עזרה!

עזרה! ../images/Emo92.gif

כפי שידוע במהלך משפט אייכמן היו לו 2 שומרים קבועים סביבו (לצורך הגנה מפני רוצחים נצאים וכן להבדיל נקמה יהודית טרם משפט) אחד מהשומרי ראש היה אבי ז"ל (מאיר ירוחם) הייתי שמח לקבל תמונות (למי שיש) או מידע בנושא!! בברכה, קובי ירוחם

קובי ברוך הבא לפורום

הכלוב של אייכמן נמצא במוזיאון לוחמי הגטאות ליד נהריה. אולי להם יש אוסף של תמונות, כדאי לבדוק. יש גם אוסף של קישורים כאן בפורום. אולי גם חברי הפורום יעזרו.

תודה. דרך אגב

יש לי את התמונה המפורסמת (המצ"ב) אבל הבעיה היא שלדעתי אבי הוא השמאלי בתמונה והעמוד מסתיר אותו

קובי

מצאתי עוד תמונות בגוגל תמונות. האם תוכל ותסכים לשתף אותנו בתחושות של אביך בסיטואציה קשה זו.

לצערי לא!

כשנודע לי שאבי היה בין המאבטחים, הוא היה לאחר אירוע מוחי ולא יכל לדבר. לפני שנה אבי נפטר. לצערי אבי לא סיפר לפני כן על התקופה כך שאין לי מושג מה היו תחושותיו. תודה על התמונות, אך לדעתי יש תמונות יותר ברורות שלו ואותם אני מחפש בתקווה שיש למישהו אותם. תודה,וחג שמח!

קובי

האם ניסית למצוא את השומר השני, בפורום: "שורשים משפחתיים" יכולים לעזור לך, לי הם עזרו מאד. אני מאחלת לך הצלחה וכל טוב.

אנימו

New member
ירוחם. רצ"ב סרטון על משפט אייכמן

חפש ברשימת הסרטים. כמו כן אתה יכול לפנות ללשכת העתונות הממשלתית . אמורות להיות שם תמונות רבות. גם במערכות העתונים יש ארכיוני תמונות. בהצלחה. משפט אייכמן

"המכה ה- 81"

תודה לך אנימו על הקישור לסרטים, צפיתי בסרט על משפט אייכמן, וגם בסרט: "מחר יום יפה, ניצול שואה נקלט בארץ חדשה". בסרט על משפט אייכמן, מופיע מיקי גולדמן-גלעד, שספג 80 מלקות ע"י ראש המחנה, כשהגיע לארץ וקיבל תגובה שפיקפקה באמיתות דבריו, ספג לתחושתו את "המכה ה- 81".

אנימו

New member
ענת - ../images/Emo45.gifובערוץ אחד יש סרטי

תעודה נוספים ואולי גם בארכיון של אולפני הרצליה ברחוב הקסם בהרצליה.

בזכותך אנימו מצאתי משהו מעניין

אומנם חיפשתי עוד סרטים על השואה באתרים שהזכרת, ניתן לקנות אותם, אך לא לצפות בהם באופן מקוון. אך מצאתי שבערוץ ההיסטוריה, מקדישים לנושא השואה שעה בשבוע, הוספתי קישור, ומוזר שבטבלת התאריכים שבאתר, אין ארועים שקשורים לשואה.

אנימו

New member
ענת - מגיעה לך תודה. לא מכירה את

האתר הזה. העברתי אותו למועדפים ואעיין בו בהקדם. לזה יקרא ....עבודת צוות"?

ישר כוח אנימו../images/Emo45.gif

אני שואלת את עצמי האם שעה בשבוע המוקדשת לשואה בערוץ ההיסטוריה הישראלי מספיקה, וכן לוח הארועים באתר שלהם שאינו מכיל ארועים מהשואה, ושוקלת לפנות אליהם, מה דעתכם?

mats1

New member
אתר התצלומים הלאומי

יש הרבה צילומים בנושא באתר התצלומים הלאומי. http://www.mof.gov.il/gpo/ בצע חיפוש אייכמן בתקציר בעברית.

למעלה