עזרה בקניית מצלמת ניקון

ק ר מ י

New member
עזרה בקניית מצלמת ניקון

אני מעוניינת לקנות מצלמת ניקון. מעוניינת בגוף המצלמה ובעדשת 50 מ"מ, צמצם 1.8.
עד עכשיו השתמשתי במצלמה של אחי, ניקון D3100 עם עדשת 18-105. כשרציתי להוסיף לה את העדשה של ה 50 מ"מ הסבירו לי בחנות שאין לעדשה מנוע פוקוס כך שאצטרך לקנות אחת עם מנוע. מה שמייקר את העדשה בכמעט כפול.
בחנות אמרו גם שאם היתה לי מצלמה D חמש ומעלה, לא הייתי זקוקה למנוע פוקוס בעדשה.
לפי מה שקראתי אצלכם בפורום גם ב 5000 צריך ורק ב 7000 לא.
האם כך?

כן

רק מצלמות מהסדרות הגבוהות של ניקון ממקדות עדשות חסרות מנוע. הכוונה ל-D80, D90, D7000, D7100, D200, D300 ו-D300S. לדעתי זול יותר לרכוש מצלמה כמו D3200 ולהשקיע עוד 200 שקלים בעדשת ה-G מאשר לרכוש גוף כמו D7000 רק על מנת למקד את עדשת ה-D (שבמקרה גם מעט פחות טובה).

ק ר מ י

New member
תודה :) ואשמח להסבר קטן

אם להיות כנה, אני לא מבינה גדולה במצלמות. אני אוהבת לצלם, משתדלת להשתפר ולרכוש ידע (גם במצלמה כמובן).

למה הכוונה בעדשתD אוG?

אלה שני דורות שונים של עדשות ניקון

עדשות D מתאפיינות בטבעת צמצם ובהיעדר מנוע מיקוד (לכן הן יתמקדו רק על מצלמות בעלות מנוע משלהן). הן "שייכות" למאה הקודמת.
עדשות G חסרות טבעת צמצם, אבל יש בהן מנוע מיקוד. בהכללה, הן מותאמות טוב יותר לצילום דיגיטלי.

אגב, עדשות ה-50 מ"מ לא מאד שימושיות על מצלמות APS-C (כמו סדרות ה-D3000, D5000 ו-D7000). אם כבר עדשת פריים, ה-35 f/1.8 מעניינת יותר.

ק ר מ י

New member
מה המשמעות

של חוסר טבעת צמצם?
והבנתי את כוונתך לגבי העדשות, תודה על ההסבר.

לגבי העדשה עצמה- אני מעוניינת בעדשה שתיתן לי עומק שדה טוב.
אני רוצה בעיקר צילום אובייקטים דוממים ואנשים (בעיקר הילדים שלי ולכן רצוי שיהיה מנוע פוקוס).
בעתיד אוסיף עדשת 18-105
האם בשביל לקבל עומק שדה מעניין עדיפה ה35?
היא לא תגביל אותי (עוד יותר אפילו מעדשת ה 50 ) רק לצילומים מקרוב?

אני חושש...

שה-50 מ"מ תגביל אותך לצילומים מרחוק, אבל מה שנכון - היא תיתן עומק שדה רדוד יותר (צריך להיזהר מפתיחה של הצמצם עד הסוף מפאת רכות יתרה).
טבעת הצמצם לא הכרחית במצלמות מודרניות. מפתח הצמצם נקבע ע"י גלגלת במצלמה.

ravivme

New member
שני דברים

1. עדשת 50 מ"מ תתאים לשימוש שציינת.
2. בתור עדשה יחידה היא מאוד מוגבלת. אורך המוקד לא מתאים כל כך לצילום כללי.

מסקנות:
1. כדאי מאוד לקנות את ה- 18-105 כבר עכשיו אחרת המצלמה תהיה עם שימוש מוגבל.
2. אם את לא יכולה לקנות עכשיו את ה- 18-105, עדיף שתקני 35 מ"מ 1.8 במקום ה- 50. היא תיתן עומק שדה פחות רדוד, אבל תאפשר מרחב צילום יותר גדול.

ק ר מ י

New member
תודה לכם עם התשובות :)

השכלתי, עכשיו אעשה חושבים ואחליט מה הכי מתאים לצרכים שלי.

דבר נוסף- יש לכם המלצה לחנות מצלמות טובה ולא יקרה בחיפה ובסביבה?

steiff

New member
עדשות

יש לניקון גרסאות ממונעות של עדשות 50 מ״מ ו-35 מ״מ. הן יתאימו לדגמי D3xxx ו-D5xxx.
אם אתה מחפש עדשה לשימוש כללי, 35 מ״מ תתאים יותר מ-50 מ״מ. זו עדשה שנותנת זווית ראיה ופרספקטיבה דומה לזו של העין האנושית. עדשות 50 מ״מ נתנו את אותה תכונה על מצלמות פילם, אבל בעידן הדיגיטלי החיישנים קטנים לעומת סרט הצילום, לכן אורכי המוקד מספקים זוויות ראיה ופרספקטיבה שונה מבעבר. מה שעדשות 50 היתה עושה על מצלמת פילם, תעשה היום עדשת 35 על מצלמה דיגיטלית.

עומק שדה רדוד: שתי העדשות די דומות. ככל שאורך המוקד מתקצר עומק השדה עולה. זו הפיזיקה...מצד שני, עומק שדה אינו חזות הכל. ראה דיון בנושא בשרשור סמוך. ממליץ לבחור בעדשה לפי התאמה של אורך המוקד לשימושים, לא לפי עומק השדה שלה.

ק ר מ י

New member
תודה רבה על ההסבר :)

הבעיה היחידה בגרסאות הממונעות של העדשות זה המחיר. לעדשת 50 ממ המחיר הוא כמעט כפול.

ravivme

New member
נכון

זה מעצבן.
אבל צריך להבין שהעדשה באיכות גבוהה ממש ושווה כל שקל. בתנאי שהיא מתאימה לך כמובן.

ק ר מ י

New member
דיל שמצאתי באיביי UK

למצלמת ניקון d3100 עם עדשת 18-105

מה דעתכם? קודם כל ברמת ההזמנה בכלל מאיביי, האם זה חכם?
שנית לגבי האחריות. רשום אחריות של ניקון, האם היא תקפה גם בארץ או שבארץ האחריות היא רק דרך היבואנים הרשמיים?

לגבי משלוח- אחות של בעלי גרה בלונדון כך שהיא תביא את המצלמה איתה.

למעלה