עצה

עצה

שלום, אתם כנראה זוכרים אותי, אני עמוק עמוק בארון, ואחרי התלבטויות רבות, סיפרתי לחבר טוב על עצמי (זה היה בדיוק לפני חודש). החבר קיבל אותי בזרועות פתוחות. אחרי מספר ימים סיפרתי לו שבעבר הייתי דלוק עליו, ושעכשיו אין לי רגשות כלפיו, והוא קיבל אותי כרגיל, כאילו כלום לא קרה, ועכשיו הקשר שלנו בסדר גמור. הבעיה היא כזאת, אני עדיין מאוהב בו, אני כל הזמן חושב עליו (לא יוצא לנו להפגש כל שבוע), ובשבועות שאנחנו לא נפגשים אני מתגעגע בטירוף וחושב עליו מלא. הוא חבר טוב, ואני לא רוצה לאבד אותו כחבר. כדאי לי לספר לו שאני עדיין מאוהב בו? האם הוא יעריך אותי על כך? חייב את העצה שלכם. תודה

אהלן

קודם כל טוב לשמוע שהחבר קיבל אותך בזרועות פתוחות
בנוגע לתגובתו האפשרית אם תספר לו על משיכה בזמן אמת - יש מגוון רחב של אופציות, חלק נרתעים, חלק נרתעים "לטובתך" (כלומר חושבים שעבורך יהיה הכי נכון אם יקררו את הקשר), חלק בסדר עם זה, חלק מוחמאים, חלק שמחים מאד לשמוע, חלק מתוודים בתגובה על אהבתם כלפיך. כמובן שהשכיחות של התגובות לא זהה, ובחברה שלנו נפוץ הרעיון שאם יש משיכה מאחד הצדדים הידידות נפגמת ו"סוף סיפור" כי "זה לעולם לא ישוב להיות כמו שהיה" (דבר שאיננו בהכרח נכון בכל הקשר, אך כשאוחזים בו לרוב מתרחש) לפני שעוברים לאיך לעשות זאת הייתי מציעה לחשוב מה מטרתך בלשתף אותו, כי סיבות שונות יכולות להתאים לדרכים שונות. מה דעתך?

למעלה