עת"מ 154/00

kobialmog

New member
ברור לי מה שאתה אומר

אך בכל זאת ניתן ללמוד מזה עם ברמה העקרונית ישנה פגיעה מהותית בגין חסימת אור, אוויר ונוף

kobialmog

New member
לא יש לי כתבה מגלובס

לא הצלחתי לאתר את פס"ד באתר בית המשפט

קישורים לנושא מגלובס ...

מדובר בשני נושאים: העקרוני - מושג המקרקעין הגובלים. הטכני - שיעור הפגיעה כתוצאה מחסימת אור ואוויר. הרושם שלי (ולא קראתי את פסק הדין) כי הדיון היה בנושא העקרוני ולכן הוחזר לועדת הערר

kobialmog

New member
לבקשתך הוספתי קישור לכתבה

בכל מקרה ניתן לעשות חיפוש בארכיון של גלובס לתאריך 05/06/2001 יום פירסום הכתבה

kobialmog

New member
לכן אני מחפש את החלטת ועדת ערר

לדעת מה פסקה בעיניין הפגיעה

kobialmog

New member
עת"מ 154/00

בפס"ד בנושא מקרקעין גובלים בחיפה קיבלה השופטת בלהה גילאור את עתירת הדיירים שתבעו בגין ירידת ערך בעקבות בניית בניין בן 8 קומות מול ביתם, השופטת קבעה שלמרות שחוצץ כביש בין התכנית הפוגעת לבית העוררים המקרקעין גובלים והחזירה את התיק להחלטת ועדת ערר. השאלה מה קבעה ועדת ערר בעיניין הפגיעה שבהקמת בניין בן 8 קומות בטענה שנחסם האור והאוויר הגדלת רעש ובעיית חניה? והאם ישנה פסיקה של בימ"ש בנושא ?

ועדת ערר

החלטות ועדת ערר ניתן לראות בועדות עצמם, לי יש ניסיון בועדת ערר מרכז היושבת ברמלה ואת החלטותיהם ניתן לראות ולצלם. ועדת ערר חיפה לפי הנתונים שיש בידי (צריך לבדוק אם יש שינויים) רח´ חסן שוקרי 24 חיפה טלפון:04-8641419 בעיקרון באם שמאי מקרקעין קבע שיש פגיעה במקרקעין ניתן להגיש תביעה לועדה המקומית בהתאם לסע´ 197 תוך 3 שנים מיום אישור התוכנית הפוגעת בד"כ קובעים שמאי מכריע. גם על החלטת שמאי מכריע ניתן לערר בועדת ערר.

למעלה