עצות לחצי איש ברזל ראשון

עצות לחצי איש ברזל ראשון

שלום ספורטאים יקרים נרשמתי לחצי ארוך בעמק הירדן. יש לי נסיון של 5 אולימפיים ומרתון אחד. מחפש נואשות עצות לתחרות, בעיקר איך לשמור על דופק נמוך ומה זה דופק נמוך (תנו מספר!)- אני בן 40, גובה 185, שוקל 74 והדופק המכסימלי שלי הוא בערך 185. צאו גברים צאנה גברות ועזרו לי כי אני סוציומט, אין לי חברים ורק בפורום אוכל לקבל אינפורמציה שלכם עמוס

Gooli32

New member
עצות

בגדול בתחרות ארוכה שכזו, צריך לשמור על דופק בו תוכל להתמיד לאורך כל התחרות. במהלך תקופת האימונים אתה אמור ללמוד להכיר את עצמך ואת הדפקים בהם אתה עובד, מין הסתם ככל שספורטאי בכושר טוב יותר, הוא יוכל להחזיק דופק גבוה יותר לאורך זמן ארוך יותר. בגדול מדובר בדופק נוח, דופק מוכר, דופק מתחת לסף חומצת החלב שלך בכ5-10 פעימות. הסיבה לכך היא שבמהלך תחרות ארוכה קורה תהליך "cardiac drift" בו הדופק עולה אך התחושה נשארת זהה ויש צורך להוריד קצב. אם אתה עובד עם שעון דופק באופן קבוע, מדובר על Zone2 עליון, או 3 תחתון (70-85% מדופק מקסימלי). חייבים לנסות את הנושא הזה באימונים ולדעת הרבה לפני התחרות על איזה דופק אתה יכול להחזיק למרחק ארוך כזה. אשמח לעזור לך גם בטלפון אם תרצה, תום (יום ראשון עדיף :) 0504444439

תודה גבר!

כשאגיע לגיל שלך גם אני אעשה איירון מן, כל הכבוד על ההישגים המרשימים (נכנסתי לבלוג שלך)

דופק לא יעזור כמו נסיון

היי עמוס, אני אחרי שלושה חצאי ישראמן. לדעתי אתה צריך לבצע אימונים מאוד דומים לתחרות, כמו שילוב 90 ק"מ רכיבה ו15 ק"מ ריצה בתנאי מזג אוויר ורוח שונים כד לדעת מה הדופק המתאים לך בכל שלב. תעשה כל פעם גרף של הדופק באימון. במהלך המרוץ, אל תגרר אחרי מתחרים אחרים, run your own race. שבוע טוב, - יבא

למעלה