על אספירציה, דסטורציה ושאר חולרעס..

טביקאט

New member
על אספירציה, דסטורציה ושאר חולרעס..

אז מה היה לנו בשבועיים האחרונים? ביום חמישי לפני שבועיים- חום שעולה בהדרגה ומגיע ל39.8. הרופא לא מתרגש- תורידו את החום וזהו. ביום ראשון החום יורד- מצוין! אני יכולה ללכת הערב לשמוע את הרצאת הפתיחה של סמינר בינ"ל שרציתי להשתתף בו! הילד נשלח אחר כבוד לגן ביום שני.אני יוצאת לסמינר. ב10:00 אני מקבלת טלפון מהגננת- יובל עם 40 חום. תבואו לקחת אותו. אבא מוקפץ מהעבודה, אני יוצאת מהסמינר. שוב לרופא- הוא מסכים לקחת משטח גרון (כי אבא היה עם דלקת גרון חריפה). למחרת יובל עדיין עם חום- הפעם גם אני. נדבקתי. מוותרת על היום השלישי של הסמינר. טלפון לרופא- למרות הנדירות של חיידק בגרון בגיל של יובל- הוא נדבק. 10 ימי אנטיביוטיקה. אני הולכת לרופא- הגרון עדיין לא אדום- שאר הסימנים כבר פה. משטח גרון ולהתחיל אנטיביוטיקה. בערב ריב היסטרי עם אבא- על סדרי עדיפויות, ויתורים וגמישות. (בדיוק הזמן לריב, לא?). יום רביעי שיפור ניכר אצל יובל. אצל אמא עדיין לא. יום חמישי- יובל הולך לגן. אמא זוחלת לעבודה. ב10:00 טלפון מהגגנת- יובל עם קוצר נשימה חמור. תבואו לקחת אותו. אמא יוצאת מהעבודה. אבא פוגש אותנו אצל הרופא- "זו כנראה אסטמה- לא משהו חמור, אינהלציות וזהו". אנחנו חוזרים הביתה, אבא לעבודה. אבל המצב של יובל מחמיר. השפתיים טיפה כחולות, אני לא רגועה. טלפון לאבא- נוסעים למיון. במיון מקבלים אותנו יפה (עוד לא לחוץ כמו שיהיה בערב). רואה אותנו רופא ראות (יובל מקיא עליו ועל הכסא שלו), בדיקות נוספות- לילד יש גם דלקת ראות והוא בדסטורציה. אחוז החמצן מגיע רק ל86%. 60 נשימות בדקה. דופק 160. אמא, שמכירה את המחלה מקרוב כואבת את הנשימות של יובל. הרופאים מרגיעים- הכל יהיה בסדר. בראש אני יודעת. הלב שבור. רופא הראות מסביר לאמא שסביר להניח שדלקת הראות היא מאספירציה- יובל יונק כשהוא שוכב. ילדים עלולים "להתבלבל בצנרת" ולשאוף לראות במקום לבלוע. זה באמת קורה לנו הרבה. סביר להניח שחלב הגיע לראות- וכך התפתחה דלקת הראות שהחמירה את קוצר הנשימה. בינתיים אנחנו עם עוד סוג אנטיביוטיקה, אינהלציות כל 4 שעות, חמצן בשאר הזמן ומיון רועש ומדכא. בלילה % החמצן גבוה יותר, אבל עדיין מתחת לנורמה. אנחנו עוברים למחלקת ילדים- לאשפוז. אמנם מחלקת ילדים היא גן עדן לעומת המיון- אבל עדיין זה הגהנום עלי אדמות. בחדרים לידי מבצאים החיאות בשני תינוקות, והתסריטים הכי גרועים רצים לי בראש. יובל לעומת זאת, משתפר. למרות הכל הוא נראה הילד הכי בריא במחלקה (טפו, טפו, טפו, מלח, חמסה, שום בצל). כולם אומרים לנו "בטח מחר ישחררו אתכם"... יום שישי עובר בסדר, הבדיקות מצוינות (אינהלציה כל 4 שעות הזכרתי? שני סוגי אנטיביוטיקה כתבתי?). זה רק בלילה שאחוז החמצן יורד. בבוקר מגיע הרופא- אנחנו מעדיפים להשאיר עוד לילה להשגחה. אני מתמוטטת. יום שבת עובר באיטיות מרגיזה. אבל יובל מתזז אותנו היטב. הוא רוצה לדגים (יש אקווריום גדול במשחקיה) ולמשחקיה ולמעלית השקופה. אנחנו גמורים. גם סבא וסבתא שבאים לבקר מותשים. אבל הלילה עובר בסדר. וביום ראשון, באיטיות מרגיזה, משחררים אותנו. באוטו, בדרך הביתה, מתפרץ לו מעיין הדמעות. למה אף אחד לא אמר שזה יכאב כל כך? אנחנו עדיין בטיפול "כבד", ובהמשך ברור אצל מומחה ראות, אבל בבית, במצב רוח מצוין. אני עדיין מתאוששת, מנסה למחוק את המראות ממחלקת ילדים מהמוח. זה לא קל. מאחלת לכולם שלא נזדקק להם. לעולם. זהו. קצת ארוך. ובעצם רק רציתי לכתוב- "חזרתי סוף סוף מהגיהנום", ואחל מזל והצלחה ליולדות הטריות, להריוניות הספונטניות (איזה כיף!!!) ולהבטיח שאקרא את כל ההודעות מהשבועיים האחרונים- לאט לאט... יום טוב ובריאות לכ-ו-ל-ם טביקאט.

עמית@

New member
השארת אותי דוממת ופעורת פה.

רציתי לכתוב שהעיקר שיובלון מרגיש יותר טוב אבל כל המסביב כואב כל כך. אבל ברור ש*העיקר* הוא שהוא בסדר, כאוב, אבל יחלים, מקווה גם אתם מרגישים יותר טוב- לא קל להיות חולים ביחד.

../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif

נשמע קשה, נשמע מפחיד. כואב הלב על יובל המסכן והסובל וכואב הלב על שעברתם. מקווה שמצבו ישתפר מאוד במהירה
תחזיקו מעמד

../images/Emo24.gif גדול על מה שעברת!!!!!

גדול גם ליובלי על מה שהוא עבר.....
מחזיקה אצבעות שזו הפעם האחרונה שלכם במיון ובמחלקת ילדים!!!!! ואני החכמתי מה מהתיאור שלך, לפחות עכשיו אני יודעת מה זה אספירציה ומה זה דסטורציה, מקווה שזו הפעם האחרונה שאתקל במילים הללו.... החלמה מהירה

אוי, טאבי ../images/Emo24.gif

נשמע קשהומתיש וממוטט פיזית ונפשית
מה טוב? טוב שזה מאחוריכם, טוב שיובל מרגיש יותר טוב, טוב שאתם בבית.
גדול, ו...לא כתבת איך הגרון שלך עכשיו?

שושי @:-)

New member
כ"כ מוכר

יובל היה חייב להעתיק מאורית? אני רוצה לעודד אותך שהעייפות של האישפוז מאורית עד היום עוד לא נגמר לי ואני סוחבת אחריי איזה מחלה בלתי פטורה..... תנוחי טוב טוב בזמן שיובל ישן, ואל תעני לטלפונים. מאחלת לכם רפואה שלמה ומצפה למחר
שם תקבלי חיבוק באופן אישי.

חמניה1

New member
טביקאט

כואב מאוד לקרוא את מה שכתבת. אני שמחה שאתם מתאוששים ומקווה שהחוויה תשאר מאחורכם. תהיו בריאים.

iris2210

New member
החלמה מהירה

נורא קשה לראות אותם חולים. אני שמחה שיובלי מתאושש. החלמה מהירה.

מיכל ק-ש

New member
אוי טאבי ../images/Emo4.gif

נשמע נורא. חוסר אונים. לחץ. דאגה. ובטח גם קצת רגשות אשם על ה"ירושה". מאחלת לכם שלא תזדקקו יותר לעולם למחלקת ילדים ושהפעם הבאה שלך בבי"ח תהיה רק בלידה של אח/ות של יובל (אולי גם את תידבקי בחיידק הספונטני שרץ פה?...). ובהזדמנות זו - מה קורה עם מעבר הדירה? והגן? מה החלטתם?

אוי ואבוי, קיבלתי את החלושעס

מפחיד זה לא מילה, ורק המילה דסטורציה מעלה בי אוטומטית כל כך הרבה זכרונות רעים. איזה סיוט, והתסריטים, הוי התסריטים...
גדול במיוחד וזה עוד משהו שלא כתוב בספרי "איך לגדל ילדים": התשישות האיומה שלכם אחרי אשפוזים או מחלות של הילדון. תתאוששו לכם בבית ושבעדכון הבא יככב יובלון אחד בריא בתכלית. (אגב, למה הייתם במיון כל כך הרבה זמן? עם אלה העלו אותנו למחלקה ברגע שסיימו עם הבדיקות הראשוניות).

מריםXX

New member
אוי, לבי נשבר לשמע השורה

"חזרתי מהגיהנום". לב לבי אתכם. תרגישו טוב מהר.

טבי יקירתי -

מאחלת לכם החלמה מהירה ומלאה, לכולכם, גם פיזית וגם נפשית וגם מורלית. המון

../images/Emo24.gif אוףףףףף

אין הרבה מה להגיד רק תודה לאל שאתם כבר בבית ומרגישים יותר טוב! בהחלט גיהנום מה שתיארת שם... רק בריאות!!!!

מיכל25אב

New member
וואו באמת גהנום...

למה הרופא עלה על זה כל כך מאוחר. טוב מאוד שלא נרגעת והלכתם למיון... והעיקר רפואה שלמה ומהירה לחמוד!!!!

אוי טביל'ה, השארת אותי המומה

כמה כואב, פיזית ונפשית. לא פלא שהלב שבור. מי כמוני מכירה את התחושה המכבידה של הגנטיקה שהורשנו לילדינו. אבל את מודעת ואת מטפלת ותטפלי ביובל ובאמת כמו שהרופא אמר, יהיה בסדר.

מרב.

New member
טאבינקה,

נשמתי לאט ומלאתי את הריאות באויר מההודעה שלך. כמה לא טריוויאלי לעשות את זה כשקוראים על אספירציה, דסטורציה... יובל מתוק, שולחת לך בריאות והרבה, הרבה אויר. עכשיו יונקים רק בישיבה או בעמידה ועושים לאלאלאלאלא לחיידקים שמבקשים להיכנס לגרון! טאבי, חיבוק גדול על מה שעברתם. נשמע אכן- גיהנום. שלא נדע.

למעלה