עזרה!!!!!!

jovey

New member
עזרה!!!!!!

עד כמה נורא לתת תמ"ל עם מים מנרליים ולא מרתחים? זה יכול לגרום לנזק? ולגבי כביסה - מי מכם באמת מכבס בנפרד עם אבקת כביסה מיוחדת לקטנטנים? תודה מראש!

UmaGuza

New member
באיזה גיל? באיזה תדירות?

אם זה לילד בן שנה אז בכלל כבר לא הרתנו בגיל הזה, לילד בן חודש לא הייתי נותנת מים לא מורתחים. אם זה קרה באופן חד פעמי כנראה שלא קרה כלום (אני מניחה שאם המים היו מזוהמים כבר היית יודעת), אבל בטח שלא על בסיס קבוע. להזכירך לאחרונה הורדו בקבוקי מים מינרליים מהמדפים כיוון שהתגלה זיהום במעיין, כך שגם מים מינרליים לא חפים מזיהומים (ויש שיגידו שאף הרבה יותר). אגב, אם אני זוכרת נכון יש המלצה לא להרתיח מים מינרלים אלא להעדיף מים רגילים מורתחים. לגבי כביסה, בחודשים הראשונים כיבסנו בנפרד עם אבקה מיוחדת, אחרי שהתחילה לאכול מוצקים והבגדים הוכתמו עברנו לאבקה רגילה+חומרים מורידי כתמים. אם אין לעור התינוק רגישות מיוחדת לא קורה כלום אם מכבסים באבקה רגילה גם בחודשים הראשונים.

הורדו מים מינרלים מהמדפים?

את מדברת על מה שהיה לפני כמה חודשים עם נביעות ומי עדן? הם לא הורדו מהמדפים, הם עצרו עוד במפעל ופשוט היה מחסור בחנויות בגלל זה... והם לא היו מזוהמים, זה קצת הוצאת דיבה מה שעשית פה. בכל אופן אני לא נותנת מי ברז, שם יש הרבה יותר נטייה לזיהומים...

gallish

New member
עונה..

לגבי תמ"ל, אף פעם לא הכנתי לילד קטנטן, אבל בגיל 10 חודשים, כשהתחיל לאכות תמ"ל נתתי עם מים רגילים, לא מורתחים. לגבי כביסה, מעולם לא כיבסתי עם אבקה מיוחדת לתינוקות או בנפרד. כזאת אני

שונצו

New member
לגבי תמ"ל לא יכולה לענות כי אני מניקה

אבל לגבי הכביסה- בשבועות הראשונים אחרי הלידה כיבסנו לה בנפרד לגמרי, אח"כ כבר לא: רוב הכביסה שלנו היא ממילא מה שנקרא "צבעוני עדין", שבקטוגריה הזאת נופלים גם כל הבגדים של הילדה, אז פשוט מכבסים את שלה יחד עם שלנו.

לא כל כך מבינה על המהומה...

אצלי מקבל תמ"ל עם מים מינרליים....הילד נורמלי ולא נרשמה שום נסיגה התפתחותית.....

mAmA MiSiSiPi

New member
לא קשור להתפתחות

לתינוק קטנטן קיבה רגישה ומערכת חיסונית לא מפותחת מספיק מים לא מורתחים יש בהם חיידקים שתינוק קטן לא תמיד יכול להתמודד איתם. גם מים מינרלים בארץ צריך להרתיח {אאלט זה כי הם לא באמת מינרלים אלא מי מעיינות}. אומנם ההמלצה היא להרתיח עד גיל שנה אבל כשהם כבר זוחלים ולמלקלקים את הגלגלים של העגלה ואת הקרוקס של אבא נראה לי שאפשר לותר על זה.

טלטוש

New member
איך שאני אוהבת לכתוב הפוך מכולן.

תלוי בגיל הילד, תלוי בטיב המים, מספר הפעמים שאת נותנת את זה, ותלוי בהרבה גורמים אחרים. בדרך כלל נוהגים להרתיח מים (מים מינרלים, ברז, תמי 4) כדי להרוג חיידקים, תולעים, וחולירות אחרות שחיות במים. אבל, כאן מדברים על ססטיסטיקה. וכמו כל סטטיסטיקה טובה, ככל שתרבי לתת מים לא מורתחים, הסיכויים לנזק גדלים. ככל שגיל הילד קטן יותר הוא יותר רגיש לכל הכולירות... ככל שהמים המינרלים עמדו יותר זמן בתוך הבקבוק הסיכון שהמים לא "טהורים" גדולים יותר. אם מדובר במעשה חד פעמי, דו פעמי או תלת פעמי, אל תכי על חטא וסביר שהכל בסדר. אני מגיל מסוים (4 חודשים) מפסיקה להקפיד על הרתחת מים - אם אין מים רתוחים אני לא נכנסת להיסטריה. בטיולים אם נגמרים לי המים הרתוחים שהכנתי בבית, אני שמה בבקבוק מים מינרלים. אני מאכילה עם מים קרים ולא פושרים - כי לא תמיד ניתן לחמם. ולאף אחד מהילדים שלי עדיין לא היתה בעיה. וכן, אני יודעת על המלצות משרד הבריאות, וכן אני קוראת מאמרים.

טלטוש

New member
עכשיו אני רואה שאני חושבת כמו כולן - אוף

חשבתי שכולן יגידו לך אוי יוי יוי ונו, נו, נו. ואם הייתי קוראת את ההודעות שמעלי לפני שכתבתי את ההודעה, הייתי רואה שכולן חושבות כמוני... ובהמשך למיסי... אצלי הילדים הגדולים כשהקטנה היתה בת 4 חודשים נתנו לתינוקת ללקק להם את האצבעות שמי יודע איפה היו קודם. הילדים נהנו מזה גם התינוקת, אני פחות. אני חייבת להביא להם כלב.......

LOLAB

New member
אני נותנת תמ"ל ממים מינרליים

(וגם רגילים). אני מכבסת בנפרד אבל באבקת כביסה רגילה

למעלה