עזרה בנושא רכישת אופננים

lelife

New member
עזרה בנושא רכישת אופננים

שלום לכולם. אני מעוניין להחליף את אופניי הכביש שלי. אני מתחרה בטריאתלון. האם כדאי לקנות אופניי "נגד השעון"-? האם הם נוחות לרכיבות כביש רגיליות(עליות, ירדות ורכיבות ארוכות). תודה.

ובכיייין...

שאלה קשה עם תשובה מסובכת. שיקול ראשון הוא כסף. אופניים נגד השעון אינן נפוצות כל כך במקומותינו ולכן בדרך כלל עולות יותר. רוב הטריאתלטים משתמשים באוני כביש שעברו התאמה לתחרות נגד השעון ע"י הוספת מוט כיסא נוטה לפנים, ארובר , מוט כידון קצר וכו. השאלה היא כמה אתה רציני בכל הקשור לתתחרות והאם שווה לך להשקיע את הכסף. בגלל התנוחה האירודינמית של הרוכב על אופני "נגד השעון" הן נחשבות פחות נוחות לרכיבות ארוכות וטיפוסים. אם תרכב עם קבוצה ויהיה לך ארובר על האופניים, סביר להניח שזה יכעיס מספר רוכבים בגלל העניין הבטיחותי. אם יש לך כסף ורצון ואתה לא מתחרה בקטגוריות עילית(ששם יש רכיבת דרפטינג וכל הדיון הזה אינו שווה )אז שווה שיהיה לך זוג של אופניי נגד השעון המותאמות לך בדיוק. התנוחה שלך הרבה יותר אירודינמית מאשר עם אופני כביש רגילים, ואם יהיו לך גם כידון "קרני שור"לנגד השעון והעברת הילוכים עם האירובר - אז באמת שיחקת אותה בענק. ומילה לסיום - אם אתה באמת רוצה להתקדםולקפוץ מדרגה - עזוב לרגע את החלום על אופני נגד השעון חשוב על הנקודות האלה: 1. גודל השילדה והתנוחה שלך עליה - האם השלדה מתאימה לך ואתה מתאים לשלדה? 2. מה מה סוג השלדה ומשקלה? 3. האם יש לך גלגלים מהירים - גלגלי תחרות. זוג כזה על שלדה נוכחית יכול לגלח מספר דקות בתחרויות -תחשוב על זה. בהצלחה.

למעלה