ערך צבור ברכבת ישראל - מתי צריך להשתמש במתקף הייעודי?

מצב
הנושא נעול.

Bus Nerd

Active member
צודק לגבי זכאי ביטוח לאומי, אבל מעטים האנשים שיש להם 8 חוזים

כן אבל טעינת חוזה נוסף לוקחת מקום חוזים (עד 8 חוזים מכל סוג)
ואישור ערך צבור מבצע את הפעולה בתוך תחום החוזה הקיים ולא לוקח מחיצה, שלא לדבר גם על שחוזי כרטיסים בודדים והלוך-שוב נפרדים מוטענים ברגיל/ותיק בלבד, אז אם אני זכאי ב"ל, לא טוב להטעין חוזה נפרד כי אין הנחה - היא רק או בערך צבור הקיים או כרטיסיה 6 נסיעות
צודק לגבי זכאי ביטוח לאומי, אבל מעטים האנשים שיש להם 8 חוזים

sweetums

New member
דרכי פעולת המכשיר הם לא מענייני הלקוח.

מכשיר טרום תיקוף ופעולה זו במכשיר רגיל לא מורידה בפועל
ערך צבור, אלא מתקף "אישור" (prevalidate) בסכום המבוקש (קוד פעולה 4)
הצמדת כרטיס פעם נוספת מאפשרת לבטל אישור זה (קוד פעולה 5) אם בחרת את התחנת היעד הלא נכונה
אופן הפעולה דומה לאישורי כרטיס אשראי (authorization hold): שבו קודם מבוצע בדיקת מסגרת ואישור סכום העסקה, וחיוב סכום זה או סכום מופחת לאחר מכן
&nbsp
חיוב (קוד פעולה 1) בפועל של אישור זה מחוזה ערך הצבור מבוצע בשער הכניסה לאזור המבוקר
&nbsp
בשער יציאה בתחנת יעד מבוצעת פעולת יציאה (קוד פעולה 2) ללא חיוב
&nbsp
המכשיר הקטן אכן אינו תומך טוב במצב קיום מספר חוזי ערך צבור בהיותם נעולים כי בכל רגע נתון אמור להיות חוזה ערך צבור פעיל רק אחד, אך המכשיר הזה אינו מחפש איזה מכלל החוזים שבכרטיס הוא פעיל או סורק איזה פרופילים יש לחוזים, אלא מנסה לאמת חוזה הנמצא ברשומת חוזה הראשונה שהיא לא בהכרח הפעילה. אם חוזה פעיל הוא הראשון והחוזה הנעול הוא שני, זה פועל
נדרש שם עדכון תוכנה קטן לתיקון תמיכת מצב שכזה
דרכי פעולת המכשיר הם לא מענייני הלקוח.
בש"ל של הרכבת מודעים לבעיה ולא לוקחים עליה אחריות.
עובדה: בכרטיס עם מנוי X היה ערך צבור Y, בוצע "טרם תיקוף". הוילדטור ביציאה,מתחנה באזורי המנוי, הראה "נותרו 0 נסיעות" ולא את תאריך תום תוקף המנוי.
למחרת הערך הצבור היה פחות מY.

danezeq

Member
ממש במקרה בדקתי באפליקציה רב קו וראיתי חיוב כפול

ערך צבור ברכבת ישראל - מתי צריך להשתמש במתקף הייעודי?
יש לי ערך צבור שהטענתי ביישום רב קו אונליין.
לפני הנסיעה ברכבת ניסיתי לתקף את הרב קו במכשיר שמיועד לערך צבור וקיבלתי הודעה שפג תוקף הכרטיס.
למה זה קורה?
המכשיר הקטן הממזר הזה, לא רק שלא עבד, הוריד לי כסף מהערך הצבור בנוסף למכונה הגדולה! (או שהמכונה הגדולה הורידה פעמיים?)
פעם אחת זה מופיע כתחנה 51 ופעם שנייה מופיע כתחנת וולפסון
ועוד אח"כ כשירדתי ברכבת מרכז ולקחתי אוטובוס, שוב ירד כסף מהערך הצבור.
8+8+5.9 ש"ח לנסיעה עירונית אחת.

מה מקור התקלה?

Bus Nerd

Active member
אין מעבר חופשי בין רכבת לאוטובוס

המכשיר הקטן הממזר הזה, לא רק שלא עבד, הוריד לי כסף מהערך הצבור בנוסף למכונה הגדולה! (או שהמכונה הגדולה הורידה פעמיים?)

מה מקור התקלה?
אין מעבר חופשי בין רכבת לאוטובוס
לכן החיוב ב־5.90 בקו 1.

ולא, אני לא חושב שחייבו אותך פעמיים, אני חושב שהאפליקציה הזו פשוט מתבלבלת כשעושים טרום תיקוף. 51 היה כשעברת במכונת טרום התיקוף, וזה שאחריו היה שער הולידטור.

כדי לדעת בוודאות אם חייבו אותך חיוב כפול או לא צריך לזכור כמה ערך צבור היה לך לפני הנסיעה...

עריכה:
אגב, לפעם הבאה, אם אתה מתכנן נסיעת רכבת ואחריה שתי נסיעות אוטובוס תשקול לרכוש חופשי יומי במקום, יחסוך לך כמה שקלים.

arseny92

Well-known member
מנהל
אפליקציה לא מעודכנת בקודי ארוע מתאימים שהסברתי קודם

מה מקור התקלה?
אפליקציה לא מעודכנת בקודי ארוע מתאימים שהסברתי קודם
הפעולה של 16:37:29 הוא אישור (פרוולידציה), חיוב של אישור זה בוצע רבע דקה אחרי בשער כשעברת.
&nbsp
יש לציין שמכשירי התחנות מתעדים תחנות במספר דו ספרתי, ושער הכניסה לרציף משתמשים באותו המספר בצירוף 70 בהתחלה, כלומר תחנת חולון וולפסון היא 51, וזיהוייה בשער הוא 7051 והאפליקציה כוללת רק את רשימת ה-70xx
&nbsp
באותו אופן לדוגמה 02 ו-7002 היא הרצליה, 23 ו-7023 הם ת"א השלום, 39 ו-7039 הם ת"א ההגנה, 40 ו-7040 הוא נתב"ג, 49 ו-7049 הם מודיעין מרכז...
&nbsp
ביטי התחנה בארועי אוטובוס הוא מק"ט תחנה הישר מ-gtfs

מצב
הנושא נעול.
למעלה