עלות בדיקת מי שפיר

רקונית

New member
עלות בדיקת מי שפיר

שלום לכולן, אני מתגוררת כרגע בחו"ל ומתכוונת לעשות בדיקת מי שפיר (השקיפות העורפית יצאה טובה וכך גם בדיקת החלבונים אבל אין מצב שאסתמך על סטטיסטיקה בתקווה ש"יהיה בסדר"). את ההליך פה מבחינת זכאות ותשלומים אני עדיין מנסה לברר אבל רק הייתי רוצה שיהיה לי רקע של מה קורה בארץ כדי שאוכל לקבל מושג ולהשוות (אולי אפילו לשקול להגיע לארץ בשביל זה אם כי זה גם כרוך בהרבה מאמץ וסיכונים). עבור נשים מתחת לגיל 35, מה העלות, אם ישנה בכלל, של הבדיקה במקום ציבורי כלומר במימון קופ"ח והאם צריך הפניה מהרופא המטפל? מה העלות אצל מדקר פרטי? בטח מדובר בטווח רחב של מחירים - מה המחירים שיצא לכן לשמוע עליהם? האם חייבת להיות הצדקה כלשהי לביצוע הבדיקה או שמספיק שאגיד שאני החלטתי שבא לי
? תודה ושבת שלום

orit49

New member
ניסיון לענות

לגבי העלות במימון קופ"ח - תלוי מאוד בסוג הביטוח שלך. לי למשל יש ביטוח מאוחדת שיא והם לא מגבילים בגיל. כל אחת יכולה לקבל טופס 17 לדיקור מי שפיר בהשתתפות עצמית של 500 ש"ח. כמובן שאם יש הצדקה רפואית אז העלות פחותה. אצל מדקר פרטי העלות משתנה. אני שילמתי כ-3000 ש"ח לפרופ' ליפיץ (על חצי קיבלתי טופס 17 וגם הגשתי בקשה להחזק בגין ייעוץ של 500 ש"ח). לא חייבת להיות הצדקה רפואית או של גיל, כל אחת יכולה להחליט לבצע את הבדיקה, בתשלום כמובן. בהצלחה!

לפני שלוש שנים

הייתי חברה בקופ"ח לאומית, וגם אני וגם שתי חברות שלי שהיו בהריון במקביל אלי, קיבלנו טופס 17 לביצוע הבדיקה בתל השומר, ללא כל השתתפות עצמית. אין לי מושג מדוע הם נתנו את ההתחייבות לשלושתנו, כיוון שלכולנו היו תוצאות תקינות של כל הבדיקות, וכאמור, גם לא היינו זכאיות מבחינת גילנו. לא ידוע לי אם היום הם נותנים או לא, אני כבר לא שייכת יותר ללאומית.

כתומה30

New member
הי מותק../images/Emo23.gif

יופי שהחלטתם... כתבתי לך מסר ארוך אתמול ורגע לפני השליחה נתקע האינטרנט והכל הלך... למיטב ידיעתי - בבי"ח פה ניתן לקבוע תור למי שפיר גם ללא הפנייה רפואית, סתם כי רוצים. אני חברת הכללית, יש לי מושלם, וקבעתי תור בבי"ח של הכללית, וזה היה אמור לעלות 500 ומשהו (באיזה הסדר עם המושלם). אם יש הצדקה רפואית (בארץ זה אומר אחת מהבאים: או שאת מעל 35, או שיש לך חלבון עוברי, לא שקיפות אגב, עם סטטיסטיקה של כמו מעל גיל 35, היינו 1:380 נדמה לי , או שיועץ גנטי הפנה לבדיקה על סמך ממצא באולטרסאונד, או שיש משהו במשפחה וכו') כשהולכים פרטי לגמרי זה עולה הרבה יותר, נדמה לי, אל תתפסי אותי, באיזור ה- 2000-3000. ובמחיר הזה את לא צריכה שום הצדקה, מספיק שבא לך ואת מוכיחה שאת בהריון

רקונית

New member
תודה לכל העונות ../images/Emo24.gif

אני שייכת לקופ"ח מכבי והחלטתי שאם אעשה את הדיקור בארץ זה יהיה רק באופן פרטי. מתשובותיכן קיבלתי הערכה של המחיר שזה כ-3000 ש"ח ולא לבנות על החזר כלשהו מהקופה. רוב הסיכויים שאעשה את הבדיקה בחו"ל וכעת נותר לי רק להתגבר על החרדה מלעשות את הדיקור בבי"ח ציבורי
כי יש רק אופציה כזו (אין רפואה פרטית), אני מרגישה כמו שה שמובל לטבח... מישהי שמעה/מכירה משיהי שעשתה את הדיקור בקנדה??

fe77

New member
את אמורה לקבל החזר מהקופה גם בפרטי

תבררי את זה עם הקופה שלך אני בכללית ועל 3000 ש"ח קיבלתי מחצית הסכום חזרה (אם את צריכה המלצה לרופא אני מאוד ממליצה על פרופ' שניידר באסותא, ניתן לקבל את הטלפון שלו כשמתקשרים לאסותא).

cookie1

New member
איפה בחו"ל??

ואיזה ביטוח יש לך. אני גרה בארה"ב, ומפאת גיל (35), לא שילמתי אגורה על הבדיקה. לדעתי בארה"ב מדובר בכ 2000$ או אפילו יותר.

רקונית

New member
קנדה

גם פה מעל גיל 35 זה חינם. יש לך במקרה הערכת מחיר לגבי קנדה? מתחת לגיל 35, בלי "הצדקה" רופאית עם ביטוח רפואי מורחב. 2000$ זה טירוף! אני חושבת ששקיפות עולה בארה"ב לפחות 1000$...

iry

New member
בדיוק קיבלתי את החשבון של השקיפות 1200$

ומי השפיר אמורים לעלות באמת כמה אלפי דולרים אני נוסעת לישראל וכנראה אבצע שם את הבדיקה. אני מתחת ל 35 ואין סיכוי שבארה"ב הביטוח יכסה לי את מי השפיר אבל אולי לא אעשה בכלל...עד כה הכל תקין!!

RUTHIE1

New member
../images/Emo207.gif IRY קיבלת את המסר ממני???

.................................

goof ball

New member
Hey there!

Congrats! It's great to see you in this forum
- I have no idea about the amnio, I had a cvs done 2 days ago in new york Good luck

רקונית

New member
תודה מתוקה ../images/Emo140.gif

ואווו CVS! הלוואי והכל יהיה תקין ובריא!
היתה איזו סיבה מסויימת לעשות CVS? עשית גם שקיפות? שבוע 15 עכשיו ומבחינתי לעשות את הדיקור כבר מחר, רק שפה הם אוהבים לדחות דברים, כל מיני פגישות, ייעוצים, לאן את ממהרת... שאנטי באנטי, למה לא?!

goof ball

New member
../images/Emo57.gif../images/Emo57.gif../images/Emo57.gif../images/Emo57.gif for the results

I didn't have a specific reason for doing the cvs, well except for my old age - over 35 ... After discussing it with my doc I decided I'd rather know early that everything's ok I didn't do the NT - shkifut - before that but while they were doing the US for the test they took the NT measure which was normal - thank god! the reason I had the nerve to do it was because I got an app with the top cvs guy in the states - dr. Wapner - he was amazing How are you feeling? I'm really glad to see you here goof

אוצה

New member
אני החלטתי "שבא לי" ועשיתי פרטי

אצל שפירא בחיפה (אחד המומחים בהא הידיעה). עלה לי לפני שנתיים משהו כמו 2000 ש"ח ולא היה צריך כל הפניה וכו'. אני גם מתחת ל- 35.

למעלה