עזרה מעורכות הדין

עזרה מעורכות הדין ../images/Emo7.gif

אני לא יודעת מה לעשות... הסיפור הוא כזה: הדירה שאנחנו גרים בה שייכת ל"קרן לטיפול בחסויים" ואנחנו שוכרים אותה מהם. יש לנו חוזה עד ל-14/7 הדירה מאוד ישנה ולדעתי עולה לנו יותר כסף מהשווי האמיתי שלה אבל, יש בה יתרונות רבים ובגלל זה שכרנו אותה. הבעיה התחילה אחרי שחתמנו על החוזה לשנה נוספת ביולי 03. בסביבות ספטמבר התחלפו כל השכנים והגיעו כל מיני עבריינים אז אני ממש פוחדת להישאר בבית לבד (אני לא פחדנית בד"כ גרתי לבד במס' דירות מפחידות למדי בת"א). סתם מקרים לדוג'- האחים של השכנה הכניסו את השיפוצניק שלה לבי"ח כי הוא עצבן אותם ובדרך הרסו את צינור המים הראשי של הבניין, השכנים החדשים מולנו הם נרקומנים ומסתובבים כאן סוחרי סמים באמצע הלילה, יש כאן מכות וצעקות בלילות- פשוט זוועה
"אז מה הבעיה? תעזבו את הדירה..." זו בדיוק הבעיה בעל הבית לא נותן לנו לשבור חוזה אלא אם אנחנו מוצאים לו מישהו במקומנו. ניסינו ואף אחד לא מוכן לשכור את הדירה הזו (לא סיפרנו לאנשים שבאו על העבריינים). בינתיים, המצב הפך לבלתי נסבל הידע שלי בחוזים מסתכם בכמה קורסים שלמדתי במסגרת התואר במנע"ס אבל, מזה שקראתי את החוזה כמה פעמים אני לא רואה שום סעיף שאומר שאני צריכה למצוא לו מחליף אם אני רוצה לעזוב באמצע. למשל- בדירה הקודמת היה סעיף שאם מי מהצדדים רוצה להפסיק את החוזה באמצע עליו להודיע לצד השני 45 יום לפני. כאן אין שום דבר בכלל בנוגע ליציאה באמצע החוזה. מיותר לציין שבעלי פנה לבעל הבית מס' פעמים ואמר לו שהוא פוחד להשאיר אותי בבית ובעל הבית מסרב... האם מישהי יכולה אולי לכוון אותי- מה מגיע לי במסגרת החוק? קראתי את חוק החוזים אבל, אני לא עו"ד אז אני לא רוצה להסיק מסקנות סתם. תודה רבה מראש הלן נ.ב. ידוע לי שכל מה שתגידו לא יהווה בשום אופן חוו"ד

אמיקה

New member
תשובה:

אם המצב בלתי נסבל ומהווה סכנה לחייכם - הזכות בידיכם להפר חוזה ולשאת בתוצאות (קרי - לשלם את הפיצוי המוסכם, להתפנות כדבעי, אולי אפילו להמשיך ולשאת בתשלומי הארנוה וכו'). לצערי, פרט לאמור לעיל, נראה שבעל הבית שלך צודק - קרי, כל עוד לא כתוב כיצד ניתן להפסיק את ההתקשרות באמצע, עליכם להמשיך את ההתקשרות עד תומה. מה שאפשר לעשות פרקטית (אפשרות הכי זולה), זה למצוא שוכר שיכנס בנעליכם, תוך שאתם הופכים את השכירות הנ"ל אטרקטיבית - ז"א נניח לשלם 100$ לחודש עד סוף תקופת ההתקשרות, כאילו "להשלים" את השכ"ד עבור השוכר שיבוא במקומכם. באמת שזו עיצה יותר פרקטית מאשר מקצועית, כי צריך לקרוא בעיון את החוזה ולראות כמה עולה לכם הפרה, או אם בכ"ז יש סעיפים מקילים שלא שמת לב אליהם או כיו"ב. אמנם זו רק שכירות, אבל הייתי - במקומכם - מתייעצת עם עו"ד שרואה את החוזה מול העיניים, כדי לא להסתבך...

למעלה