עץ השזיף עמוס פרי

עץ השזיף עמוס פרי

מתוק חמצמץץץץץץץץ... מממממממ... מישהו מכיר מתכון מנצח לעוגת שזיפים?

Franz Biberkopf

New member
מאיר שלו כתב פעם טור מבריק

על החברים המפוקפקים שמנסים לדחוף לך ארגזי פרי וריבות ובמיוחד מה הוא היה עושה להם

../images/Emo124.gif קרס מה דעתך על הביקורת הזו?

עושה חשק לרוץ לחנויות. בעיקר הקטע שנפתח ב " המבחן הכי קשה למבקר......." מעניין

טרם הספיקותי להאזין לאלג'יר

(והמתופף שלהם, אביב ברק, מנגן אגב גם איתי). אבל אני די סומך על שי להב כמבקר מוזיקה... מה שהוא אומר לגבי הרדידות והעליבות של רוב החומר שמגיע לאוזנינו, נכון לצערי. אני משתדל מאוד להיות חיובי בדרך כלל, אפילו כשיש רק סיבות קלושות לכך. אבל הסטנדרטים אכן נמוכים מאוד, לפעמים צריך לדבר גלויות

טסונמי1

New member
אמא שלי הייתה מכינה בצק פריך

בתבנית של תנור האפיה-את השזיפים חותחת חצאים חצאים [בלי הגרעין} מעליהם סוכר -ואופה בתנור...יחד עים גלידת וניל קרה או מנת קצפת בצד- פשוט מעדן- [לא יודעת איך מכינים בצק פריך........}

טסונמי1

New member
וגם........קומפוט שזיפים קר-

אין כמו כוס גדולה של הדבר הזה ביום קיץ חם........

יובל 42

New member
קרס, הרבה זמן חיכיתי להגיד לך

את מה שאתה כל כך אוהב לאמר לאחרים: "למה שלא תחפש בגוגל? עצלן!"

מי אמר שלא מצאתי בגוגל?

אני פשוט אוסף מתכונים - יש המון שזיפים השנה....

אורי טל

New member
בצק פריך אפשר לסתום איתו את

החור של אלעל בציריך. אה כן, הינה ה"רצפט": בצק פריך חומרים 250 גרם קמח 1 כפית מלח 130 גרם חמאה רכה, חתוכה לקוביות 2 כפות מים קרים מאוד אופן ההכנה 1. מכניסים את כל החומרים, מלבד המים, למעבד מזון ומעבדים עד לקבלת תערובת גרגירית. 2. מוסיפים את המים בפעם אחת ומעבדים רק עד לקבלת בצק אחיד. מאחדים את הבצק לכדור, עוטפים בנילון נצמד ושמים במקרר לשעה לפחות

טסונמי1

New member
אורי? קמח רגיל או תופח? אני רוצה

לנסות להכין עוגת פירות-{בפעם האלף}

Franz Biberkopf

New member
לאה, לאור המוצא היקי שלך

יש עוגות שזיפים גרמניות מעולות, אבל האהובה עלי היא דווקא אוסטרית: לינצר טורט, העוגה עם האיקסים-מבצק בלמעלה שלה.

אוח אוח, העוגות באאוסטריה...

זה באמת עולם ומלואו. אז יש איזה מתכונצ'יק ללינצר טורט - או ששוב ללכת לגוגעל?

ihtiyar

New member
Du, mein liebe Lea? Linzer Torte

mein Gott, אני כבר מזמין מקום אצלך בגינה המופלאה לזלול עוגת שזיפים mit Schlagsahne

טסונמי1

New member
אז ככה.. בLINZER TORTE

אין שזיפים- יש ריבת פרי.......אבל מימילא אין לי מושג איך מכינים את הדבר הטעים הזה.......

ihtiyar

New member
אכן, הלינצר-טורט עשוי מאגוזים

טחונים מעורבים בריבה אדומה (Pflaumenmarmelade zum Beispiel). לא נורא, גם עוגת שזיפים רגילה תתקבל ברצון...

Franz Biberkopf

New member
Ihatıyar arkadaşım

Vielleicht willst du ein neues Forum öffnen, z.B. Wetter und andere Tiere, oder Wetter und nicht zu populäre Sprachen?

למעלה