עזרה בנושא טבילה במקווה

עזרה בנושא טבילה במקווה

שלום! יש לי שאלה קצת מוזרה ואולי אינה יותלר מידי במקומה ואם כך הדבר אנא מיחקו אותה כי אין ברצוני חלילה לפגוע במישהו.. אני רווקה, ובכל זאת רוצה ללכת לטבול במקווה, הבנתי שיש עם זה בעיה ולא כל הבלניות יסכימו לכך... מעבר לזה אינני יודעת דבר וחצי דבר על טבילה, איך עלי להתכונן, האם זה עולה כסף וכו'.... אשמח לדעת פרטים בנושא וכול המרבה הרי זה משובח ואם למישהי המלצות על מיקווה ידידותי באזור עמק יזרעאל מה טוב

כפי שידוע לי

נשים טובלות במקוה פעם ראשונה יום לפני החתונה ואחר כך אחרי החתונה לפי ההלכות. לא שמעתי על זה שבחורה טובלת.

לא מדויק....

יש הלכות נידה שעוסקות ב"ידועה בציבור" חלק מהרבנים פוסלים את עצם המוסג וחלק מתירים זאת בכדי שבת ישראל תוכל להיות כשרה עד כמה שאפשר...

נכון שיש ידועה בצבור אבל

גם היא פתורה מתבילה רק נשואה טובלת לכן אמרתי שאלי את הבלנית ,ובכלל לא חובה לומר אני ידועה בצבור וזהו למרות שלא רצוי רצוי קודם להתחתן וחובה קודם להתחתן

כדי שהדברים יהיו ברורים ובהירים

אתערב. רווקה וכל ששאינה נשואה כדת משה וישראל, עוברות על אסורים שונים כשהן באות במגע עם גבר. א. אסור של "לא תהיה קדשה", שאסור להרשות מצב שבנות ישראל תזנינה ללא קדושין. זה לאו שחייבים על זדונו מלקות ארבעים. ב. הן מכשילות את בועליהן באסור "ואל אשה בנידת טומאתה לא תקרבו לגלות ערוה". זה אסור המופיע במסגרת אסורי עריות ויש מהתנאים הסוברים שזה בכלל אסורי "כרת", דהיינו שאם אדם לא חזר בתשובה על זה גופו ונשמתו ייכרתו מהעולם, ואין לו תקנה גם בעולם הנשמות. אז אם רווקה לא רוצה להכנס לאיסור (ב), היא תנסה לקיים את הלכות נידה, הכוללות טבילה במקווה. אבל יישאר לה אסור (א). לכן, אין הרבנים והבלניות מאפשרות לרווקות לטבול במקווה, כדי שלא תרבה פריצות בבנות ישראל. לכן, מומלץ לא להתחכם, להתאזר בסבלנות עד לנשואין וקידושין כדת משה וישראל, ולא להכנס ללאוים חמורים. אמנם ישנם מצבים שהענין קשה, אבל מקובלים אנו ש"לפום צערא אגרא", לפי הצער - השכר, וגם בפועל מרויחים שלא מתחילים בנית משפחה, או הליך של זוגיות באיסורי תורה. איזה משפחה או איזה זוג יצא מזה. איך תיראה מכונית הנוסעת בדרכים עקלקלות ?

nogit.

New member
זה בעייתי מאוד.

ואני לא מכירה רב שמתיר טבילת רווקות. ניתן לראות כאן את תשובתו של הרב שרלו, עם מקורות, ועוד תשובה אישית יותר. ויהי רצון שתדעי להבחין מהו רצונך האמיתי, אם לשמוע את דבר ה', או לשמוע לקולות אחרים. רק טוב!

תשובה

רווקות לא הולכות אבל את יכולה לבקש מבלנית ואולי היא תסכים להתכונן רק כאשר תהי כלה תלמדי או קחי ספר על נידה ותקראי יש מקומות שזה עולה כסף 10-20 שח ויש חינם אבל חכי עד שתגיעי לחופה ואז תלמדי מבלנית

למעלה