עזרה לוינקה:

shlambergera

New member
עזרה לוינקה:

שלום לכולם. כבר כמה שבועות שאני נכנסת לכאן, קוראת ונהנית. הפעם שאלה: עלי הוינקות שלי העלו דוק לבן, נעשו סמרטוטיים , מתקפלים לאחור משחירים בשוליים ונושרים. אפשר להבחין בנקודות זעירות שחורות שנראות כהפרשות. מי המזיק? איך להיפטר? איך להימנע להבא? האם יש ריסוס לא כימי? תודה מראש .
 

crazyflower

New member
וינקה = עונתי של קיץ

זהו. עבר זמנה. להוציא ולשתול עונתי של חורף
 

shlumbergera

New member
תודה על התשובה-ואני חשבתי שוינקה

היא רב-שנתית...זוכרת אותן בגינות של ילדותי שנה אחר שנה בלי עקירה. טעיתי?
 

רוּפֵן

New member
אלו ה'וינקות' של פעם..!

היום, הכל "כלכלי".. וינקות "גמדייות" ו"עונתייות" ו.. מיטב נפלאות פיתוחי ה"שליטה ההורמונלית" או השד יודע מה..?! בתחילה עוד כעסתי על עובדי המועצה הממהרים לעקור מהכיכרות - 'טגטס' ענקיים, תורמוסים במלוא פריחתם, וכמובן וינקות צבעונייות.. עוקרים, זורקים, ושבוע אחרי כן, שותלים צמחים אחרים.. אחלה "תזרים מזומנים ועבודה לכולם".
 

shlumbergera

New member
ואני לא רק כעסתי אלא גם התלוננתי

במועצה על הגננים הבורים שעוקרים צמחים רב-שנתיים (וינקה כנ"ל). בכ"א הופיעו אצלי, עקב השקייה חדשה, וינקות ורודות שחיכו באדמה לפחות 15 שנה. וגם יש לי כאלה שהזריעו ונבטו. עכשיו אשמור עליהן בכספת. ובענין "גננים" מוסדיים: בשיא הקיץ צפיתי בהם בחלחלה, כשהם מפעילים מסור חשמלי על שיחי וורדים שעמדו בשיא פריחתם. היות והשיחים ממשיכים לצמוח ולפרוח, יכול להיות שהם המציאו שיטה?
 

רוּפֵן

New member
כדאי לשמור על הוינקות האלו ולאסוף

מהן באופן שיטתי את הזרעים. לגבי גנני המועצה.., נו, הם "עובדים בזה" ב'מסות'.. ולא כמונו ש"סופרים עינים" ועולצים על כל "שפיץ" ירוק..
 

שחיין

New member
לא שיטה ולא כלום

זו הצרה הגדולה של הורדים: הם תמיד ימשיכו לפרוח ולא משנה איך הגנן יתעלל בהם ומכאן גם שהבעלים של הורד אף פעם לא ידע שהגנן לא יודע את מלאכתו !
 

crazyflower

New member
האמת שזה לא חובה לעקור

היא לא עונתי קלאסי היא יכולה לשרוד את החורף אבל נהוג להשתמש בה כעונתי אתה יכול לגזום ולא להסתכל עד האביב שאז סביר שהיא תפרוץ מחדש
 

מוטי בר

New member
זה קימחון, וזה עובר בקיץ. קור ולחות

מעודדים מאוד את המחלות נבילה השונות.
 

shlumbergera

New member
הוינקות גוזמו עד ל 20 ס"מ, יש להן

לבלוב חדש ונראה מה יהיה. גם אלה שבאדנית ייגזמו מעט כי הן נראות בסדר. רק העלים והפרחים קטנו. אשתול כמה בצלים ביניהן ואז דווקא אוכל להתבונן לכיוונן כל החורף. !!! ועוד שאלה - מישהו יודע על עומק השתילה של 'איקסיה'? על השקית מומלץ 12-15 ס"מ. ובשורה נפלאה: ה'שלמברגרה ריפסאלידופסיס'* שלי בהריון ובקרוב יהיו פרחים !!! נצטלם בשבילכם. *לא לצעוק, לא אני הענקתי לה את השם הזה
 

raya

Well-known member
וינקה - אצלי היא רב שנתית.. זורעת את עצמה בכמויות.
 
למעלה