על מה נדבר בפורום התנהגות בריאותית

אסטמה

ידועה כמחלה פסיכוסומטית. ילדיי הצליחו לצאת מברונכיט ספסטית שקרובה לאסטמה תודות לרופא הומאופט (הומאופטיה משלבת בגישה שלה גוף-נפש) כמובן שרצוי לודא גם גורמים נוספים, כמו אלרגיה לאבק וכד', אבל ללחצים נפשיים ממה שאני יודעת יש תמריץ שלילי למחלה הזאת הצלחה של רופא הומאופט טוב אגב, נמדדת ביכולת שלו לעלות על הבעיה הרגשית האמיתית שכתוצאה ממנה התפתחה המחלה מפני שברפואה הומאופטית ישנן אלפי תרופות והן מותאמות אישית לבעיה ולאופי (!) של החולה. אז סיכוי טוב להצלחה בטיפול הומאופטי תלויה גם ברופא הומאופט טוב (ישנם גם שרלטנים לצערנו וחלקם אינם רופאים).

מחלה פסיכוסומטית

דליה, אסתמה היא אכן מחלה פסיכוסמטית. הרבה אנשים משתמשים במושג "פסיכוסומטי" לא נכון, וחושביםש מחלה פסיכוסומטית היא "רק בראש". באיזה יום שיהיה לי יותר זמן אני אפתח שרשור מיוחד שבו אציג את ההגדרה המדויק של המושג "מחלה פסיכוסומטית". אז כפי שאומרים ברדיו "הישארי עמנו"
עפרה

Aisha

New member
כי זה רק בראש שלך וזה רק נדמה לך

בזמנו שלמדתי פסיכופיזיולוגיה למדנו גם על מחלות פסיכוסומטיות (למשל מגרנות כאבי בטן וכו) אסטמה היא מחלה אלרגית עובדה שבאונות מסויימים (אונות הפריחה) יש יותר סיכויים להתקף. נראה לי גם שזה תלוי בסוג ההתקף

Aisha

New member
חזרתי מההומיופאט

היה מעניין אבל גם קצת מביך
. קשה לי קצת החיבור לקטע הנפשי . אבל כפי שהוא אמר שאסטמה היא רגישות שהיא גם כללית (פיזית) אבל גם רגישות על הפן הנפשי. ישנם גם שינויים תזונתיים כמו להפסיק עם מוצרי החלב להפסיק עם הסוכר הוא נתן לי טיפות לחיזוק מערכת הנשמתית ונראה הלאה

המלצה ממש לא מסחרית../images/Emo43.gif../images/Emo104.gif

כדי להסיר ספק: אין לי, לא היה לי, לא יהיה לי (לצערי) שום חלק גלוי או סמוי במסעדה עליה אני עומד להמליץ. פשוט אכלתי שם והיה נ פ ל א . אני מדבר על מסעדת "ברבריא" שנמצאת קומה אחת מעל "מקדונלד'ס" (עולים במדרגות) בקניון "עזריאלי" בת"א. אתה מרכיב לעצמך סלטים מדהימים כאוות נפשך, לחם כפרי מהמם, ומשקה ירקות בריא וטעים. מומלץ בכל לב. עדיף בוודאי על כל מסעדות האח"מים שלמטה (אח"מ =אוכלי חיות מתות...) ובהמשך...המלצה מאתר "סטארמד" : ההשמנה, מחלת המאה, נגרמת, לפחות בחלקה, מההעדר פעילות גופנית. השאלה העולה מכך - מה היא מנת הפעילות הנדרשת למניעת עליה במשקל? גליון השבוע של הארכיב לרפואה פנימית מביא מחקר, המנסה לענות לסוגיה זו, ולקבוע את השפעת הפעילות הגופנית, במינונים ועוצמות שונים, על עליה במשקל. העבודה בוצעה בצפון קרולינה בקרב גברים ונשים בטווח הגילאים 40 - 65 שנים, בעלי משקל עודף, חובבי ספורט הכורסא, וליקויים בפרופיל שומני הדם שלהם. ההערכה נעשתה במהלך ניסוי שנמשך 8 חודשים וכלל 3 קבוצות: *קבוצה שבצעה פעילות גופנית נמרצת וממושכת - פעילות שמבחינה קלורית נמצאה שוות ערך לריצה של 32 ק"מ בשבוע בצריכת חמצן גבוהה. *קבוצה שניה שבצעה פעילות גופנית נמרצת בעוצמתה אך נמוכה בכמותה - פעילות שוות ערך מבחינה קלורית לריצה של 19 ק"מ בשבוע בדרגת צריכת חמצן גבוהה. *קבוצה שלישית שבצעה פעילות נמוכה בכמותה ומתונה בעוצמתה. פעילות שוות ערך להליכה של 19 ק"מ בשבוע. כל המשתתפים התבקשו שלא לשנות את הדיאטה שלהם או הרגלי האכילה. מתוך 180 אנשים שהחלו בניסוי הגיעו לסיומו 120. נמצא קשר ברור וישיר בין מנת הפעילות הגופנית לתגובה המושגת. אילו שעסקו בפעילות נמרצת ומרובה ירדו במשקל והפחיתו ממסת שומן הגוף יותר מהאחרים וכך גם בין קבוצה שניה לשלישית. שתי הקבוצות בעלות הפעילות הנמוכה הפחיתו במשקלם יותר מפעילי הכורסא - קבוצת הבקורת. כל הקבוצות הפחיתו משומן הבטן, הקף המתניים והירכיים. מסקנת המחקר היא שבקרב אנשים שמנים שאינם עושים דיאטה כל שהיא, ניתן להראות הפחתה במשקל פרופורציונית לעוצמת הפעילה וכמותה וללא דיאטה. לדעת החוקרים ניתן להגיע להשג זה ע"י הליכה יומית בת 30 דקות. נלקח מאתר "סטארמד" בכתובת המצורפת

לאמנון, תודה על שתי ההמלצות

גם אני אוהבת מסעדות שיש בהן בר סלטים. זה כייף להרכיב סלט אהוב מירקות צבעוניים. רק כדאי לשים לב מה שמים ליד הסלט . הירקות אמנם בריאים, אבל אנשים נוטים לא לשים לב לכמות הרוטב שהם שופכים על הסלט - שעשוי לעתים קרובות ממיונז (דוג': אלף האיים). אנו נוטים גם להעלים עין מתוספות נחמדות כמו חבילת גבינה בולגרית 16% שומן או כמה פרוסות לחם עם חמאה. לגבי הפעילות הגופנית, כן, הליכה יומית של 30 דקות רק תעשה טוב לרוב האנשים. האתגר הוא להתמיד בזה.

למעלה