על תותבים בששאו"ק

הלדין

New member
על תותבים בששאו"ק

א. כיצד בדיוק משתלבות זרוע הברזל של ג'ייסלין ביוואטר וזרוע הזהב של ג'יים לאניסטר בעולם המדיוויאלי של ווסטרוז? מהצורה בה הן מוצגות, הם נראות כמו טכנולוגיה מתקדמת מדי לרמתם של אנשי ווסטרוז. ב. טיריון אמר שג'ייסלין בייווטר הוא האיש של וואריז. האם גם קיבורן הוא איש של וואריז? נראה שהוא היחיד שיודע להתקין תותבים כאלה. ג. נאמר באחד מהפרקים של סרסיי שקיבורן הזמין שיריון ענקי, האם בכוונתו להפוך את גרגור לקיבורג?

Silver Fox

New member
לגבי הזרוע של ג'יים ../images/Emo112.gif../images/Emo82.gif

היא לא נראית לי כמו טכנולוגיה מתקדמת, כי הוא לא יכול להשתמש בה באמת. מקסימום להזיז אותה כך שהוא יוכל להחזיק כוס. אבל היא לא מתחברת לעצבים שלו ולא יכולה לתפקד, היא יותר לקישוט.

ljs

New member
חחח...

קיבורג.. חיסלת אותי.. *שוכב על הריצפה מרוב צחוק*...

זרועות תותבות בימי הביניים

מאחר וזיהומים קשים היו שכיחים בתנאי התברואה של ימי הביניים, ותאונות ופציעות בקרב הזדהמו לעיתים קרובות יותר מבימנו, קטיעה הייתה נפוצה יותר מהיום כסוג של...רפואה מונעת בערך [ לא בדיוק כי היא באה אחרי הפציעה אבל לעיתים קרובות הרופא או המרפא או המנתח - הרבה רופאים לא היו מנתחים והרבה מנתחים לא רופאים, העדיף לקטוע ולחטא את הגדם בצריבה ולא לתפור או לנסות ולטפל באיבר הפצוע]. גם הענישה הפלילית כללה קטיעות וגם ברי המזל מבין קטועי הגפיים שנענשו שלא לדבר על אלה שנפגעו בתאונה או קרב אם היו ברי מזל מספיק לשרוד את הפציעה והטיפול
,נזקקו לגפיים תותבות. כפפות ממולאות שנותנות את האשליה של כף יד, במיוחד בחברות שלבישת כפפות בהן הייתה חלק מהאופנה כל ימות השנה יכלו לשמש לתקיעת מכשיר קל או כוס משקה לתוכן בעזרת היד הבריאה. קרסים, שיפודים וכו,, היו גם הם פתרון ונחגרו עם רתמה אל הגדם. ראיתי גם איורים של ידיים -בעצם זרועות עם היד מגרמניה של ימה"ב עשויות מתכת שאפשר היה בעזרת היד הבריאה לפתוח ולסגור להן את האצבעות סביב עצמים שונים [אני לא זוכר לגבי האגודל, אבל כל ציר הזיז זוג אצבעות]. לא מימי הביניים - שכן שלי במושב שגרתי בו, חסר את כל האצבעות בידיים+חלק ניכר מהכף - נקטעו מסיבוך של קדחת קרציות, הוא משתמש ברצועת השעון וברצועה דומה ביד השניה, לתקוע בהן סכין, מזלג וכו,,, ואפילו נוהג ומטיס מטוס קל, כך שתותב יכול להיות מאד בסיסי-לואו טק ושימושי בו זמנית.

nedisrael

New member
מאוד אינפורמטיבי

שמחתי להעשיר קצת את ידיעותיי בתחום, אף שהנושא אינו כל כך משמח.

למעלה