ענת שלום

ענת שלום../images/Emo140.gif

לא ידעתי שיש פורום להתפתחות תינוקות ופעוטות ,מזל טוב
שאלה בקשר לבן שלי ,הבן שלי עדיין לא אוכל לבד כשאני מביאה לו צלחת אוכל הוא זורק אוכל הכול לרצפה ממתי הוא יתחיל לאכול לבד? אני נותנת לו ארוחה בכפית ופרוסות אוכל לבד ביד.

אני מבינה שהוא בן שנה ו4 לפי החתימה

רוב התינוקות לא אוכלים ממש לבד בשלב זה ונעזרים בידים או בהורה. כמו כן בלגן מסביב זה חלק מתהליך הלמידה שלהם את נושא האכילה. אני הייתי נותנת לו כפית ביד, ובמקביל עוזרת לו עם כפית נוספת - גם מה שאת עושה בסדר גמור
. מלבד הבלגן וחוסר הנוחות שבנקיון זה אפילו נפלא שהם מתנסים וחווים את האכילה. ולדעתי האישית באוכל כן מותר לשחק

ממליצה להפנות את השאלה גם למיכל

הדיאטנית שלנו. בתוספת לאיילת אני מציעה לוודא שבנך רעב כשהוא יושב לאכול. אם אין שום עניין באוכל אלא רק בזריקתו , הייתי מורידה את הצלחת ומנסה בשעה מאוחרת יותר.

מתולתלת היחידה1 שלום,

בנך כרגע בשלב הגילוי. הוא מתנסה ולומד המון דברים חדשים ,ביניהם גם במזון. קודמותי ענו לך על שאלתך ונותר לי רק להוסיף שכדאי לאכול יחד איתו . ישיבה משותפת ליד השולחן (ברור לי שלא אפשרי בכל ארוחה וארוחת ביניים אך להשתדל כמה שיותר) שיראה איך ומה אתם אוכלים. בנוסף לתת לו להתנסות וגם לזרוק אך לשים גבול. ילדים בגיל הזה מבינים יפה מאוד ויודעים לנצל ולמצוא את נקודות החולשה שלנו. תני לו לנסות ולאכול בידיים וגם לזרוק אך אחרי שיזרוק 3-4 (המספר שרירותי) חתיכות עוף על הרצפה אמרי לו:"אני מבינה שאתה לא רעב כרגע,לכן נפסיק לאכול ונמשיך אחר כך".. או תשאלי אותו אם הוא רעב או רוצה לאכול משהו אחר. בהצלחה

למעלה