיעלה את פורטלנד מדרגה בטווח הקצר. אני בספק האם קיים נתיב כזה.

OrEl74

Well-known member
מנהל
לילארד מפזר מרזים על הרצון שלו לעזוב ושבע קבוצות כבר התקשרו לפורטלנד לבדוק מה הסיכוי לקבל אותו בטרייד וביניהם כמובן 2 הקבוצות מלוס אנג'לס, מיאמי והניקס שנדחפים לכל דבר.

הם יכולים לתכנן טריידים כמה שהם רוצים אבל אם לילארד יחליט לעזוב ויכריח אותם לעשות עליו טרייד, כל התכניות שלהם שוות לפח.
אם לא יהיה טרייד שיביא לשם שם גדול (טאונס, טייטום) קשה לראות את לילארד סוחב שם עוד עונה

Krit123

Well-known member
אהבתי את הרעיון של ברנס, חשבתי עליו כאופציה.

כבר שנים שהם צריכים לשחק יותר דרך נורק, אך אני מבין את הקושי בלבנות על מישהו שקבוע מסתבך בעבירות. עדיין צריך ללכת על זה כי על הדרך אתה בונה הרגלים בריאים.

הטרייד הכי סביר שהצלחתי לחשוב עליו, הוא מקולום תמורת פסקל סיאקם.
שווה לשאול כמה שאלות בנוגע לזה:
1. אולי הם לא רואים בסיאקם שחקן מקס? אולי הם חושבים שהוא 'איבד את חדר ההלבשה?'
2. אולי הוא קצת דורך על ההתקדמות של אננובי?
3. הם אוהבים לשחק נמוך עם OG בארבע, בהנחה שהם מוצאים סנטר סביר ובידיעה שגרנט/ואן פליט שומרים טוב, ההרכב שלהם לא כזה חריג ובטח לא חלש הגנתית.

הסיבה שאני מתחבר לרעיון, היא שעל הדרך אתה 'מתקן' את הטרייד על פאוול. הם לא היו צריכים עוד התקפה מלכתחילה, אז אולי עכשיו אפשר להשתמש בעודף שנוצר, על מנת לכוון לאופציה שנייה פחות נוצצת כמו פסקל (תוביל לאיזון הגנה-התקפה), ותעזר בפאוול להשלים את הפער היחסי, בטח להוריד קצת לחץ מדיים בקו האחורי. לא הייתי מוותר על גרנט ככה או ככה, אבל אם חושבים על זה, נשמע שהטרייד על פאוול הוא סוג של הכנה לטרייד המשך על סי ג'יי מהסיבה שציינתי.
אנחנו יודעים שסיאקם קצת בירידה, והלחץ על דיים לסגור משחקים יהיה מאסיבי. רק שווה לציין שפסקל עדיין צעיר, ואופציות 3-4 טובות התקפית באופן יחסי לקבוצות אחרות. אם הוא ימצא את המוג'ו שלו פעם נוספת, אז יש הרכב מאוזן בשני הצדדים לשם שינוי.
פאוול לא שומר גדול מצד אחד, מצד שני הוא על הנייר אפשר לזרוק אותו+ קובינגטון על קו אחורי מסוים, בזמן שנורק שומר על הסנטרים/סיאקם על הווינגס.

האופציה השנייה היא (שמעתי בפוד של זאק לואו) לעשות אול אין על מישהו כמו ג'יילן בראון. לרוקן עליו את כל הנכסים שנותרו.
בארנס הוא האופציה השלישית בטרייד מסוים, לצד מישהו כמו THJ שיהפוך לשחקן חופשי. ביחס לחובבן, הוא די טוב.

עוד כמה דגשים בקטנה
1. נסיר ליטל - במבחן העין עשה התקדמות, למה לא לתת לו הזדמנות ממשית? אמור כבר להיות חלק מהרוטציה, ניחן במוטת כנף פסיכית ומביא המון אנרגיות. די תפור עליו להיות לפחות מחליף ראוי לאמינו.
2. סיימונס - למרות שיש לו אינטלגנציית משחק שלילית, הוא קלעי ואתלט מחונן. צריכים לכוון אליו בתור שחקן שישי ראוי.
3. זאק קולינס - מחליף טוב לגבוהים, יאפשר להם לשחק five out על הנייר בהרכבים מסוימים.

88nothing

Active member
הטרייד הכי סביר שהצלחתי לחשוב עליו, הוא מקולום תמורת פסקל סיאקם.
אני פשוט לא חושב שיש לטורונטו סיבה לעשות את זה.
הם הביאו את טרנט ג'וניור, יש להם את וואן פליט אז למה צריך עוד גארד נמוך?

משהו כזה אולי...

Krit123

Well-known member
אני פשוט לא חושב שיש לטורונטו סיבה לעשות את זה.
הם הביאו את טרנט ג'וניור, יש להם את וואן פליט אז למה צריך עוד גארד נמוך?

משהו כזה אולי...
תראה, רוזייר נמוך ממקולום. החבילה מעניינת (תלוי בגובה הבחירה ובמצב החוזים של השאר), הייתי מבין אם נניח ברידג'ס היה שחקן ברמתו של סקרי טרי ונכלל במקומו.
בגדול שארלוט צועקת לא. אדאמס פחות טוב מרוזייר ואפשר למצוא סנטר ברמתו במחיר נמוך בהרבה.

טורונטו די רגילים לשחק עם קו אחורי נמוך, אז אתה מוסיף שחקן ברמת אולסטאר לצד שני שומרים טובים. גרנט מסוגל לשמור על שחקנים גבוהים ממנו, נכון גם לואן פליט במידה מסוימת. שוב, תלוי באיך הם תופסים את סיאקם כרגע.

88nothing

Active member
תראה, רוזייר נמוך ממקולום. החבילה מעניינת (תלוי בגובה הבחירה ובמצב החוזים של השאר), הייתי מבין אם נניח ברידג'ס היה שחקן ברמתו של סקרי טרי ונכלל במקומו.
בגדול שארלוט צועקת לא. אדאמס פחות טוב מרוזייר ואפשר למצוא סנטר ברמתו במחיר נמוך בהרבה.

טורונטו די רגילים לשחק עם קו אחורי נמוך, אז אתה מוסיף שחקן ברמת אולסטאר לצד שני שומרים טובים. גרנט מסוגל לשמור על שחקנים גבוהים ממנו, נכון גם לואן פליט במידה מסוימת. שוב, תלוי באיך הם תופסים את סיאקם כרגע
הכוונה שלי הייתה שטורונטו הולכים לסוג של בנייה מחדש.
אולי אפשר שפורטלנד תוסיף בחירת סיבוב 1 לטורונטו.
את רוזיר יהיה אפשר לשלוח בטרייד המשך די בקלות.

דווקא בצד של שארלוט לדעתי זה טרייד טוב, אדאמס על חוזה לעונה 1 אומנם ארוך משל רוזיר, אבל לשארלוט פשוט אין סנטר באיכות ובסגנון של אדאמס, והוא מוסיף ערך מוסף לחדר ההלבשה.

Krit123

Well-known member
הכוונה שלי הייתה שטורונטו הולכים לסוג של בנייה מחדש.
אולי אפשר שפורטלנד תוסיף בחירת סיבוב 1 לטורונטו.
את רוזיר יהיה אפשר לשלוח בטרייד המשך די בקלות.

דווקא בצד של שארלוט לדעתי זה טרייד טוב, אדאמס על חוזה לעונה 1 אומנם ארוך משל רוזיר, אבל לשארלוט פשוט אין סנטר באיכות ובסגנון של אדאמס, והוא מוסיף ערך מוסף לחדר ההלבשה.
אממ אני לא חושב שהם בכיוון של בנייה מחדש, ואם כן לא הייתי הולך לטרייד מהסוג הזה בשביל לחפש לרוזייר טרייד המשך.

אני כבר לא בטוח לגבי אדאמס, כנראה שאנחנו פשוט מעריכים אותו אחרת.

למעלה