ערב טוב לכולםםםםםםםםםםםםםםם

אנדי 43

New member
האהבה בפסיכלוגיה

האהבה בפסיכולוגיה "משולשי האהבה". על פי תאוריה זו, לאהבה שלושה מרכיבים: אינטימיות - מידת הקרבה והקשר לאחר. הרצון להחשף לגמרי לפניו. מחויבות - מידת הנאמנות לקשר. הרגשת החובה להיות בקשר ולהשאר נאמן. תשוקה - מידת המשיכה הגופנית והפיזית אל האחר. מרכיב זה הוא שמתפתח בצורה המהירה ביותר אהבה רומנטית: יחסים מלאי אינטימיות ותשוקה, ללא יכולת להתחייב. חיבה: ישנה אינטימיות ויכולת להפתח, אך היחסים אינם מחייבים ואין בהם תשוקה. אהבה אשלייתית: אהבה מהירה, מלאה תשוקה ומחויבות. אך הדעיכה מהירה גם היא, שכן בני הזוג לא מסוגלים לפתח אינטימיות ופתיחות ביניהם. אהבה עיוורת: אהבה בה המרכיב היחיד הוא תשוקה עזה. אין אינטימיות או מחויבות. נהוג לכנות אהבה כזו "הידלקות". אהבת רעים: אהבה המאופיינת באינטימיות ובמחויבות, אך ללא תשוקה. אהבה כזו ניתן למצוא בקשר בין חברים קרובים. אהבה ריקה: אהבה המבוססת על מחויבות בלבד. בני הזוג ממשיכים לאהוב מתוך הכרח. אין אינטימיות או תשוקה. אהבה מושלמת: אהבה המכילה את כל שלושת המרכיבים. זוהי "אהבת החלומות".
 

dardara

New member
הי אנדי ../images/Emo140.gif אהבתי

את מה שכתבת כאן עם הסתיגות אחת לגבי האהבה הריקה לדעתי זה הרגל לא בדיוק אהגבה המשך ערב נעים
 

אנדי 43

New member
טיפים קטנים .אבל גדוליםםםם

נתחיל בטיפים קטנים אבל גדולים... לחייך. הרבה, כמה שיותר - מה יותר נחמד מאשר לראות אדם שמח שמחייך ומקרין אנרגיות חיוביות בכל אשר הוא הולך. גם במצבים הכי קשים חיוך אחד של מישהו יכול לעשות הרבה. להיות מנומס, אדיב ולבבי - אז נכון שיש הרבה אנשים שקרנים רמאים וכו' אבל אם כל אחד מאתנו יגיד "תודה", "בבקשה", "סליחה" ינסה לעזור ולהשיב לחברו העולם יהיה מקום הרבה יותר טוב. לומר תודה כשאתה קם בבוקר - אף אחד לא יודע כמה זמן נשאר לו לחיות והעתיד לא ידוע אז במקום לתכנן את המחר צריך להגיד תודה על היום. לצלצל לאימא - ההורים, אח.. כמה שהם יכולים להיות מעצבנים!! אבל תמיד, מה שהם לא יעשו ומה שהם לא יגידו זה הכל מדאגה! וחשוב מאוד להתייחס אליהם בכבוד כי הורים יהיו שם בשבילך תמיד לא משנה כמה פעמים תיכשל, תיפול ולא תצליח הם יהיו אלה שאולי בהתחלה יכעסו אבל אח"כ יעזרו לך להתרומם. וכשתצליח הם יהיו הראשונים שיתגאו בכם אין זה משנה כמה פעמים אתם נכשלים, כל מה שאתם צריכים זה הצלחה אחת! אל תתייאשו חברים, הכל לא כ"כ נורא כפי שנדמה לכם, תחזיקו מעמד ותזכרו להתמיד בכל התחומים בעבודה, בלימודים. לא להתחשב ב"מה יגידו השכנים" - אתם לא חייבים לתת דין וחשבון לאף אחד. תעשו את כל אשר אתם רוצים ותיהנו! לצלם כמה שיותר, גם במצלמה רגילה, גם בווידיאו - זיכרונות, כמה כיף לשבת עם הסבתא ולראות תמונות ישנות כשסבתא הייתה צעירה ולסבא היה זקן ואפרו... תנציחו את הרגעים היפים שלכם כדי שיהיה מה להראות לילדים ...
 

אנדי 43

New member
טיפים לרכישת מיומנות חברתית

להלן טיפים לרכישת מיומנות חברתית: הציגו כניסה מרשימה, חייכו. עוררו באנשים את הרצון לשהות במחיצתכם. "הזמינו" שיחה. תתחילו לגלות התעניינת, במקום להיות מעניינים. אם אתם מקדישים את כל המרץ שלכם בניסיון ליצור רושם טוב, תגיעו לתוצאות הפוכות. אנשי שיחה טובים הם בעצם אנשים, שיודעים איך להגיב, ולא אלה שיודעים איך להציג. אתם יכולים לדבר עם כל אחד! כמה פעמים הוצגתם לפני מישהו וחשבתם "על מה נדבר בכלל?" הסיבה היחידה שאנחנו לא יודעים על איזה נושא לדבר היא בגלל שאין אנו יודעים דבר על הבנאדם העומד מולנו. התעלמו מהרושם הראשוני שלכם - אל תתנו לעצמכם לאבד כיוון בגלל המראה החיצוני או בגלל לבושו או המקצוע של האדם. ואל תמהרו להיפטר מאנשים רק משום שאינכם רואים בהם מיד ידיד-נפש לעתיד - לעולם איננו יכולים לדעת מה יקרה! הציגו את עצמכם באופן מוצלח. הדרך הגרועה ביותר להציג את עצמנו היא להגיד "שלום, אני _____", הדרך הזאת היא הבטוחה ביותר לסיום השיחה עוד לפני שהתחילה. ספרו משהו על עצמכם, תציעו להם משהו שיוכלו להגיב עליו. תכננו את שוברי - הקרח שלכם: מחמאות - בניגוד למשפטי שיחה סתמיים - המחמאות טובות תמיד. הערה חיובית - על האירוע בו אתם נמצאים. (ואל תהיו מגעילים, אתם לא יודעים עם מי אתם מדברים..). בנו את השיחה שלכם. ניהול שיחה וקיומה דומים לבניית קיר מלבנים. כאשר מצאתם נושא שמעניין את שניכם, אל תתנו לו לגסוס, הרחיבו על הדברים שכבר אמרתם. אל תחששו משתיקות, אתם לא חייבים למלא כל גרע בפטפוט. דעו מתי להפסיק! בכל שיחה ערה מגיע השלב שבו היא נחלשת ומתחילה לשעמם, דעו מתי לפרוש ואיך להפסיק. בהצלחה. .
 

or1

New member
שוב שעורי בית אנדי ? ../images/Emo6.gif

ערב טוב לך ולכולם
 
למעלה