ערכים מוזרים בבדיקות גלוקומטר ביתי

dana19903

New member
ערכים מוזרים בבדיקות גלוקומטר ביתי

היי,
אני בת 28, עם (כנראה) מצב טרום סוכרתי מעל ל-10 שנים. לצערי אף רופא אף פעם לא התייחס לכך (ועשיתי עשרות בדיקות דם) עד שנכנסתי להריון והוגדרתי כסוכרתית וכמובן ההריון היה הריון בסיכון עם אינסולין וכל הכיף שכלול מסביב.

בדיקות הדם שלי בצום תמיד יצאו 115-117. במשך שנים. עוד מימי בית הספר.
לא אתייחס להריון כי אני יודעת שהערכים שם שונים.

לאחר ההריון עזבתי את התזונה האדוקה למשך שנה וחצי ורק לאחרונה חזרתי טיפה לתזונה נכונה ומדידות סוכר. בבקרים הערכים תמיד 117-118. שעתיים לאחר ארוחות הערכים תקינים עד הגבול העליון וטיפה אחרי (114-141).
השבוע ביצעתי בדיקת דם במעבדה בצום של 12 שעות, הסוכר יצא 128 (!). סוכרת לכל דבר ועניין עד כמה שידוע לי אבל הגלוקומטר הביתי מראה ערכים אחרים וההמוגלובין המסוכרר שלי הוא 5.4.

אני יודעת שלחץ נפשי ועייפות גורמים לעלייה בסוכר, ובאמת הייתי בימים מאוד מאוד לחוצים ועצבניים לפני הבדיקה, ישנתי מעט מאוד שעות בליל הבדיקה, ועדיין. חוששת שיש כאלה סטיות בין הגלוקומטר לבין בדיקות המעבדה והמצב הרבה יותר גרוע בעצם.. אציין שאני מאוד מקפידה על שטיפת ידיים לפני בדיקה, החלפת מחטים וסטיקים (כמובן) בכל בדיקה.

מישהו יכול לשפוך קצת אור עד שאפגש עם רופא מומחה? קצת בלחץ...

בינתיים מנסה להתחיל תזונה דלת פחמימות + כושר.

תודה :)

הדיוק של מכשיר ביתי..

הוא פלוס מינוס 25%.. לאור הנתון הזה הבנת את המצב..אין ליחס לבדיקה הביתית שום דיוק אבסולוטי. זאת יותר בדיקה, על מנת לקבוע אם הסוכר בדם נמול או גבוה..

הבדיקה בקופת חולים 128 מעט גבוהה, יש מצב שהערכים עלו מעט בגלל הצום הארוך מידי.. אם אינך עושה בקופה גם בדיקת טריגליצרידים אז מספיק צום של 8-9 שעות.

מה שממש בסדר אצלך זה ה- A1C

dana19903

New member
אז בעצם תוצאות הבדיקות בבית יכולות להיות נמוו

נמוכות או גבוהות הרבה יותר... קצת מלחיץ כי אצלי הכל גבולי.
בכל מקרה אתחיל להקפיד על תזונה וכושר גופני אבל הייתי שמחה אם היה לי מדד יותר מדוייק.

קיים מכשיר כזה?

ולגבי ה-Ac1 - זה לא אומר שאין לי סוכרת, נכון? זה רק אומר שב-3 החודשים האחרונים לא היתה סוכרת ממש, אלא רק טרום...

בכל מקרה, מחכה לתור אצל אנדוקרינולוג. יש משהו נוסף לעשות במצבי? (למעט העמסת סוכר שהקאתי:)

למעלה