עזרה בבקשה

gorly00

New member
עזרה בבקשה

הבן שלי בן 5.5 הוא אובחן כסובל מבעיות מוטוריקה ובעיות תקשורת הוא מטופל כ- שנתיים לסירוגין אצל קלינאית ומרפא בעיסוק , ויש שיפור רב בתחומים אלו , שנה הבאה הוא אמור לעלות לכיתה א , הילד הוא אינטליגנט , חכם וסקרן אך יש בעיה גם הגן וגם בבית שמדברים איליו הוא לא תמיד מגיב , הוא עסוק בענייניו ולא מתייחס כשקוראים לו או כאשר מדברים איליו זה נראה לעיתים שהוא לא שומע ובנוסף לכך הוא מדבר ומשמיע קולות לעצמו שקוע בעולמו ומתעלם לעיתים כשמדברים איליו יש לציין שהוא עבר בדיקת שמיעה ואין לו בעית שמיעה כמו כן הוא מאוד אוהב לשחק עם חברים וכשהוא נמצא עם חברים אין לו את התןפעות האלו הוא מקשיב לחברים ומשוחח איתם , ויש עוד דבר שמפריע לי זה חוסר שקט (לא תמיד) לעיתים לפני השינה כל הזמן הוא מתנועע בעיקר ברגליו. הילד הוא לא היפר אקטיבי לכן רציתי לדעת ממה נובעים דברים אלו והאם מוןטוריקה ובעיות שפתיות קשורות גם להפרעות קשב. תודה רבה מראש .

הפרעות קשב וריכוז ללא היפריות=ADD

בהחלט נשמע מדבריך כי לבנך מספר רב של איפיונים המתאימים להפרעת קשב וריוכז. ממליצה לך לפנות לאבחון מסודר אצל מומחה להפרעות קשב וריכוז, נוירולוג ילדים כזה או פסיכיאטר מומחה בתחום. בכל מקרה, מחר בערב יפתח שרשור השאלות למומחה שלנו, ואנו נצרף לשם את שאלתך. ברוכה הבאה ו

gorly00

New member
חיוך נצחי , תודה רבה על

תשובתך ואשמח אם תצרפו את שאלתי לשרשור השאלות לרופא על מנת לדעת פחות או יותר על המצב.

james4me

New member
גם אני הוגדרתי כשהייתי בכיתות א' ב'

בהגדרה של "שקוע בעולמו הפנימי" ע"י המורה, וגם אגב יש תיאור בספר של ד"ר דניאל אמן על ילדה בכיתה 8 שאובחנה עם ADD (בלי H) והייתה מוגדרת באותה הגדרה של "שקועה בעולמה". המשמעות של הביטויי, לגביי שלא ממש התחברתי לאירועים שהיו בכיתה. למרות שמבחינת ציונים הייתי תלמיד ממוצע. יותר מאוחר אובחנתי עם הפרעת קשב וריכוז שלא מלווה בהיפראקטיביות. אני מציע לך לקרוא בקישור הבא, החל מהקטע "Inattentive ADD, according to Dr. Amen" : http://www.mindfixers.com/amensub1.html

דליה.ד

New member
שלום לך וברוכה הבאה../images/Emo140.gif

יש חוקרים הכוללים את הפרעת הקשב והריכוז על גבי רצף הpdd - אוטיזם (כלומר הפרעות תקשורת למינהם), יש כאלה הרואים בהפרעה הפרעה התנהגותית (תלוי בהשקפתו של אותו חוקר). ילד בעל בעיות שפתיות ומוטריקה עדינה בהחלט מחשיד לכיוונים שונים ולכן נחוצה אבחנה מבדלת רצינית של מומחה בתחום. האם הילד היה מטופל במכון להתפתחות הילד?

למעלה