פוסטדוק ב - UCLA

פוסטדוק ב - UCLA

שלום,
בעלי התקבל לפוסט דוק ב - UCLA ובעוד כחודשיים הוא נוסע לחתום על חוזה ולנסות ולסדר דברים לפני המעבר שאמור להיות בקיץ הבא, לא בטוח שנוכל לנסוע שוב לפני המעבר...
ולשאלות:
* מה הסיכויים לקבל מלגה מעבר למה שהאוניברסיטה נותנת. נשמח לקבל המלצות למלגות נוספות. (בעלי הגיש לעוד כמה, אבל אולי קיימות עוד שהוא לא שמע עליהן).
* נשמח לשמוע על מגורים הקרובים לאוניברסיטה, עלויות, גנים ובתי ספר.
* האם קיים סיכוי לגור במעונות?
* במידה ומקום המגורים לא סגור: כל נושא הרישום לגן ולבית ספר, איך מחליטים והאם ניתן לעשות את הרישום בביקור הנ"ל.
* ויזת J1 - קראתי שהיא תקפה לשנתיים, במידה והפוסט מוגדר כשלוש שנים, האם האוניברסיטה אחראית על הארכת הויזה?
* ויזת עבודה לבת הזוג- אני אנסה למצוא עבודה מכאן ולהגיע כבר עם ויזת עבודה, מקווה שזה מציאותי, מאחר ואני לא בתחום ההייטק.
מצטערת על כל השאלות ועל אלה שיבואו.
ההרפתקה לפנינו ואנחנו נשמח להיערך מראש :)
תודה
 

Gidi Shemer

New member
ויזות

בדר"כ מקבלים את ה- J1 לתקופת ההגדרה של הפוסט. אם הוא יקבל אותה לפחות זמן ,ההארכה תיעשה ע"י האוניברסיטה בתקופת הפוסט. מדובר בפרוצדורה פשוטה שנעשית כשאתם בארה"ב. הדבר נכון גם למצב שבו מתוכנן פוסט לתקופה מסויימת ובשלב מסויים כל הצדדים מעוניינים להאריך את התקופה.

כשיוגשו המסמכים ל- J1 עבורו יוגשו כם מסמכים עבורך. את תיכנסי לארה"ב כ- J2. עם זאת, רק לאחר שתיכנסי תוכלי להגיש בקשה ל EAD שהיא אישור העבודה (לא ויזת עבודה, כי אם אישור).
זה לוקח חודש וחצי עד שלשה לודשים עד שהאישור מתקבל.

אין אפשרות לקבל את האישור לפני שאת נכנסת לארה"ב, אבל בכל מקרה זה לא רלבנטי כי האמיני לי שתצטרכי את החודשיים שלשה האלו להתארגנות ובכל מקרה יש את העניין הקטן הזה של מציאת מקום עבודה (אם לא היה ברור מהטון, העניין הקטן אינו קטן כלל וכלל).
בהצלחה.
 

FPNH

New member
תוספת קטנה

האוניברסיטה יכולה להאריך את אישור השהייה בארה"ב, לא את הויזה.
אם קיבלתם ויזה לשנתיים אתם גם תקבלו בתור התחלה אישור שהייה לשנתיים (טופס שנקרא DS2091). אם אתם רוצים להשאר מעבר לשנתיים אז האוניברסיטה יכולה להאריך את אישור השהייה.
אבל הויזה שמוטבעת בדרכון זה משהו אחר. היא נותנת את אישור הכניסה לארה"ב. אם תצאו מארה"ב אחרי שפג תוקף הויזה (נגיד במקרה שלכם אחרי שנתיים וחצי), אפילו לביקור מולדת קצר או כנס באירופה, אז תצטרכו להוציא ויזה חדשה בשגרירות האמריקאית כדי שתוכלו לחזור לארה"ב (למרות שיש לכם אישור שהייה בתוקף).

בעקרון אפשר לקבל ויזת J גם לחמש שנים (אין מגבלה של שנתיים). זה תלוי במה שהאוניברסיטה מבקשת בטפסים שמביאים לשגרירות.
 

d a p h n a

New member
מדגישה את מה שגידי אמר בנוגע לעבודה

הסיכוי שלך למצוא מעסיק שיוציא לך ויזת עבודה באופן עצמאי די שואף לאפס. לעומת זאת, על ויזת J2 את יכולה להוציא אישור עבודה. זה ייקח בין חודש לשלושה חודשים אחרי הכניסה לארה"ב, אבל זו הדרך הסבירה היחידה שבה יהיה לך אישור מתאים. מה גם, שהאישור של הJ2 יאפשר לך לעבוד אצל כל מעסיק, בעוד שאם איכשהוא תצליחי למצוא מעסיק שיוציא לך ויזה עצמאית, תהיי חייבת לעבוד רק אצלו.
 
למעלה