עזרתכם הדחופה בנושא SIN

ajf7108

New member
עזרתכם הדחופה בנושא SIN

שלום רב,

כידוע לכם, מתחילת השנה השגרירות כבר לא מנפיקה מדבקות ויזה בדרכונים ישראלים.

מישהי שעשתה לנדינג לאחרונה והגיעה ל-service canada בקלגרי לצורך הוצאת SIN נתקלה במצב קצת בעייתי בלשון המעטה - נאמר לה שמאחר ואין לה מדבקת ויזה בדרכון, תוכל לקבל מספר SIN רק לאחר שתציג כרטיס PR!
באתר שלהם רשום במפורשות שמי שמגיע ממדינה שפטורה מויזה, זקוק אך ורק לדף ה-COPR ולדרכון נטול הויזה לצורך קבלת מספר SIN:
http://www.servicecanada.gc.ca/eng/sin/apply/proof.shtml

ללא מספר SIN לא ניתן לפתוח חשבון בנק וצריך לחכות כמה שבועות עד שמקבלים את כרטיס ה-PR. אני מתכנן לעשות לנדינג בעוד חודש ומיד להוציא מספר SIN ולפתוח חשבון בנק.
אני לא יכול לחכות עד לקבלת הPR מאחר וחוזר לארץ כעבור מספר ימים.

אשמח מאוד אם מישהו יוכל לעזור בעוד קצת מידע... הייתכן שהפקידים במרכזי השירות לא מעודכנים בהוראות שמפורסמות באתר?

כן. יש מצב בהחלט שיהיה פקיד שאינו מכיר את

הכללים. במצב כזה אפשר וצריך לפנות לאחראי לשכה, או למשרד שירות אחר. ה COPR חייב להסםיק לצורך קבלת SIN.

ajf7108

New member
תודה על התשובה

ronen nz

New member
ניתן גם...

לבקש מהפקיד ליצור קשר עם ה-CIC במספר טלפון חינמי: 1-888-242-2100
ואף להפנות אותו לאתר ה-CIC שבו כתוב שכבר לא מנפיקים ויזות בדרכון לאזרחי מדינת ישראל.
אנחנו הלכנו לבקש SIN בוויניפג והפקיד חיפש את הויזה איזה כמה דקות, וכשאמרתי לו שכבר לא מנפיקים את הויזה הזאת, הוא חיפש באינטרנט ומצא את הלינק שבו רשום שלאזרחי מדינת ישראל עם דרכון ישראלי אין צורך בויזה.

ajf7108

New member
מפקידים דרכונים

ההפקדה עדיין חובה למרות שלא עושים איתם שום דבר. לך תבין...

ronen nz

New member
למען האמת...

אני לא יודע איך זה נעשה בארץ, אני עשיתי את זה דרך המשרד ויזה בבאפלו, ארה"ב.
אבל שם כשביקשו מאיתנו 'לשלוח להם את הדרכונים' הם ציינו במכתב והדגישו שיש לשלוח להם את הדרכונים עצמם אך ורק אם הדרכון שלך הוא ממדינה שחייבת בויזה המודבקת בדרכון.
במידה והדרכון שלך הוא ממדינה שכבר לא צריכה בויזה המודבקת (כמו דרכון ישראלי), הם מבקשים לשלוח אך ורק צילומים ברורים של כל דף ודף מתוך הדרכון שלך. אבל הם דורשים צילומים של כל הדפים! ללא יוצאי דופן, ריקים או מלאים! אני אפילו צילמתי להם את הכריכה... :)
צריך פשוט לקרוא את המכתב ששולחים לך טוב טוב ולהבין אותו, לי לקח איזה כמה דקות להבין מה בדיוק הם רוצים.

yaircarel

New member
בישראל עוד דורשים דרכון.

בדיוק לפני שבוע קיבלתי חזרה את הדרכונים והטפסים.
בדרכונים אין שום חותמת.

למעלה