ערביי ישראל תומכים בגדר ההפרדה

מטרניך

New member
ערביי ישראל תומכים בגדר ההפרדה

>>>>>>>>>>>> איך קרה שניתוק כפרי המשולש מהכפרים הפלסטיניים עבר בלא תגובה מצד מי שנשארו ממערב? הגדר לא עוררה תנועת מחאה ערבית ישראלית גם כשנבנה הקטע הצפוני שלה, בשנים 2003-2002, ויישובי המשולש נותקו מיישובי הפלסטינים הסמוכים, אחרי 36 שנות קשר מיידי וטבעי. איך קרה שלצד הפעילות של כמה עשרות ערבים ישראלים נגד הגדר, היו קבלנים ערבים ישראלים שהשתתפו בבניית הגדר, וכיצד קרה שבכמה מקומות, בלחץ רשויות מקומיות ערביות, תוואי הגדר הוסט מזרחה, על חשבון אדמות פלסטיניות? האם יש ערבים ישראלים התומכים בהפרדה? רק תחת אנונימיות הסכים איש ציבור ערבי בעל שם, תושב המשולש, לומר: "נכון שהציבור הערבי היה רוצה הסכם שלום, אבל חוץ מהממד הפוליטי, בעיני 99% מהערבים בישראל הגדר היא דבר חיובי. היא חסכה לנו את כל הניסיונות הלא חוקיים (של פלסטינים; י"א) להיכנס לישראל, חסכה גניבות, פלילים. יש פריחה כלכלית, מיליונים שהושקעו בערים הפלסטיניות מושקעים עכשיו בוואדי ערה. אל תשכח גם, שהציבור הערבי שונה מהפלסטינים. יש לציבור הערבי דפוס חיים שונה". איש הציבור איננו היחיד. "אנשים אומרים ברוך שפטרנו", אמר עיתונאי, תושב אום אל-פחם. במרחב הפוליטי הנמתח בין הדוברים האנונימים לבין טיבי ובשארה, קשה להצביע על "עמדה ערבית" אחת כלפי ההפרדה. אבל מחוץ לעמדה הממסדית רק אישיות פוליטית אחת, הביעה בגלוי תמיכה מסויגת בגדר: השייח האשם עבד א-רחמן, ראש העיר אום אל-פחם. בינואר אמר ל"הארץ", כי מאז שהוקם הקטע בגדר ההפרדה מול עירו, כמה חודשים קודם לכן, "התושבים ישנים בשקט, הם מרגישים יותר בטוחים. לא עוברים דרך אדמותיהם או בתיהם, לא מפוצצים כלום ולא מסכנים את התושבים". עמדתו מורכבת: הוא תומך בגדר רק אם היא עוברת על הקו הירוק, ורק אם תנועת פלסטינים דרכו תוסדר. כמו רבים באום אל-פחם, הסמוכה לקו התפר, עבד א-רחמן אמר שהוא מוטרד מהנזק שנגרם במהלך האינתיפאדה לעיר ולתדמיתה, בגלל מקרים שבהם מחבלים הגיעו לעיר מאזור ג'נין, בדרכם לבצע פיגועים בערים בתוך ישראל. עד כדי כך נפגע שמה של העיר, עד כי תושבים בה החלו במהלך האינתיפאדה להזדהות בכתובות כוזבות. "שום גדר לא יכולה לנתק אותי מהעם שלי", אמר השייח, הפועל בחודשים האחרונים להגברת שיתוף הפעולה הכלכלי, היהודי-ערבי, בוואדי ערה, "אבל גם אני רוצה ביטחון, גם אני רוצה שלום. מאז שהממשלה הקימה את הגדר לא שמעת אף פעם שמפגע יצא דרך אום אל-פחם". >>>>>>>>>>>> http://news.walla.co.il/?w=//568870

3ישראלי

New member
גם אני הייתי תומך בחומה - אם היתה

מוקמת על קווי 67 בקווים הנוכחיים החומה היא נסיון להמשיך את הכיבוש וככזאת חוסה לדחותה סה"כ, ללא מדינה פלשתינאית ברת קיום (רצף טריטוריאלי נקי מהתנחלויות) , ללא זה לא יהיה כאן שלום, לעולם ושלום זה מה שאנחנו רוצים.. או שכבר לא ?

למעלה