על סף שבירה

karinka28

New member
על סף שבירה

חייבת לשתף, להתייעץ, להיתמך... לא יודעת כבר מה.
כל החיים שלי גידלתי וגדלתי עם חתולים.
אני לא זוכרת מצב שבו לא הייתי סביב חתול כזה או אחר.
בשנה וחצי האחרונות אני ובן זוגי אימצנו שני חתולים ג'ינג'ים. הם אצלנו מגיל שלושה שבועות, נמצאים רק בבית ולא יוצאים
מתוקים מקסימים ויפים בצורה בלתי רגילה
אבל... עושים לנו את המוות.
זה נשמע קצת כמו פינוק אבל בשנה וחצי האחרונות, שנינו יכולים לספור על כף יד אחת לילה שלם שישנו ברצף.
איך שהלילה יורד ואנחנו נכנסים למיטה הם מתעוררים לחיים והופכים למפלצות.
הופכים את הבית, שוברים דברים, משתוללים ומתרוצצים וכשהם מגיעים לחדר השינה שלנו הם עושים את הדבר הכי נורא שיש: הם תוקפים לנו את אצבעות כף הרגל. רק מי שחווה נעיצת ציפורן מתוך שינה יודע עד כמה זה נורא.
חשבנו שאחרי גיל שנה זה יעבור להם אבל המצב לא משתפר בכלל.
מעולם לא נתקלתי בחתולים פעלתניים שכאלה...
רמות העייפות והתסכול כל כך גדולות, בעיקר בהתחשב בעובדה שאני חיה עם בן זוג שזו הפעם הראשונה עבורו בה הוא חי עם חתולים.
היום בארבע לפנות בוקר, התעוררנו שנינו טרוטי עיניים ומתוסכלים והבנו שאנחנו לא יכולים יותר ככה.
ומכאן - אני לא יודעת מה לעשות. אני לא "אפטר" מהם סתם כך וברור לי שיהיה לי מאוד קשה להיפרד מהם ולמצוא להם בית מאמץ.
אולי עדיף להתחיל לשחרר אותם קצת החוצה כדי שיוציאו אנרגיות?
אשמח לקבל מכם עצות כי רגע אנחנו שבורים לגמרי.

Ronnie133

New member
מוכר :)) -

את אלקסיס ומישמיש אימצתי בגיל 5 חודשים. גם הן עשו לי ת'מוות בלילות. אל תשכחי שחתול זו חיית לילה. לפחות עד שהם מתרגלים ללו"ז שלנו. וגם זה לא תמיד.
אני נתתי להם להשתולל בלילות (לא בדיוק היתה לי ברירה) אבל סגרתי את דלת חדר השינה. שהן ישתוללו בזמן שלהן ויעזבו אותי בשקט.
את הדברים השבירים ממזמן כבר לא מכניסה הביתה, למרות שעכשיו מישמיש כבר זקנה ולא כ"כ משתוללת (אלקסיס נפטרה לא מזמן).
הן נרגעו נראה לי בערך בגיל 5 פחות או יותר ואז כבר ישנו איתי במיטה. ורק לפעמים אלקסיס החליטה שהאצבעות שלי הן עכבר...
הפיתרון שלי הוא רק לסגור את דלת חדר השינה... אין לי רעיון אחר...

karinka28

New member
תודה על התגובה

אבל, ויש כאן אבל גדול, הם יודעים לפתוח את הדלת.
רוצה לשמוע משהו יותר? הם גם לומדים בימים אלה לפתוח את המנעול של הדלתות.
ניסינו במשך כמה לילות להשאיר אותם בחוץ אבל הם ישבו כל הלילה מחוץ לדלת (באמת כל הלילה) שרטו את הדלת ובכו.

Ronnie133

New member

שכחתי את זה.... נכון!!! גם שלי נהגו לפתוח את הדלתות... :)
איך בדיוק הם פותחים את מנעול הדלת??....

כנראה שלא נותרה לכם ברירה אלא לנסות לחנך אותם בדרך הקשה - לא לישון.... :)
(האמת שנהגתי לסגור את הדלת, לפתוח להן כשהן שרטו ובכו אך ברגע שהתחילו להשתולל בחדר השינה - להוציא החוצה ולסגור שוב. אחרי כמה ימים הן למדו שלא משתוללים בחדר אם רוצים להישאר בו - אולי זה יעזור).

Ronnie133

New member

שכחתי את זה.... נכון!!! גם שלי נהגו לפתוח את הדלתות... :)
איך בדיוק הם פותחים את מנעול הדלת??....

כנראה שלא נותרה לכם ברירה אלא לנסות לחנך אותם בדרך הקשה - לא לישון.... :)
(האמת שנהגתי לסגור את הדלת, לפתוח להן כשהן שרטו ובכו אך ברגע שהתחילו להשתולל בחדר השינה - להוציא החוצה ולסגור שוב. אחרי כמה ימים הן למדו שלא משתוללים בחדר אם רוצים להישאר בו - אולי זה יעזור).

dimitrygo

Active member
מנהל
מחליפים לידית עגולה או מסובבים את הידית

הקיימת ב-90 מעלות למצב אנכי. את המנעול הם לא יפתחו, אל תדאגי.

חשבו מאוד להתצטייד באטמי אזניים טובים ולא להשבר, פשוט להתעלם מהם מאחורי הדלת.

מוכר מאד מאד מאד

לא ארחיב, אבל מבינה ללבכם.
אם יש לכם אפשרות שהם ייצאו החוצה - כמובן שזה מעולה.
לשים על שניהם קולר אלסטי לחתולים ולרשום עליו בטוש בלתי מחיק מספר טלפון. זה עוזר מאד. הם מוציאים בחוץ הרבה אנרגיות ולרב מגיעים הביתה בשביל להזרק במזגן ולישון..

חוץ מזה, אין ממש פתרון קסם.
לכל חתול יש אופי.. יש חתולים שהם קאוץ' פוטטוז ומשתמנמנים כל היום במזגן ויש חתולים הרפתקנים. (יום אחד חזרתי הביתה וגיליתי שהחתול שלי התעניין יותר מדי בבקבוק ברנדי שנשבר על הרצפה. גם החתול וגם הבית שלי הריחו מברנדי שבוע.)

ממממ...בעיה.

מה שאני בדרך כלל אומרת במקרים כאלה זה שאין להם מספיק גירויים למרות שיש להם זה את זה.
אני אישית לא הייתי נותנת לחתול לצאת החוצה, כי לפחות פעם בשבוע, ניתן לראות פה בפורום או בפייסבוק, חתול שהיה רגיל לצאת ולחזור, עד שיום אחד הוא לא חזר.
באופן אישי, יש לי חרדה גדולה כלפי לואי ולא הייתי מאפשרת לו לצאת החוצה מפאת העובדה שאין לי שליטה על מה קורה בחוץ.
מספיק שבעירייה יעשו הדברה ויפזרו חומר רעיל או שפתאום מכונית שלא תבחין בהם תעבור.
זו הגישה האישית שלי בלבד, וכל אחד הטוב בעיניו יעשה

מעבר לזה-
הייתי משחקת איתם לפני השינה.
עם חכות.
ממש כמו ילד- להוציא אנרגיות.
אז הם אמנם לא ייכנסו למיטה ויבקשו סיפור אבל הם יקבלו תשומת לב כי שיחקת איתם (שזה בתכל'ס בעיקר מה שהם רוצים כשהם נושכים לכם כף רגל בלילה).
בנוסף, יש להם מתקן טיפוס בבית?
מתקן כזה לטפס ולהשחיז ציפורניים ולשחק עליו?

יש לכם צעצועים בבית פזורים על הרצפה? כדורים? עכברים? מנהרות?
כדאי לשים 3-4 צעצועים על הרצפה, ולהחליף כל כמה ימים כדי שלא יאבדו את הגירוי.

גם לואי שלי פעלתן. והוא כבר בן שנתיים.
וגם קורה פעם ב- שהוא נושך לי את האצבעות אבל זה לא קורה המון.
אם זה קורה, אני מסננת משהו בעברית לכיוונו (דווקא בעברית, ולא במרוקאית או ברוסית או משהו כזה...
), אם צריך שמה שמיכה דקה על הכפות והוא עוזב אותי.

אבל אצלי (אוני קצת סייקו) יש ליטופים ונישוקים ללואי לפני שאני זזה לישון ואני אומרת לו שאמא הולכת לישון, וגם בערב הוא תמיד מקבל צ'ופר רטוב.

בקיצור- צריך לתת להם אפשרות להוציא את המרץ, ואם זה לא עוזר- הבנתי שאפשר גם להתייעץ בוטרינר לנתינת תרופות.

בכל מקרה, קחי בחשבון שלמסור אותם באמת לא יעזור כי הרי הם יהיו ככה גם בבית הבא כי אולי זה האופי שלהם (אם נניח שאתם מספקים להם מספיק גירויים) ואז זה לא יעזור לשינוי ההתנהגות שלהם, אלא אף יחריף אותה ויפגע בהם.

karinka28

New member
את צודקת אליזבט

יכול להיות שהם באמת צריכים יותר גירויים.
הדבר שאני יודעת הוא שכרגע השעה 14:30 בצהריים
ואני בוכה דמעות של עייפות בעבודה.

תשמעי, אני פולניה, זה חזק ממני

אנחנו משתדלות להיות צודקות תמיד

הקיצר- יום שישי מתקרב.
את הולכת קונה להם צעצועים קצת. יש נגיד כדורים, 3 ב-10 וכאלה.
את קונה להם.

מבררת עם ליאור לגבי מתקני טיפוס מצויינים שיש לו.

בערב, 5 דקות של משחקי חכה. (גם לא עולה המון כסף).

מה תרוויחי מכל זה?

1. חתולים עם גירויים שעומדים לשירותם + תשומי ערב מקרינקה.

2. לילות נעימים ורגועים יותר לך ולבן זוגך + שינה ערבה.

3. הערצה מבן זוגך איך קרינקה פותרת הכל בנחישות ובביטחון.

לא שווה?

אני בטוחה שתצליחי. ואל תשכחי לבוא לספר

מה קורה כדי שנוודא שאתם מחזירים לעצמכם את השינה הכייפית.

הגרה182

New member
הייתי ממליצה על הרבה יותר זמן פעילות בערב

לפני השינה- איזה 20-30 דקות של להריץ אותם, ממש: עם חכות, לייזרים, לגלגל כדורים, לתת להם לרדוף אחרי שרוכים- לא יודעת מה, אבל שירוצו ושיזוזו כמה שיותר.
אחרי כל הפעילות המאומצת- לתת להם קצת אוכל רטוב טעים, ככה יש להם הרגשת סיפוק מה'צייד המוצלח'

ולקוות לטוב

אין לי מושג אם העצות האלה יעזרו

אבל זה בערך מה שעבד לנו. צריך להגיד שאצלנו זו חתולה אחת ולא מאוד היפראקטיבית (אבל כנראה שלנעוץ ציפורניים בכפות רגליים זה משהו אוניברסלי).

1. על דלת סגורה ויתרנו מהר מאוד. זו דרך מעולה לייצר חתולה מייללת ליד הדלת.
2. משהו שפה ושם עבד כשרצינו מנוחה, זה שהחתולה מצאה לעצמה מדף בארון הבגדים שהיא אוהבת לישון בו (בצפיפות בין הבגדים...). כשרצינו קצת מנוחה, פשוט שמנו אותה שם (בעדינות) ולפעמים היא הסכימה להישאר. - כשזה עבד, זה נתן כמה שעות הפוגה לפחות.
3. וכנראה שהדבר שהכי עבד היה שכשהיא התחילה לקפץ על המיטה, לקחת אותה, לחבק אותה, ולחזור לישון ככה (אם אפשר להירדם בין הגירגורים).
4. לגבי כפות הרגליים - אצלנו זה קורה משום מה רק כשהן מכוסות. הפיתרון הבלתי נמנע הוא לישון לא מכוסים. נראה מה יהיה בחורף...

גם ככה כל הבגדים שלנו מלאים שערות...

אני מודה שזה שהחתולה משאירה שערות בכל הבית לא מפריע לנו במיוחד. בכל מקרה, היא גילתה את המדף הזה לבד וקופצת אליו מדי פעם, ככה שזה לא משנה במיוחד.

אני מניח שאם זה עובד, אז אפשר להכין להם מעין מיטה ייעודית עם בדים שפחות איכפת לכם עליהם.

tzviya

New member
גם אוכל יכול להשפיע על רמת הפעילות

אני זוכרת שלפני לא מעט שנים נתנו לג'ני פריסקיז וזה הפך אותה מחתולה פלגמטית למדי לחתולה חדורת מרץ. ברגע שקלטנו את זה עברנו למזון אחר. שווה לנסות סוגי מזון אחרים ולרראות אם יש לזה השפעה. החלפת מזון לא תגרום להם להפוך לחיות יום ולישון כל הלילה, אבל אם המזון ממריץ אותם יותר מדי, החלפת מזון אולי תוריד להם קצת את רמת הפעלתנות.

למעלה