עצה נואשת ?!

frenkelya

New member
עצה נואשת ?! ../images/Emo7.gif

הסיפור הוא כזה: א. אני חדש פה בפורום אבל ישן בסלסה ! ב. לפני שנה ניסיתי להכניס את חברה שלי לעניין. הלכנו כל שבוע וסיימנו את כל השעורים בפוקוס. הבעיה היא שחברה שלי מקבלת סחרחורת אחרי בערך סיבוב וחצי. כנראה שיש לה קיבה חלשה אבל מהר מאד יש לה בחילה. היא נורא אוהבת את הריקוד אבל אי אפשר לרקוד סלסה בלי להסתובב. מה עושים? אני נורא רוצה לרקוד, ולא רוצה לרקוד עם אף אחת אחרת (אוהב רק אחת
) האם יש פיתרון? טכניקה? או שהמצב אבוד?
אשמח לתגובות

Palalolito

New member
שמירת פוקוס

זה נעוץ במבט של הבחורה בגדול היא אמורה להתרכז בנקודה אחת בעדיפות לעיניים של הגבר כי אחרי הכל זה ריקוד רומנטי ורק בנקודה הזו בעת הסיבוב. כלומר אם הכוון סיבוב שלה הוא עם ככון השעון היא ממשיכה להביט אליך מעבר לכתף שמאל שלה עד שהיא משלימה חצי סיבוב ואז מיד מטה את הראש לכוון הגבר חזרה. בגדול צריך לתרגל את זה ובגדול תנסה יותר תרגילי הליכה זה גם תרגילים יותר יפים לפי דעתי מ18 סיבובים לשניה.

salsa king

New member
לא צריך לעשות 80 ספינים

אחד אחרי השני תרקדו בכיף , בלי לנסות יותר מידי סיבובים , פשוט, נכון? זה בדיוק הזכיר לי משהו חבר הגיע מחו"ל לפני מס' ימים, לקחתי אותו לאחד ממועדוני הסלסה הבחור , שרוקד לא מעט זמן , אומר לי באמצע הערב, תשמע , כולם רוקדים פה ממש יפה , אבל למה הם עושים כ"כ הרבה סיבובים בריקוד אחד? זה היה ממש מוזר לו כל הקטע של 800 הווריאציות על שיר אחד בקיצור, אתה רוצה לרקוד איתה , היא בטח רוצה לרקוד איתך , אז תרקוד איתה בקצב שלה ולא איך שכולם רוקדים אני בטוח שתהנה יותר

Palalolito

New member
בנוסף

לפי דעתי סיבוב אחד איטי ואלגנטי עם עושים אותו כמו שצריך עם סטייל יכול להיות הרבה יותר יפה מ3 ספינים באותו פז"מ נתון

זו בעיה דיי מוכרת..

ואפשר להגיד שיש לה פתרון (ברוב הפעמים) פשוט מאוד, תגיד לה שתסתובב הרבה בבית.. כל יום שתקדיש לזה קצת זמן.. שתרקוד עם עצמה.. זה נשמע מצחיק אבל ככה מפתחים יכולת להסתובב יותר פעמים.. זה עניין של תרגול. אחרי שהיא תעשה את זה הרבה פעמים.. תראה שלאט לאט היא תוכל להסתובב יותר פעמים ויהיה לה יותר קל

frenkelya

New member
אני חושב שלא הבנתם עד כמה היא

רגישה. היא מקבלת בחילה וסחרחורת לאו דווקא אחרי שלשה סיבובים ברצף (על זה אני אפילו לא חולם) אלא אחרי כל סיבוב קטן. בנוסף קשה לה לשמור על שיווי משקל אחרי הסיבוב. הבעיה חמורה
(אבל אני
בה)

shir salsa

New member
../images/Emo25.gif תשמע,

אם קשה לה לשמור על שיווי משקל, אז זה לבד כבר לא מאפשר לה לרקוד ברצף, וזו בעייה. נראה לי שעל הקטע של הסיבובים היא יכולה עוד לעבוד אבל בלי שיווי משקל זה די קשה. בכל מקרה, תנסה לרקוד גם עם בנות אחרות (לא חסר), כי חבל שבגלל זה תפסיק לרקוד, ותמשיך לאהוב אותה בלי שום קשר
.

Big Red

New member
תראה,

אני מניחה שפחות או יותר הציגו לך כאן כל אופציה שימושית שיכולה להיות, אז אני רק ארכז ואוסיף את דעתי - שתתאמן בבית, תסתובב.. תנסה לסובב אותה גם אתה. רק ככה מתרגלים (בחילות ורגישות זה טבעי, בד"כ כשמתרגלים אז זה עובר עם הזמן, ואם לא עובר אז לפחות נחלש) - שלא סתם תסתובב, אלא שתעשה את זה לפי טכניקה נכונה , שתשמור על פוקוס וכאלה ( להסבר ראה הודעה בראש השרשור :) - למה שתסתובב בכלל ? :) בסדר, בלי להקצין.. אבל תנסה לרדת מרעיון האלאיי קצת.. רואדה היא רוקדת ? יש לה בעיה גם עם הסיבובים שם ? אם לא.. אז הנה לך תשובה. (אם כן.. יכול להיות שזה כבר קטע רפואי, יש להוועץ במומחה !) - אוהב אותה ? אחלה, אבל מה קשור ? אם לא יכולה לרקוד, שתבוא איתך.. שתספוג ותהנה מהאוירה , ואתה תסובב קצת אחרות :) מקסימום, את הבצא'טות תשמור לה, ורק לה !

frenkelya

New member
לא ככ פשוט

נכון לא חסר בנות אבל לא כיף לרקוד עם אחרות כשאוהבים אחת. לא יהיה כיף לחברה שלי לראות אותי רוקד עם אחרות ! (כמו שלי לא היה כיף אם המצב היה הפוך) !

ch_devil

New member
אתה מאד חמוד...

ואם חברה שלך באמת רוצה ללמוד איך לרקוד, זה לא כזו בעיה, רק צריך להתמיד. הסיבה שהיא מקבלת בחילה זה לא כי יש לה כיבה חלשה, אלא פשוט היא לא יודעת להסתובב נכון- וזה משהו שאפשר ללמוד. אני לא ממש יודעת מה הרמה שלכם אבל אני יודעת שמי שמתמיד מצליח! יש פשוט כאלה שיצליח להם יותר מהר ויש כאלה שייקח להם קצת יותר. אבל הכי חשוב, אם אתם אוהבים את זה- לא להתייאש!

frenkelya

New member
לגבי התמדה.

בשנה שעברה כשהיינו עמוק בעניין הסלסה היה נסיון עצום להתמיד - התאמנו באמצע היום בצבא. היא ניסתה כל הזמן להסתובב (אפילו לבד בלי קשר לכלום) ולא ראינו יותר מדי תוצאות. אולי זה הזמן להתייאש

ch_devil

New member
בוא אני אספר לך אגדה...

על בחורה צעירה שהתחילה לרקוד סלסה.. בהתחלה היא קצת הסתבכה, אפילו נעלבה קצת ממדריכים מסוימים, אבל, לא נתנה לזה לשבור אותה, כי היא הרגישה משהו עמוק עמוק שאומר לה שגם היא יכולה להצליח לרקוד את האורגיה הזו שהיא ראתה וקוראים לה סלסה... ובסוף הסיפור, הבחורה הזו נהפכה לרקדנית מעולה ומדריכ בצוות מוביל בארץ. את המעשייה הזאת אני עכשיו המצאתי, ואני אפילו לא עשיתי את זה טוב, אבל מוסר ההשכל הוא, שלא צריך להתייאש, אם באמת אתם מתחברים לזה. אני אישית נדלקתי ישר על ההתחלה ומאז עוד לא הפסקתי, אבל זה לא קורה לכל אחד. את ההחלטה אני לא יכולה לעשות בשבילכם. אבל אני מציעה לכל אחד לטעום מהטעם הסקסי של הסחסה. אם בסופו של דבר תחליטו שזה לא מתאים לכם- לפחת תדעו שנתתם לזה את כל הצ'אנסים.

למעלה