עזרה בנושא חברה בע"מ

מצב
הנושא נעול.

kobundy

New member
עזרה בנושא חברה בע"מ

עזרה בנושא חברה בע"מ
שתי שאלות לי לחברי הפורום, 1. האם נכונה העובדה שאדם יחיד אינו יכול להקים חברה בע"מ ושדרושים לשם כך לפחות שני אנשים? 2. במידה ושני אנשים, הבעלים ועובדו השכיר, נרשמים כמקימי החברה ואחוז הבעלות מתחלק 99% לבעלים ו 1% לעובדו השכיר, האם לעובד השכיר מגיעים פיצויים לאחר כך וכך שנות עבודה? האם נחשב כשכיר? מהן זכויותיו בעיני החוק? תודה מראש למשיבים

שיר ורד

New member
תשובות

עזרה בנושא חברה בע"מ
שתי שאלות לי לחברי הפורום, 1. האם נכונה העובדה שאדם יחיד אינו יכול להקים חברה בע"מ ושדרושים לשם כך לפחות שני אנשים? 2. במידה ושני אנשים, הבעלים ועובדו השכיר, נרשמים כמקימי החברה ואחוז הבעלות מתחלק 99% לבעלים ו 1% לעובדו השכיר, האם לעובד השכיר מגיעים פיצויים לאחר כך וכך שנות עבודה? האם נחשב כשכיר? מהן זכויותיו בעיני החוק? תודה מראש למשיבים
תשובות
1. לא נכון, היה נכון בעבר. 2. זכויות העובד כשכיר נשמרות. מעל אחוז מסוים בבעלות הוא עשוי להפגע בזכויות מסוימות המגיעות לעובד שכיר מבחינת ביטוח לאומי ואולי גם במס הכנסה.

kobundy

New member
זאת אומרת ש

תשובות
1. לא נכון, היה נכון בעבר. 2. זכויות העובד כשכיר נשמרות. מעל אחוז מסוים בבעלות הוא עשוי להפגע בזכויות מסוימות המגיעות לעובד שכיר מבחינת ביטוח לאומי ואולי גם במס הכנסה.
זאת אומרת ש
כל אדם בעל 1% בחברה בע"מ נחשב אוטומטית לשכיר?

שיר ורד

New member
איך הגעת למסקנה הזו?

זאת אומרת ש
כל אדם בעל 1% בחברה בע"מ נחשב אוטומטית לשכיר?
איך הגעת למסקנה הזו?
כל עובד שכיר נחשב לשכיר,גם אם הוא מחזיק חלק מהבעלות בחברה, (למעט לענינים מסוימים הנוגעים לביטוח לאומי ומס הכנסה).

kobundy

New member
מהי ההבחנה אם כך

איך הגעת למסקנה הזו?
כל עובד שכיר נחשב לשכיר,גם אם הוא מחזיק חלק מהבעלות בחברה, (למעט לענינים מסוימים הנוגעים לביטוח לאומי ומס הכנסה).
מהי ההבחנה אם כך
שנעשית בין הבעלים לבין עובד שכיר? שנפתחה החברה נקבע אחוזי הבעלות כפי שנקבעו. מהו הסטטוס של העובד אשר מחזיק ב 1%?

kobundy

New member
אודה על תשובה לשאלה

מהי ההבחנה אם כך
שנעשית בין הבעלים לבין עובד שכיר? שנפתחה החברה נקבע אחוזי הבעלות כפי שנקבעו. מהו הסטטוס של העובד אשר מחזיק ב 1%?
אודה על תשובה לשאלה
לא ברור לי מהי ההבחנה בחוק בין בעלים לבין שכיר בכלל וההבחנה בין שכיר לבעלים במקרה שלי בפרט.

אדם יכול להיות בעל שליטה בחברה

אודה על תשובה לשאלה
לא ברור לי מהי ההבחנה בחוק בין בעלים לבין שכיר בכלל וההבחנה בין שכיר לבעלים במקרה שלי בפרט.
אדם יכול להיות בעל שליטה בחברה
ובמקביל גם שכיר באותה חברה שהוא בעל מניות בה. אלה שתי פונקציות שונות ונפרדות.

שיר ורד

New member
בכל מקום שאין הבחנה

אודה על תשובה לשאלה
בכל מקום שאין הבחנה
אז הוא גם שכיר וגם בעלים. אם הוא עבד כשכיר , מגיעות לו כל הזכויות של שכיר כפי שנקבע בהסכם העבודה שלו ובחוק. כאשר החברה מחלקת רוחים ו/או תתפרק יגיע לו החלק שלו בבעלות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה