עליות מתח

michaelblum

New member
עליות מתח

שלום, הבעיה שאולי למעשה הכי קשה לי היא עליות מתח. יש לציין שאני בן 17. הבעיה כאן אפשר לקרוא לה אצלי אפילו "מיוחדת" מכיוון שתרגילים אחרים אני מבצע בצורה טובה, ואף יש תרגילים (כמובן בשרירים אחרים) שאני מבצע בצורה אף יותר מטובה. (75 כפיפות בטן ברציפות למשל). אבל הבעיה במתח היא נורא קשה לי, מפני שאיני מצליח לעלות אפילו פעם אחת. קראתי כאן שהתרגיל הכי טוב הוא מהמצב העליון פשוט לרדת. ובכן, זה בעיקר מה שאני עושה בימים האחרונים. אבל הייתי רוצה יותר לתאר בדיוק איפה הבעיה. קודם כל בעליה שלי, אני פשוט לא מסוגל לעלות ולהתחיל לקפל את הידיים שלי ממצב שהידיים שלי מקובעות ו"נעולות". אותו הדבר קורה כאשר אני יורד. במאמרים היה כתוב שאלי להחזיק כך חמש שניות. קודם כל נראה לי שאין ממש זמן להחזיק 5 שניות בתזוזה כל הזמן מהמצב העליון עד שאתה יורד. המצב הלא טוב שקורה לי בזמן הירידה הוא שמשלב מסויים היידים כבר לא מסוגלות להחזיק את שאר הגוף ומה שקורה הוא שמשלב מסויים, בערך באמצע הדרך של הירידה אני פשוט נזרק למטה, וכמובן שאני ממשיך להחזיק, רק הגוף נזרק בצורה לא נעימה. אם תוכלו להציע לי תרגילים שספציפית יעבדו על השרירים שכנראה גורמים לקושי כאן אני מאוד אשמח.

XLL

New member
עצה בסט!

אני מתאמן על מתח בסביבות השנה וחצי ששנה לפני זה לא עליתי אחד בשנה ההיא עשיתי מתח נטו רק לעלות בקיצור אז ניסיתי לעלות ואז לאיפה שאתה מגיע תשאר כמה שיותר ככה עוד תראה תוצאות

RozwareZ

New member
קודם כל 75 כפיפות בטן רצופות לא יתנ

ו לך שום דבר, וגם אני בטוח שאם אני יסביר לך איך לבצע נכון אתה תעשה פחות בקשר למתח, לא הבנתי מה הסיפור במלמעלה לרדת עד למטה ב5 שניות? אתה יכול גם בהרבה יותר, עשיתי את זה לפני חודש עם ילד בן 9 אין שום סיבה שאתה לא תצליח בקשר לזה שקשה לך לעלות, ברור שקשה לך להעלות, בעלייה יש את הכיווץ הקונצנטרי, הכיווץ הקונצנטרי הוא החלש מבין הכיווצים ובגלל זה קשה לך להעלות הכיווץ האקצנטרי (הירידה) הוא חזק בהרבה יותר ובגלל זה אפילו אדם שלא מסוגל לעבוד בקונצנטרי יכול לעבוד באקצנטרי תרגילים שיעזרו לך במתח?, כפיפת מרפקים בפרונציה, ובסופינציה פול אובר, משיכות פולי עליון למניהם

michaelblum

New member
אני יודע

ש75 כפיפות בטן כבר לא יכולות לפתח אותי, אני מוסיף לי משקל כרגע. תודה על התשובות בקשר למתח. אני אנסה את זה.

RozwareZ

New member
אני ימליץ לך כמו שאני כותב פה מאות

פעמים, לעבוד גם על זוקפי הגב לפני שתבין למה

michaelblum

New member
אגב

לילד בן 9 הרבה יותר קל להחזיק את עצמו מאשר לבן אדם בוגר או מתבגר.

למעלה