עזרה...

עזרה...

ראיתי פה עץ בנושא אבל עדייןאני לאמצליח להבין... אז אם מישהו יכול replace של <br> במקום enter בבקשה... להשים תפונקציה המלאה ולא רק את השורה... ולהגיד איפה להציב את הפונקציה בקוד... בפרטי פרטים כדי שאוכל להבין בלי שום שאלות... בתודה מראש commandocamel666 שלא רוצה שישימו לו לינק לעץ בנושא כי הוא לא הבין לגמרי...

ilaya

New member
תאמין לי............/images/Emo22.gif

גם אני מתחיל ב- ASP והכי טוב יהיה אם אני אסביר לך בפירוט מושלם איך לעשות את זה ולא אכתוב לך את הפונקציה. גם אני בהתחלה לא הבנתי עד שהפעלתי את הגלגלים, פשוט עשיתי ניסיון והצלחתי..... רק ככה לומדים !
אז ככה, זה מה שאני עשיתי: בעמוד הטופס אתה לא צריך לעשות כלום. 1. בעמוד שקולט ומעבד את הנתונים מהטופס תקלוט את מה שנשלח מהשדה הספציפי (TextArea) לתוך משתנה. 2. תציב את הפונקציה הפשוטה שפורסמה פה, שמחליפה את התוכן שבתוך המשתנה לתוכן ששומר על לחיצות ה- ENTER (שים לב איך הם קראו למשתנה...) 3. הכנס לתוך המסד (בשיטה שבה תיכננת גם ככה לעשות) לא את התוכן שנשלח מהטופס אלא את תוכן המשתנה (שכבר עודכן בנוסח החדש). אתה לא כועס עלי נכון ?
עילי

זהר פלד

New member
האמת היא...

שעדיף לעשות את זה בעמוד של הטופס ב JS, ולא בעמוד שמקבל אותו... אחד מהחוקים לאתר יעיל הוא שכל מה שאפשר לעשות גם בצד הלקוח וגם בצד השרת עדיף לעשות בצד הלקוח... ככה שהפונקציה צריכה להיות:
textAreaObj.value = textAreaObj.value.replace(/\n/g, "<br>");​
וזה צריך לבוא ב onSubmit של הטופס...

rmarko

New member
הממ..

עדיף כבר
textAreaObj.value = textAreaObj.value.replace(/\r\n/g, "<br>");​
למרות שזה פותח דלת לבעיות של קליינט שביטל סקריפטים, או שליחת נתונים מטופס מאולתר במחשב של מישהו שסתם בא לו לבאס.

rmarko

New member
מה שמזכיר לי שאלה

יש משהו שמקביל ל- Chr ול- Asc ב- jscript? חרשתי על התיעוד ולא מצאתי

זהר פלד

New member
ודאי...

יש event.keyCode שעובד יופי עם לחיצה על המקלדת. אני בטוח שראיתי פעם דרך לעשות את זה על סתם מחרוזת... ויש (String.fromCharCode(char שכמובן מחזיר לך את ה asc של התו...

תודה... אני לא כועס :)...

אבל זה אמור להיות קוד כחלק מפונקציה... סתם שורה באמצע הקוד... מה?

זהר פלד

New member
בבקשה... למה שתכעס?

יש לנו נטיה מדי פעם לסטות מהנושא, אני מסכים, אבל לכעוס על זה נראה לי לא הגיוני...
בכל אופן, אני מניח שיש לך פונקציה שעושה ולידציה של הנתונים של הטופס ב onSubmit... זה צריך להיות חלק ממנה.

למעלה