ענייני
+

ענייני
+


רציתי לשאול לגבי משקל מזוודה בטיסה. עד כמה משקל מותר למזוודה עבור נוסע.
אם אני משלמת כרטיס טיסה עבור בת שנתיים+ האם נחשב גם עבורה?
אם אנחנו 3 שנוסעים (אבא-אימא-ילדה) - אז המשקל משוקלל לשלושתינו? כלומר נגיד 15 ק"ג3X?
 

kaij

New member
משתנה בין חברה לחברה

בסביבות ה18-20 לאדם, צריך לבדוק ספציפית
ולגבי הילדה, סורי; אין לי מושג
 

shelycat

New member
20 ק"ג לאדם לרוב

אבל שימו לב חריגה מעל ה 20 היא פר מזוודה
כלומר מזוודה אחת של 10 ק"ג ואחת של 30 ק"ג למרות שטכנית אתם עם פחות משקל שמותר לשלשתכם נחשבת לחריגה ויכריחו אתכם לפתוח את המזוודה הכבדה ולהוציא ממנה פריטים.
 

מאי26

New member
לגבי כמות המשקל לכל נוסע - את יכולה לברר באתר

של חברת התעופה שאת נוסעת בה.
לגבי חישוב המשקל - אם את משלמת על כרטיס לילדה אז גם היא נחשבת בחישוב המשקל. נסענו בשנה שעברה עם שני ילדים והיה מותר לנו 80 ק"ג.
תקפידו מאוד מאוד על המשקל המקסימלי בכל מזוודה. כשהיינו בהולנד, עם הילדים, היו איתנו שתי מזוודות ששקלו 21-22 ק"ג ועוד שני תיקים שבפועל שקלו פחות מ-10 ק"ג (כך שלא היינו קרובים אפילו ל-80), התחילו לשגע אותנו עם העברת חפצים ממזוודה לתיק, כדי שהמזוודה לא תשקול יותר מ-20 ק"ג. זה קשור בצורה כלשהי להסכמים עם הסבלים... (אולי עם רופאי הגב של הסבלים
). כמו כן אי אפשר לחלק את המשקל על יותר תיקים לנוסע (לא תוכלו לשלוח איתכם למשל שלוש מזוודות ותיק כי אתם רק שלושה אנשים, וזה גם אם המשקל של ארבעתם ביחד הוא פחות מהמשקל המשוקלל שמותר לכם לקחת).
 
בד"כ מזוודה אחת עד 23 קילו

ולכל נוסע שמשלם כרטיס מגיעה מזוודה כזו.
ועוד מזוודת עלייה למטוס בגודל תקני (בדקי באתר של חברת התעופה שתטוסי עמה).
 
בלת"ק תפרידי בין משקל כולל למשקל פר מזוודה

משקל כולל שמותר לכם לקחת זה 60 ק"ג לבטן המטוס (20 ק"ג לכל נוסע עם כרטיס, באל על אגב 23 ק"ג) ועוד תיק של 8 ק"ג לכל אחד למטוס עצמו.

אבל אסור שהמזוודות שנשלחות לבטן המטוס תעבור את ה- 20 ק"ג כ"א (אפשר חריגה של 1-2 ק"ג ) בגלל ענייני סבלים כך שיש אפשרות שאם תבואו עם מזוודה של 14 ק"ג ומזוודה של 28 ק"ג יבקשו להעביר דברים ממזוודה למזוודה.
 
למעלה