עלויות ביטוח בריאות חו"ל

קרלטון

New member
עלויות ביטוח בריאות חו"ל

כרגע השוויתי בין התוכניות הבסיסיות של קופ"ח כללית ושל חברת הביטוח כלל (בצורה פרטית), וקיבלתי מספרים דומים מאוד: 1.8 דולר ליום למבוגר, 1.26 - 1.37 דולר ליום לילד.

מדובר על נסיעה של כחודש.

מכירים חברות המציעות ביטוח במחירים זולים יותר?

ספוקי

New member
מחירים זולים יותר? כמובן

יש לך את הביטוח דרך חברות האשראי. הביטוח הבסיסי הוא בחינם.
רק אל תשכח להשוות כיסויים ולא רק מחיר.

קרלטון

New member
לעצמי כבר הפעלתי בחינם

לאשתי ושני הילדים צריך לעשות בנפרד.

דרך אגב, בדקתי עכשיו גם דרך תורן (אלה שמפעילים בחינם לבעלי כרטיס ישראכארט), והם יותר יקרים מההצעות הקודמות.

Yehuda500

Member
העיר לך ספוקי לבדוק כיסויים. ביטוח החינם

שניתן על ידי חברות האשראי שווה בערך את עלותו. במיוחד אם מדובר בארה"ב ובוודאי אם יש מצב רפואי קודם.

קרלטון

New member
קראתי את ההערה בתשומת לב

לא מדובר על ארה"ב אלא על תאילנד, מהיכרות טובה מאוד שלי עם המדינה ועם העלויות של שירותי הרפואה שלה, שמתבססת על מגורים של במשך שנים שם בעבר (כולל עלויות בבתי החולים הפרטיים הטובים ביותר), כיסוי של כחצי מיליון דולר שזה פחות או יותר מה שמוצע בביטוחים הבסיסיים, מספק אותי לגמרי.

במידה והיה מדובר על מדינה כמו ארה"ב הדברים היו שונים.

כמו כן, במקרה שלנו אין מצב רפואי קודם / אשפוזים כלשהו / טיפול תרופתי קבוע כלשהו / לא נעסוק בספורט אתגרי וכד'.

אני מודה לך ולספוקי על ההערות ועם זאת לא על כך שאלתי, סמוך עלי שאני יודע לכוון ל"מוצר" / שירות בו אני מעוניין ולבצע את השוואת המחירים בהתאם.

urilei

New member
כל מה שהזכרת (כללית, כלל, תורן)

מבוצע באמצעות חברת כלל. התנאים והכיסויים דומים מאוד. דרך כרטיס יוקרה של ישראכרט (גולד ומעלה) מקבלים שם תנאים טובים יותר במיוחד בתחום המטען (ועם כל הכבוד ל"העיקר הבריאות", תביעות מטען הן הרבה יותר שכיחות וזה לא מעט כסף).
יש עוד הרבה חברות שלמעשה בכלל לא בדקת: מגדל, הראל, AIG (שדרכה מבוצע הביטוח של לאומי קארד), הפניקס, ויש עוד. מה שאתה מקבל מהחברה זה גם לא בהכרח מה שתקבל בדיוק דרך קופת חולים שמוכרת פוליסה שלה או דרך כרטיס אשראי שעובד מולם.
אני השוואתי מחירים בין ביטוח דרך ישראכרט (עם כרטיסי קורפורייט) לביטוח דרך כללית. שניהם ביטוחים דומים מאוד של חברת כלל, לישראכרט יש ביטוח מטען קצת יותר מקיף. ההבדלים היו פשוט אדירים. משהו כמו 70 ש"ח מול 70$ עבור פוליסה כמעט זהה של אותה החברה.
ולמה? כי בישראכרט נותנים לך ביטוח בסיסי חינם, ואתה הרי טיפש ומניח שכשאתה משדרג אותו, אתה מנצל את ה"חינם" ומשלם רק את ה"תוספת", אז תוקעים לך מחיר...

אבל תבדוק מה נותנים לך! זה הרבה יותר חשוב מהפרש של חצי דולר ביום במחיר! שלא תבין לא נכון, זה לא שקיימת פוליסה טובה ומקיפה של חברה הגונה שמשלמת מה שהיא חייבת. פוליסות הביטוח לחו"ל הן אחת מהפוליסות הכי איומות שיש: עשרות סייגים והתחמקויות בלי שום רלוונטיות עניינית, סתם בשביל להתחמק. אבל בכל זאת תשווה, ובעיקר בכל הקשור למטען, כי שם ההבדלים הגדולים בד"כ. יש חברות שקבעו רף מקסימלי של כ-250$ לפריט במטען, או 50$ למזוודה. זה פשוט ביזיון...

קרלטון

New member
יש לי ישראכארט זהב

והם מציעים רק פוליסה רחבה עם כיסוי של מעל מיליון דולר (אני לא נכנס כאן לכל הפרטים הנוספים), אשר עולה כמעט פי 2 ביחס לפוליסות האחרות.

המטען באמת לא רלוונטי בשבילנו, סה"כ לוקחים בגדים וכלי רחצה, שום דבר יקר... לא מצלמות יקרות וכד'. אין צ'אנס להגיע ל-250 דולר לפריט או משהו כזה. אוקיי, נעשה קניות אבל גם לא מוצרי אלקטרוניקה יקרים או משהו כזה. לעומת הוצאות רפואיות שיכולות חס וחלילה להגיע לסכומים כבדים מאוד, הייתי אפילו מוכן לוותר לגמרי על ביטוח המטען אם זה היה מקנה הנחה כלשהי בפרמיה.

אני מסכים אתך שאני רק בהתחלת הבדיקה, קיוויתי לשמוע כאן על הבדלים בין חברות הביטוח, שאנשים פה כבר מכירים. בכל מקרה אני יכול להקצות עוד שעה - שעתיים נוספות גג לבדיקה בטלפון ומבטיח לעדכן פה.

prizman

New member
דרך הראל יכול לצאת זול יותר.

ההבדל לא ענק ואני לא מכיר את המחירים לילדים אבל אני יודע שהם כן עומדים במה שהם מתחייבים אליו.
עם כלל אין לי נסיון אבל קראתי לא מעט תלונות לגביהם.
אם תחליט על הראל אז שים לב. המחיר בין פניה ישירה לחברה, פניה דרך הקופ"ח ופניה דרך חב' למטייל
מניבים מחירים שונים לגמרי, כל פעם לטובת מישהו אחר. לא הבנתי את ההיגיון בזה. הייתי מבוטח דרכם
יותר מ 5 שנים והם היו בסדר גמור בתביעה היחידה שהייתה לי מולם.
סה"כ לי עלה כ 1.6$ ליום, נשמע לי סביר. לדעתי כיום עולה לי יותר.
לך או לילד יעלה פחות אני מניח אבל תעשה את הבדיקה שהצעתי.

dani666

New member
למקום העבודה שלך אין הסכם ...

.. שמאפשר לעובדים ולמשפחה לבצע דרך הסוכן שלהם בטוח חו'ל ?

יכול לצאת מחיר מצחיק (נגיד, 1.4$ ליום כולל אתגרי או מצב קים [ואולי שניהם ביחד, כבר לא זוכר]).

קרלטון

New member
לא

בנסיעות עסקיות, שאני עושה די הרבה, אני תמיד מפעיל את החינמי דרך הכרטיס ולכן לא נדרש לנושא. עובדים שאין להם ביטוח חינמי דרך הכרטיס ויוצאים לנסיעות כאלה ביטחנו בעבר דרך אחת מחברות הביטוח, למיטב זכרוני "כלל", בלי יותר מדי תשומת לב כיוון שמדובר בנסיעות קצרות של ימים ספורים וההבדלים זניחים, וכמו כן אין ילדים או משפחה.

ת'כלס, גם במקרה שלי פה נגיד שאחסוך במקרה הטוב ביותר חצי דולר לבנאדם כפול 4, כלומר 2 דולר ליום, כפול 30 יום, זה 60 דולר. שווה להשקיע כמה טלפונים אבל לא יותר מזה, מצד שני למה לא לנצל את ההזדמנות ופעם אחת ולתמיד לקבל תמונה טובה על העלויות הקיימות, גם לשימוש עתידי.

urilei

New member
אתה שוב מחטיא

העלויות הן עניין זניח!
כלומר, יש מי שחוגג על זה וגובה 12$ ליום כמו אלה שעובדים עם כרטיסי האשראי, אבל בדרך כלל ההבדל כמו שאמרת מסתכם בחצי דולר ליום, שזה אומר כ-20 דולר סה"כ למשפחה לנסיעה של שבוע וחצי - לא הרבה כסף.
תבדוק את הכיסויים, ובפרט בפרק המטען!
תאמין לי שאם תגלה שאיבדת מזוודה עם ציוד בשווי 1500$ (וזה הרבה, אבל לא סכום דמיוני) והפוליסה שרכשת מזכה אותך בהחזר של 300$ וגם מזה יקזזו לך 75$ השתתפות עצמית (כי זה מקסימום 50$ למזוודה עצמה, ומקסימום 180$ לפריט או מערכת פריטים, ולא כולל, מטריות, משקפיים, עדשות, שעונים, מזומן, מצלמות, טלפונים וכו' וכו' וכו') - חבל על הכסף שבכלל השקעת בביטוח.
רכוש ביטוח שלפחות מכסה את עיקר הציוד שלך וכולל כיסוי של 400$ לפריט ולא 180$. זה גם לא מכסה הכל, אבל זה לפחות בכיוון...

כפי שאמרתי, בתחום הבריאותי ההבדלים פחות בוטים, אבל עדיין יש תמיד מה להשוות.

dani666

New member
לגבי בטוח ציוד - אפשר "כל הסיכונים" במסגרת ..

.. פוליסת בטוח הבית ולהרחיב לחו'ל. מעולה אם יש ציוד באמת יקר.

dani666

New member
1.4$ = "כלל עולמי Extra Sure+" ועוד תוספות...

... כמו ספורט אתגרי, אתור וחיפוש.

לא רע לדעתי.

קרלטון

New member
לא רע בכלל

במקום העבודה שלכם יש הסכם כזה? אתה יכול להרחיב, מול איזו חברה?

dani666

New member
מצטער ... רק חשוב על זה כיעד (אם כי ...

... ברור שלא רלוונטי למשפחה בפני עצמה אלא רק כחלק מאיזה "קולקטיב" גדול).

yehuda7K

New member
בשביל הבידור נסה את "ביטוח ישיר"

כשבדקתי לפני כמה חודשים, המחיר היה זול יחסית וכלל גם כיסוי לניתוח. טוב, חשבתי לעצמי ובכל זאת קראתי את התנאים המשעממים. התברר שאכן החבילה כוללת ביטוח לניתוח, וכן ביטוח לטיפול רפואי רגיל , אבל לא מוזכר בשום מקום ביטוח לאשפוז בבית חולים. מסקנה- ביטוח טוב למי שעובר ניתוח יקר אבל לא מאושפז בכלל.

יהודה

למעלה