עזרה בבקשה

meitush123

New member
זהו בדיוק

שמי ששם את זה עשה זאת כמחאה נגד מרצ, כאילו שערבים הם לא בני אדם

Nielle

New member
חח, גם כשהימין מנסה לקטול

הוא לא מצליח, כנראה שהם לא משקיעים מספיק מחשבה בלנסות להבין את דעותינו ולרדת לעומק העניין.

iRoNBaLLz

New member
כנ"ל אפשר להגיד על השמאל.

לא ראיתי פה ניסיונות של אנשים בעליי דעות שמאל להבין את דעותיהם של אנשי הימין.

Continuum

New member
אתה שוב מסלף את דבריי.

לא השוויתי את הימין לנאצים, השוויתי *אותך* לנאצי. ובמקרה, לא מזמן גם את טוקסיק. בבקשה תדייק להבא.

Continuum

New member
אבל אני חייב רק לציין

שההשוואה שלך לנאצי באה ממקום של הבנה עמוקה של דיעותיך השטחיות.

iRoNBaLLz

New member
או שאלו דעותיך שלך הן השטחיות

וההשוואה האמיתית היא שלך לפעיל חמאס.

Continuum

New member
אשמח מאוד

אם תגבה את ההשוואה הזאת כמו שאני גיביתי את שלי (הצגתי בדיוק תכונה ספציפית שבה אתה דומה לנאצי). ואל תגיד לי שאני שונא יהודים, אני לא גזען כמוך. ואל תגיד לי שאני בוגד במדינה שלי, אני אפילו לא שמאלני (אני כן בעד גבולות שישים ושבע בעד שלום, אבל לצערי המצב לא כזה פשוט). קדימה. במה אני דומה לפעיל חמאס. חוץ מזה שאני אוהב חומוס.

iRoNBaLLz

New member
אגב. אין לי מושג מאיפה אתה קיבלת

את הסמכות, ההגיון והמוסר להשוות בכלל בן אדם כלשהו לנאצי. זאת אחת הדרכים הפטתיות של קיצונים בורים לנסות להראות שהדרך שלהם היא הצודקת בלי בכלל לנמק למה היא הצודקת ולהציב קונטרא לדרך הנגדית. ובכלל, אין מקום להשוואה של המצב העכשיו לנצאים. אתה מוצא נקודות דימיון מקריות שרק במידה והמצב הנוכחי יקצין ואנשים שנויים במחלוקות ( ופה אני מדבר על הימין הקיצוני באמת ולא על מישהו כמוני שמזוהה עם ישראל ביתנו ) יקבלו את החוק לידיהם. הפורום לדעתי צריך להיות מקום של וויכוחים פוליטיים ואידיאולגיים בלבד ( בנוסף לצד האקטואלי הכללי שלו ) ולא להשוואות חסרות בסיס להנהגות קיצוניות בשביל להוכיח שאידיאולוגיה אחת יותר נכונה וצודקת מהשניה ובנוסף לכך עוד להראות שהבן אדם שלא חושב כמוך הוא בן אדם קיצוני ודוחה שצריך לעקור מהחברה ואף להרגו. השוואה שלי לנאצי ע"י אינה הגיונית בכלל משום שאתה משווה אותי רק על סמך הודעות ספורות של בפורום שנאמרו רק כדי להרגיז את הצד השני שלדעתי הרגיז את הצד שאני מזוהה איתו. אתה לא מכיר אותי כבן אדם מחוץ לפורום ולכן אין שום סיבה להשוואות האלה. להגיד שהדעות שלי שטחיות ושלך צודקות וטהורות זאת תינוקות. אתה ואחרים מתלוננים על רמת הפורום הירודה. לי אין בעיה לבוא ולהתכווח איתה אידיאולוגית עד מתי שתרצה אבל בצורה בוגרת ובלי השמצות למיניהן. אני אשמע את הדעה שלך ואנסה להזדהות איתה כמה שיותר וכנ"ל אתה לדעה שלי. מה שלא מקובל תתן קונטרא וזהו כי לכנות אותי נאצי ולחשוב שכך תשנה משהו, לא יעזור לך במהומה. אני הבנתי שלא מעט אנשים פה בפורום לא כל כך אוהבים אותי ואת דעותי "הקיצוניות" כיביכול לדעתם. הסיבה היא שכמעט אף אחד לא נתן לי את האפשרות להגיד את דעתי כמו שהיא, וזאת משום שאני אישית ( לא מסתמך על מקרים שקרו פה לאחרונה ) מרגיש שיש כאן איזהשהי סתימת פיות של קבוצת אנשים אחת כלפי קבוצת אנשים שנייה. נכון שהקבוצה השניה כותבת הודעות תינוקיות ולא בוגרות אבל עדיין לא צריך לסתום את הפה לאנשים, אפשר פשוט להתעלם או לנסות לדבר בצורה רגילה, כל עוד אפשר, אל הקבוצה השניה. אני בכל מקרה אמשיך לכתוב פה בפורום בין עם זה לרוחם של אנשים ובין עם לא. אני אפסיק לכתוב ברגע שאני יועף מפה, שלדעתי זה לא סביר כי אני לא אתחיל לקלל, להסיט או באופן כללי אעבור על חוקי הפורום בשביל לקדם את דעותי, או שפשוט לא יהיה זמן ( צבא ) או ימאס. עד אז אני כאן.

Continuum

New member
טוב, אז אני אסביר את עצמי..

לא מצאתי כמה נקודות דמיון מקריות. אני אף לא קראתי לאף אחד נאצי בשל "מספר נקודות דמיון", ובכלל - לא קראתי לאף אחד נאצי. אני לקחתי את כל התכונות *הגרועות* אצל נאצי, והוכחתי באותות ובמופתים שהן קיימות גם אצל טוקסיק. מש"ל טוקסיק *גרוע כמו נאצי*. קצת קשה לעקוב, אולי. במקרה שלך - אם אני לא טועה, לקחתי רק תכונה ספציפית גרועה אצל נאצי, והראיתי שהיא קיימת אצלך (הודית בזה - גזענות). "הפורום לדעתי צריך להיות מקום של וויכוחים פוליטיים ואידיאולגיים בלבד..." אין ספק שאתה צודק, ובוויכוח פוליטי ניתן לתת דוגמות היסטוריות כגון "גם הנאצים חשבו ככה ותראה מה קרה". אתה רשאי להגיב ב"יש הבדל - בלה בלה בלה בלה" ובכך לסתור את טענתי, באופן דיאלקטי ברור. אבל אני לא מבין מה הטאבו הגדול באיזכור הנאצים. הם פשוט דוגמה מצויינת. אין לי שום ספק שאתה לא נאצי, אבל כולנו בני אדם, וגם הגרמנים היו בני אדם, וכמו שהסברתי בעבר - הם עשו טעויות *אנושיות* שקל מאוד לכל אחד מאיתנו לעשות. לא את כולן ביחד, כמוהם, אבל את חלקן. אתה כתבת שהשמאל לא מתאמץ להבין את הימין. אני חושב שזה בחלקו נכון, אבל אין שום ספק שהשמאל מבין את הימין הרבה יותר טוב משהימין מבין את עצמו או את השמאל. הסיבה לכך היא שהימין הוא הצד האמוציונאלי והשמאל הוא הצד הרציונאלי של המתרס. אני לא שולל אף אחד מהם ולא משתייך לאף אחד מהם, אבל אין ספק שאת הדיעות של *רוב* אנשי הימין אין לאף אחד בעיה להבין פשוט בגלל שהן כל כך פשוטות - "הם פגעו בנו, אנחנו נפגע בהם". ככה טוקסיק, אי.טי. ועוד רבים חושבים. ואילו אנשי השמאל, אם תשים לב, הם בני אדם פחות פשוטים, יותר חושבים, ויותר מבינים. זה לא אומר שהם צודקים, כמובן, אבל לכתוב שלא ראית ניסיונות של אנשי השמאל להבין את אנשי הימין זה סתם טיפשי (שוב - זה נכון ברוב המקרים, אבל בפורום הזה יש הרבה מקרים שזו שטות גמורה בהם). אני מקווה שעד עכשיו ברור בעליל שאני כן מבין את הדיעות שלך. עכשיו, למה הן שטחיות? להגיד "אני גזען אבל ברור שזה לא גזענות כמו שהיה בגרמניה, כי *לי יש סיבה*" זה אחד הדברים הכי שטחיים ששמעתי. גזענות, מעצם הגדרתה, היא אינה מוצדקת בכל המקרים. לא יכולה להיות *סיבה מוצדקת* לגזענות. לאפליה אולי כן, אבל לגזענות לא.

Continuum

New member
מה זה משנה?

רציונאל זה לא דבר שכל כך קל לכוון נכון. קל מאוד לעשות הרבה הפוך-על-הפוכים ולהגיע למסקנה מוטעית לחלוטין. אבל הנכונות לשלב גם מחשבה ולא לפעול בצורה אמוציונאלית לחלוטין עדיין מאפיינת את השמאל הרבה יותר מהימין. תסתכל סביבך בפורום.

למעלה