פוטאבה או סנווה

לא חשבת גם על זה....../images/Emo107.gif

אבל גם מי שצריך את כל הערוצים האלה 'לא יודעה' איזה מערכת רדיו תפתור לו את הבעיה. הדיון כאן הוא על השוואה בין מערכות שונות, ודווקא עבור מי שצריך יותר משישה ערוצים ושני מיקסים. מי שפתח את השרשור הזה ביקש דעות לגבי מערכות של 7 ו-8 ערוצים, לא לגבי מערכות של 6 ערוצים, שאתה כה בטוח שהוא יכול להסתפק בהן. דבריך בהודעה הקודמת היו ספוגים בהתנשאות וזלזול במי שבסך הכל שאלה שאלה לגיטימית. התשובה שלי באה להבהיר ל'מי ששאול' שלא כל חברי הפורום נוטים לזלזל בו, וכמו כן שכדאי לו לשקול גם את המערכת של JR. בכבוד רב מיכאל

התנשאות וזלזול זה שתי התכונות...

האחרונות שאתה יכול להגיד על עמיחי.

amifi

New member
אני ממש לא מזלזל באיש

מטיס שצריך את כל הדברים שאתה אמרתה הוא צריך להיות מטיס בעל ניסיון רב של שנים ארוכות סביר מאוד להניח שמטיס שכזה יודעה ומכיר את הסוגים השונים של המשדרים ואת התכונות של כל משדר. עם משהו נפגע ממני אני מתנצל.

הדגם הראשון של ה-9.... ../images/Emo107.gif

זה היה הדגם של אמצע שנות ה-90' עם מקלט ומודול רגילים [לא הדגם שאיפשר כיוון תדר]. הבעיות היו הפסקות שידור פתאומיות - לפי האלקטרונאי שבדק את זה. לא הפסקות בקליטה אלא הפרעות בשידור. הבעיה, כמו שהבנתי, נוצרה כיוון שהמודול בגב המשדר היה מתחמם מאוד וזה גרם לנתק באיזה מקום. המשדר הוטס לפוטבה ארה"ב ושם "תוקן". אבל הוא המשיך לגרום הפרעות [ושוב, אותם מקלטים עבדו מול פוטבה סופר 7 ישן ללא כל בעיה]. אחרי תיקון נוסף נראה היה שהכל בסדר, אם כי המודול המשיך להיות חם מאוד [למזלי תמיד תפסתי את ההפרעות בבדיקת טווח על הקרקע ולא בטיסה]. ואז הטסתי איתו חודשים מספר והתעצבנתי בגלל שהמודול המשיך להתחמם כמו מגהץ. אבל לא היו תקלות [טוב..אחרי שני תיקונים בארה"ב] בדיוק אז יצא לשוק ה-JR 8103 [עם המקזזים המכניים] ואחרי שבחנתי אותו ראיתי כי טובו. אני לא ממש מבין באלקטרוניקה אבל המודעות של JR, ששיבחו את שיטת סינון ההפרעות שלהם, שיכנעו אותי וקניתי אותו. די מהר יצא ה-JR8103 עם 3 מקזזים דיגיטליים [ואחד מכני למצערת] וקניתי גם אותו. מאז שניהם תקינים ועובדים. עוד חבר במקום בו אני מטיס עבר גם הוא לפני שנים אחדות ל-JR עם אותו משדר [ועוד אחד של 6 ערוצים או 5] ושנינו שכחנו כבר מה זה הפרעת רדיו. אני יכול לציין כקוריוז שבזמן שעבדתי עם הפוטבה 9 הייתי צריך לכבות את המזגן בבית בזמן שכיוונתי מערכת על טיסן, כיוון שהפוטבה היה קולט המון הפרעות מהמזגן ובהתאם לשיטת השידור הוא היה מזיז את המשטחים בפתאומיות [FM] או מקפיא אותם [PCM] ה-JR [באותו תדר] לא התייחס בכלל למזגן. אני חייב לציין שרוב הסרוואים שלי הם פוטבה [כולל 2 דיגיטליים] ויש לי רק 5 סרוו של JR שבאו עם המערכת הראשונה. ועוד משהו: אני עובד בעיקר עם FM ומשתמש ב-PCM רק לטיסני בנזין, או כברירת מחדל לדאונים - שם ה"פייל סייף" לא תופס אותך בדרך כלל בטיסה הפוכה. מיכאל

iftacha

New member
מוזר.

ה 9CAP נמכר בארה"ב כמו לחמניות... אני מבין שהדגם שלך זה לא הדגם שמוכרים היום. מקווה שהם פתרו את הבעיות מאז. אני בכל אופן משתמש בשלט הזה שנה ללא בעיות. לשלט הבא בעוד XXX שנים אחשוב ברצינות על JR.

irbaboon

New member
פוטאבה!!!!

לסנווה יש המון בעיות! העיקריות זה שהסטיקים פתאום יוצאים החוצה! לדי הרבה אנשים קרה שהפוטנציומטר יצא מהמקום בזמן טיסה!! לפוטאבה אין דברים כאלה!! כמו כן JR אחלה שלט! באותה רמה כמו פוטאבה! שלא תתעסק עם מוצרים סינים ודומיהם!

sagife

New member
בכל פעם שעולה הדיון,

אני מעלה באוב שירשור ותיק, שרבים וטובים מעדיפים להדחיק ולמחוק מרשימת השיקולים בעד/נגד. לדעתי, התגובה הראשונה לנושא הראשי של השרשור אומרת הכל. שלט אמור לשרת אותך שנים.

Adi Berman

New member
גם לי זה קרה בשלט סנואה אבל...

אבל השלט הספציפי הזה בן 20 שנה..אני חושב שזה זמן סביר ביותר בהיתחשב בעייפות החומר. אגב תיקון של העיניין עולה סביב 250 ש"ח רק מכיוון שלמנחם אריאלי אין את היכולת להחליף רק את המפרק הפלסטי אליו מתחבר הסטיק , הוא מחליף את כל היחידה כולל יחידות הקיזוז (4 פוטנציומטרים של קיזוז לכל סטיק) עדי.

irbaboon

New member
אבל הבעיה היא

שזה קורה כמעט לכל השלטים החדשים של סנווה (הקטע עם הסטיק)

bhfc

New member
סאנווה

יש סאנווה 4 ערוצים שנשבר לו סטיק הגז על שוטויות קצת דבק מהיר וחזרה לאויר ואני מטיס עם הסטיק הזה כבר שנה. ויש לי RD8000 שנשבר לו סטיק מספר שבע בהמצע טיסה אז עם האיתי יכול האיתי עובר לפוטבה

יוטו

New member
לי יש אר דיי 6000 כבר כמה שנים

טובות - אני ממש "מבסוט" (ואף מופתע לטובה ) ממנו . לא עושה שום בעיות ..

rubber duck

New member
futaba sanwa jr hitech

מאחר ויש לי ניסיון עם כל ה 4 אני יכול להגיד ש : ב hitech - אני לא נוגע יש לי עדיין זיכרון כואב מאד ממשדר שהפסיק לשדר תוך כדי טיסה בנוסף ליבואן ( רשמי ) שאני מאד מאד לא אוהב סאנוואה , מערכות רדיו טובות מאד , את צעדי הראשונים עשיתי עם מערכת : airtonics ( sanwa ) sr 4 במשך שנים זיפזפתי בין פוטאבה לjr כאשר לפני כשנתיים אחרי 6 שנים בהן היטסתי עם jr , חזרתי לפוטאבה באופן מלא שני היצרנים מוכחים אמינות מהי לא היו לי בעיות עם מערכות למעט עם מקלטים שגילם עבר את ה 8 שנים ויותר המערכת הנוכחיםת שלי 9sapws מהנה מאד , אני אוהב מאד להטיס עימה היא אמנם כבדה אך נוחה לי מאד מבחינת מחיר - יקרה מאד אך לי אישית שווה כל שקל שרון

למעלה