עכשיו רשמית אני חלק מכם

Outopia

New member
עכשיו רשמית אני חלק מכם

בעקבות המלצתה של קקטוס, ניגשתי לראומטולוג יעקב הורוביץ. אני קודם כל חייבת לציין שלמרות שחיכיתי שעה וחצי בתור, זה היה שווה את זה. הוא רופא קשוב ומקסים והרגשתי שסוף סוף יש מישהו שמבין אותי.
אז הוא טוען שמדובר בגמישות יתר, ובפיברו ברמה קלה. הוא בינתיים מעדיף בלי הרבה כדורים, בעיקר ספורט קליל.
אז הצטרפתי רשמית למשפחה.
הוא המליץ לי בעיקר על טאי צ'י (אני פחות מכירה ויודעת מה קורה שם) ועל הידרותרפיה, פילאטיס ויוגה. האמת מתאים לי, בדיוק החוגים שאני אוהבת, אולי זה יתן לי דחיפה ללכת לחדר כושר קצת.

שאלה קצת פחות קשורה, בנוגע לביטוח לאומי, מישהי יודעת עד כמה יש סיכוי שבאמת יכירו במשהו? (בכל זאת אני רק בת 25, ודי מתפקדת).

ריפנזל

New member
ברוכה הבאה

נשמע המלצות טובות.
תזכירי לעצמך לא להתחיל שום דבר בכל הכוח, ולא לנסות להיות ברמה אחת עם שיעור של אנשים בריאים, כי הגוף שלך יתעייף ויכאב מהר יותר משלהם, וגם חלק תרגישי רק אחרי השיעור.
לאט, בעדינות, ולראות מה התגובה של הגוף.
&nbsp
והכי הכי טוב אם את מוצאת מדריך/ה שמכירים את המחלה,נאו אפילו קבוצה ייעודית (לי יש כזאת בבריכה, ברחובות)

Sigal H

New member
ברוכה הבאה למועדון הרשמי

אם את עם פיברומיאלגיה קלה וגמישות יתר בלבד, אין לך מה לפנות לביטוח לאומי. על פיברו' קשה הם מתקמצנים עם 10%-30%, מה שפחות או יותר לא מקנה דבר, אז חבל סתם להיכנס לטרטור ולבירוקרטיה.
&nbsp
ובחזרה לתחילת הודעתך, אני מכירה אישית טאי צ'י, יוגה והידרותפיה - כל אחת בשעתה עזרה לי, מי בהקלה על הכאבים ומי בהתמודדות איתם ובמניעתם. לצערי, נאלצתי להפסיק אותן אחת אחת מסיבות כאלה ואחרות. בסופו של דבר אספתי לי מפה ומשם את התרגילים שעושים לי טוב ואני עושה לעצמי "חיוך גופני" שהוא סלט של דברים טובים מתובל במוזיקה טובה

מקווה שהם יועילו לך לא פחות, ולאורך זמן. בכל מקרה כדאי להתחיל לאט ולא להעמיס על הגוף בבת אחת.
&nbsp
מקווה שמשהו מזה יועיל לך, יועיל באמת.
חיוכים,
סיגל

ריפנזל

New member
אה, כן, מה שסיגל אמרה לגבי ביטוח לאומי.

אני עם פיברו קשה ודיכאון קיבלתי 51%. שזה 30% + 30% במתמטיקה הפרטית של בט״ל.
גם חוקי הפיזיקה שלהם שונים, אל תשאלי.

ברוכה הבאה

אני שמחה שהייתה לך חוויה חיובית עם הרופא.
טאי צ'י בהחלט מומלץ מאוד, אישית לא מצאתי באיזורי אבל שמעתי שזה טוב.
הידרותרפיה או התעמלות במים (אבל בבריכה מחוממת טיפולית!) עשו לי נפלאות, ממש ככה.
אני לא יודעת איפה את גרה אבל יש מקומות עם קבוצות מותאמות לחולי פיברו ובעיות פרקים, זה יכול להתאים גם לך.
ממליצה לך בעיקר להקשיב לגוף. לבדוק מה נעים, מה מכאיב, מה טווח הפעילות שאת יכולה לעשות והעיקר שתגרום לך להרגיש טוב!

לגביי ביטוח לאומי, אני מצטרפת לאחרות.
"למזלי" יש לי גם דלקת פרקים ופיברו קשה. רוב אחוזי הנכות התקבלו הודות לדלקת הפרקים ועד שהגעתי לזמן הזה עברתי הרבה הרבה בירוקרטיה

רק בריאות

למעלה