ערב טוב...

Reshef 914

New member
ערב טוב...

אהלן, אני רועי. ראיתי שחלק גדול פה בפורום מתייחס בעצם לזיהום בים... נושא כאוב... אני זוכר שלפני כמה שנים רשמתי הודעה בפורום "נערי החוף אילת" או משהו כזה על כל הזבל שראיתי שנמצא בקרקעית שמה במפרץ... גועל נפש. אני בתור חובב ים מושבע, 11 שנים גרתי "על" חוף הים, בשכונה שצמודה לים בבת ים, אוהב את הים ומשתדל להיות הרבה בחופי המדינה וכיום משרת בחיל הים עצוב לראות את מצב החופים בארץ... יוצא לי להיות הרבה בים (300 שעות בחודש ואף יותר) והים הוא מקום מרהיב, מלא ביופי וביצורים חיים... יוצא לי להפליג רחוק... אני לא אוכל לפרט עד כמה אבל למקומות שהמים בהם כחולים, צלולים, הייתי בהלם שיש מקומות אפילו שלא כאלה רחוקים מהחוף שבהם בעומק של 30 מטר המים צלולים! צלולים כלכך שרואים את הדגים הקטנים שעל הקרקעית... ואז שאני חוזר לבסיס האם בחיפה זוועה, ריח מסריח שמגיע מהמפעלים כמו פרוטרום וכו', ומים שחורים שבעומק 4 מטר לא רואים את הקרקעית ואני לא מגזים, שמישהו יעמוד ברציף כלשהו בנמל חיפה, העומק שמה נע בין 3 ל 10 מטר, בעומק 4 מטר לא רואים כלום. למיטב ידיעתי חיפה הוא אחד הנמלים המזוהמים במזה"ת אם לא המזוהם ביותר וחבל... וזה לא רק בנוגע לחיפה... כל חוף בארץ מזדהם וכל קיץ אפשר לשמוע על חופים שנסגרים, אין חוף שפסחה עליו יד האדם וחבל כואב, בספק אם יש איפה לצלול היום... אילת? פעם היה שמה יפה, אלמוגים צבעוניים, הרבהההה דגים, דולפינים, כרישים והרבה. היום? צמיגים, פסולת, ברזלים וגם יצא לי לשמוע על אסלות ומקררים... דולפינים וצבי ים שבולעים שקיות מתים והאכולוסיה שלהם מתדלדלת... עצוב... יוצא לי לראות הרבה דולפינים, הרבה מאוד, גם כרישים, אבל לא זכור לי שראיתי אותם ממתחת ל 6 מייל מהחוף... האדם הורס, וזה כואב, אני לא יודע אם אפשר לשנות את המצב, אני בתקווה שכן, שאפשר להחזיר את הצבעוניות למפרץ, את העושר בצבעים ובבע"ח שיש במפרץ ולא שנגיע למצב שהמקום היחיד שאפשר לראות הכל זה מתמונות מלפני 20 שנה או באקווריומים במצפה... האדם הורס ומשמיד, מזהם, אנשים תולשים אלמוגים בשביל לקחת למזכרת הביתה אוחחחח זה כזה מעצבן... ואני, בתור בנאדם שחובב ים צריך לסבול. אבל עד כמה שזה נשמע מוזר לא על זה רציתי לדבר בהודעתי, נראה לי שנכנסתי לעומק הבעיה יותר מדיי, אז ניגש לעיקר. בקיצור, כמו שאמרתי, אני חובב ים, יצא לי לצלול בים, עם שנורקל
ועכשיו אני חושב על לקחת (סוף כל סוף) קורס צלילה, אני אוהב ספורט אקסטרים, צניחה חופשית, טיפוס וגלישת הרים, רכיבה על אופניים ובעיקר ספורט מוטורי... תמיד רציתי לצלול, אבל מצאתי בזה פחד גם, לא פחד של אמא'לה בואי תחזיקי לי את היד אלא החשש שאתה בעולם אחר, אתה לא עם 2 הרגליים על הקרקע, בעולם שאתה מכיר ויכול ללכת בו עם עיניים עצומות. עולם שנמצא במעמקים, עולם שחלק ממנו האנושות בכלל לא מודעת אליו, וזה גם הסקרנות שמובילה לשם, אז יש לי רצון חזק לצלול (לא, צלילת לילה אני בחיים לא יעשה, זה מפחיד... זה כבר מפחיד
) אז רציתי לשאול פה על פרטים על קורסים, איפה כדאי, על מי אפשר לסמוך (בטיחות מעל הכל), איפה כדאי לצלול (אני מתאר לעצמי שבאילת), מחירים (יש הנחות לחיילים?) וכל המלצה או עזרה שהיא שאפשר לקבל... השאיפה היא ללכת לצלול בעיקר בשבתות שאני בבית... התכנון הוא בדצמבר (שיש לי רגילה) לרדת לאילת או לעשות את זה בכל מקום אחר קורס צלילה של 2 כוכבים משמע 5 ימים לראשון ועוד יומיים לאחד, שבוע בדיוק, שיצא לי על הרגילה... אז הודה לכם אם תעזרו לי.

siviva

New member
אהלן רועי ../images/Emo140.gif

צודק, הרבה מהים מזוהם, בחיפה לא הייתי נכנסת לנמל... אבל קצת אופטימיות- עדיין יש מקומות יפים לצלול (באילת) ורואים הרבה דגים וגם דולפינים וכרישים מפעם לפעם. יעזור אם תעשה את קורס הצלילה שלך וכמו צוללנים רבים אחרים - תאסוף איתך החוצה זבל ושקיות בכל צלילה. ככל שהיד משגת. לגבי הפרטים שביקשת - "אשלח" לכאן את בובי לתת עוד פעם את הפרטים המבוקשים. ובינתיים - חג שמח ורגילה מהנה. ד.א. - קררררר בדצמבר במים. אבל מתרגלים

Reshef 914

New member
../images/Emo13.gif

בחיפה לא היית נכנסת לנמל, גם כל בנאדם שפוי, אבל יש יחידות שעושות את זה מכורך תפקידם... אני לא הייתי מסכים לזה אישית, זה סרטן. נשארו מקומות יפים באילת? אני מופתע, אגב, יש לכם אולי תמונות מצלילות באילת? תמונות מהסטי"ל שמה? מסקרן אותי איך נראית ספינה טבועה באמת מבפנים
שלא תביני לא נכון, יש המוווון דולפינים וכרישים בים התיכון, אני משאר שגם באילת ויש המון... יצא לי כבר להפליג ופתאום חמישה דולפינים הצטרפו אליינו בכיוון ההפלגה והחלו להשתעשע ולקפוץ... לפני שנה גם היו איזה 40 דולפינים במפרץ חיפה, בתקופה שגם הלוויתן הגיע... אבל היום הם נמצאים רחוק, בקושי מתקרבים לחוף אז יוצא לי לראות אותם בנקודות מרוחקות מהחוף... לגבי זבל, זאת לא שאלה, חבל שזה מה שאני או כל אחד אחר נצטרך לעשות בזמן צלילה במקום שהמקום יהיה נקי מטבעו אבל מישהו צריך לעשות את זה
ואני מחכה לבובי
אגב, מתרגלים לקור, הייתי כבר במים בדצמבר, גם עכשיו וגם בינואר, אני כל הזמן במים בקיצור

siviva

New member
טוב אז אני אגיד...

בובי לא פנוי כ"כ בזמן האחרון. באופן עקרוני, למיטב ידיעתי - הבטיחות היא הדבר הראשון והחשוב בכל בית ספר לצלילה שמכבד את עצמו ומוכר על ידי ההתאחדויות השונות. לגבי מחירים הנחות וכדו' - עדיף להתקשר ולעשות סקר עצמאי בו תוכל לקבל את כל המידע אותו אתה צריך. (לא תמיד הזול ביותר הוא הטוב ביותר ו / או הכיף ביותר. אולי תצטרך גם לינה במקום וכאלה. לשיקולך). יש אצלנו בקישורים רשימת בתי ספר לצלילה בכל הארץ עם קישורים לאתר של כל אחד מהם. הנה קיצור הדרך. מקווה שתמצא משהו שיתאים לך ושתצטרף לקהילת הצלילה במהרה. בהצלחה!

למעלה