עצה ממנוסים

johash2

New member
עצה ממנוסים

הזמנתי מדחף מאוסטרליה. היות שזה דחוף ביקשתי משלוח ב EMS שזה תוספת של 60$ למשלוח רגיל. הגיע לכאן, כמובטח בתוך 7 ימים. 5 ימים זה כבר תקוע במכס בדואר תל אביב משום שהחברים שם בעיצומים שאף אחד לא יכול להבטיח מתי הם יסתיימו. כמובן שכל המשלוח המהיר שווה לתח... עם כל העיצומים האלו. הרעיון שלי הוא, אם וכאשר זה יסתיים, לשלם את המע"מ בצ'ק שיבוטל עוד קודם לכן (להבדיל מצ'ק ללא כיסוי שזו עבירה פלילית) ולהגיש תביעה, בתביעות קטנות נגד מנהל סניף המכס במקום וכו' וכו'. או להמתין שאני אתבע על ידי המכס ואז להתגונן או להגיש תביעה שכנגד. השאלה היא מה הסיכוי שלי בשני המקרים מול פשוט להתקפל ולאכול אותה. תודה

b9099

New member
אז ככה...

דבר ראשון: משתתף בצערך. ככה זה כשאדון "העוווווווובדים" (אבו שפם) חושב שהוא חושב עלינו (אבל חושב לאמיתו של דבר על חברי הוועדים הגדולים שמרויחים הון תועפות). דבר שני: לבטל צ'ק זה דבר שיכול לגרום לסיבוך לא פחות מצ'ק שחזר בגלל חוסר כיסוי. אז תזהר מכך. תביעה נגד המכס? חבל"ז. מה נשאר? כתמיד: להתקפל ו"לאכול אותה". ואני מאחל לך שהשביתה תסתיים כמה שיותר מהר כי גם אני "אוכל אותה" בגלל השביתה הזאת.(בנושא אחר).

שווה לך $60?

אז קח עו"ד, בזבז ימי עבודה, ריצות, נסיעות, חניה, תורים, עוגמת נפש ובסוף יבואו אליך מההוצאה לפועל כי ביטלת את השיק. דוד

רב טייס

New member
מכס בצ'יק ?

אם יקבלו ממך צ'יק שאיננו בנקאי תודיע לי אפילו באמצע הלילה , יהיו לי כמה דברים חשובים לעשות עם המידע הזה . אתה תקוע עם פרופלור ואני הולך ברגל כי הרכב החדש תקוע במכס . ועל זה היתה סבתא אומרת : רצית מדינה - הרי לך . (באידיש זה היה יותר טוב .)

johash2

New member
מכס

אז ככה: אני בדרך כלל משלם במכס בצ'ק אישי ואין לי (ולהם) בעיה עם זה. 60$ זו לא הבעיה אלא הפרנציפ, אני עשיתי דיל עם שרותי הדואר ולא ביקשתי שום "עזרה" מהמכס, המכס "התערב" כי זו חובתו וחובתי לשלם את המע"מ אבל מה פתאום להחזיק אותי ואת הפרופלור כבני ערובה, שישחררו את זה ולא יעבירו את הכסף לאוצר ואז יהיה ברור נגד מי הם שובתים. חוץ מזה אני מוכן להעמיד את האוטו שלי (של העבודה) אבל לא להיות מקורקע בגלל חבורת פוצים שאני אפילו לא יודע מה הם רוצים וכמה זמן זה יימשך. בכל מקרה - תודה רבה

המקרה שלך בטל בשישים

לעומת הנזקים לכלל המשק, הנגרמים עקב השביתות הרבות בנמלים ובמכס. דוד

שאלה, אתה משחרר עם עמיל מכס

או שאתה משחרר לבדך כמו שהמליץ כאן אחד המשתתפים? ואם עמיל מכס, מי הוא העמיל מכס שלך. אני במהלך העיצומים של כל החודשים האחרונים לא היתה לי ולו בעיה אחת בשיחרור מהמכס כולל לפני כשלושה ימים. אפילו היתה לי הקלה, לצורך יבוא האפוקסי שלי,נאלצתי להתדפק על דלתו של המשרד לאיכות הסביבה בכדי לקבל אישור ליבוא חומרים מסוכנים, בגלל האישור הזה השהיתי את ההזמנה בערך בשלוש שבועות, וכשהגיע האפוקסי, שחררו לי אותו באפס זמן, ואפילו העליבו אותי כשלא ביקשו את האישור מאיכות הסביבה.

johash2

New member
מכס - לסיום

כן אני משחרר לבד כשזה מגיע לדואר החבילות בתל אביב. גם בממ"ן אני לא אוהב להתחלק עם אף אחד בהוצאות ובביורוקרטיה. בנוסף לכך מול פרופלור שתקוע במכס, כל הצרות של המשק מתגמדות.

למעלה