עזרה בבחירת כלוב לחולדות..

CHENKROVY

New member
טוב אני אמשיך לחפש ../images/Emo8.gif

חח ושאלה אחרונה (אני מקווה) - כמה זמן ייקח להם להתרגל אליי? אני צריכה לעשות משהו, לא יודעת, ללטף אותם בהדרגה או משהו כזה? ><" פשוט בפעם האחרונה שניסיתי להרגיל אליי חיה (האוגר של אחותי) לא הצלחתי אפילו לא לאחר חודשיים. אצל חולדות זה שונה? ושוב תודה

holyfook

New member
זה תלוי בחולדות עצמן.

שלי רגילות קצת למגע אנשים כי המגדלת שלהם דאגה לזה. למרות הכל, ובמיוחד בגלל שאין לי נסיון, עברו שבועיים ושניהם עדיין לא בוטחים בי לגמרי. אחד מהם קצת יותר סובלני מהשני, הוא נותן לי ללטף אותו, להחזיק אותו ביד, עולה לי על הכתף לבד אם הוא רואה הזדמנות, אבל עדיין מפחד קצת פה ושם. השני לגמרי ההפך, כשאני מחזיק אותו הוא מתחיל לבעוט בפחד, אם אני מלטף אותו הוא פשוט קם והולך בעדינות, כשאני שם אותו "בכוח" על הכתף הוא רק רוצה לרדת משם, הוא מאוד חשדני כלפיי. בכל אופן, כשתקבלי את החולדות שימי אותם בכלוב (כשיש בפנים את האוכל והמים כבר) ותני להם יום שלם להתאקלם. רוב הסיכויים שהם יבלו במחבוא, ולא יצאו לאכול או לשתות (מקסימום כשכולם ישנים בבית). יום אחרי, תכניסי את היד לכלוב כשאת מחזיקה ממתק טעים, או עם קצת יוגורט על האצבע, לא קרוב אליהם יותר מדי, ותתני להם לבוא לבד, להריח, לאכול, להסתקרן. תמשיכי לעשות את אותו התרגיל יום אחרי יום, כשכל פעם את מרחיקה את היד שלך יותר ויותר כלפיי הדלת של הכלוב. בסופו של דבר הם ילמדו שהיד שלך זה דבר טוב, ואת מספקת דברים טובים, ולאט לאט החשד שלהם כלפייך ייעלם. רק תקחי בחשבון שזה יכול לקחת בין שבוע לחודשיים. אני מכיר כמה אנשים מחו"ל שתוך יומיים החולדות שלהם התחילו להתנהג כאילו שהם שנה שלמה מכירים אותם, אבל די נדיר! אל תוציאי את החולדות מחוץ לכלוב בשלב הראשוני הזה! הוצאתי אותם פעמיים, ומהסיבה הזאת השני מביניהם עדיין מפחד ממני. פעם ראשונה ישר כשקיבלתי אותם, הוא ברח להסתתר בין ספרים שכמעט נפלו עליו בנסיון להוציא אותו. השאיר לו טראומה קטנה. פעם שנייה ביום שאחרי, שפתאום הוא בורח מאחורי הארון והצלחתי למצוא אותו רק אחרי יום וחצי
. אז במקום שהוא יהיה חברותי כלפיי כרגע כמו אח שלו, הארכתי את התהליך בהרבה וזה יקרה רק בעוד כמה שבועות. את יכולה לקרוא יותר כאן: http://www.ratfanclub.org/trust.html אם בא לך להתעמק יותר בנושא, ואני ממליץ, תעשי חיפוש בגוגל לערך "rat trust training", ותמצאי המון מאמרים וטיפים משם איך להתחיל ולהמשיך בדרך הנכונה. אני מקווה שיש לך סבלנות, כי ימים ראשונים נורא מסתכלים ומאכזבים למי שמצפה שהכל יהיה וורוד על ההתחלה. הם כן יפחדו ממך, הם יבהלו ויסתתרו מכל תנועה שתעשי, לא ירצו להתקרב אלייך וכו'. זה בסדר, נורמלי ואין לך מה לדאוג. ***כמו שציינתי בפרטי, ההמלצה שלי לא לקנות חולדות שיועדו להאכלת נחשים היא מהסיבה שהן לא רגילות למגע אדם. עם חולדות כאלה, רוב הסיכויים שתגמרי עם פצע עמוק שמצריך תפרים (כשהן נושכות זה כואב ויכול לגרום נזק לא קטן). בגלל ששלי הורגלו למגע אנשים, לא משנה עד כמה שניהם פחדו ממני, והיו הרבה מצבים כאלה בהתחלה, אף פעם לא נשכו, גם כשדחקתי אותם לפינה מחוסר ברירה.

CHENKROVY

New member
אופס - זה יצא בטעות. (התגובה שלפני)

ולגבי התגובה המאוד עוזרת שלך (חח תודה שוב) - בטח שאני לא אקנה חולדות להאכלה, אני קונה ממגדל ואני כבר יודעת ממי (בגלל זה אני כבר מתכוננת ><") וכן יש לי סבלנות, אבל אם אני יאכיל אותם ביוגורט הם ינשכו אותי או שהם יודעים להבדיל? תודה.

holyfook

New member
הם יודעים להבדיל.

את היוגורט הם בכלל מלקקים, ולא נושכים אז אין לך מה לדאוג. הם מקסימום יתנו ביסים קטנים אגב בכללי, אבל הם ממש לא מורגשים, לא משאירים שום סימן. תור שלי לשאלות
, כמה חולדות את קונה, איזה גיל ואיזה מין?
.

CHENKROVY

New member
חח ../images/Emo9.gif

חשבתי שני זכרים או שתי נקבות ממש לא משנה לי. הייתי רוצה יותר (אני ממש מאוהבת בחיה הזאת) אבל זה מספיק קשה למצוא כלובים וזה גם מאוד יקר. וגיל זה אחרי שהם כבר לא צריכים את אמא שלהם, כמה שבועות בערך.. אני חושבת שאנחנו קונים מאותו מקום כי כששאלתי אם נשארו היא אמרה לי שקנו לה כבר את שתי הזכרים.

CHENKROVY

New member
במיקרה כן

אבל אני לא בטוח קונה ממנה, אני מקווה אני צריכה לחכות להמלטה הבאה. ודרך אגב למה כולם פה בלשון רבים? מה אתם באים במשפחות? חח פשוט הסתכלתי פה קצת ובכל האשכולות הניסוח בלשון רבים. קצת מוזר, כי המשפחה שלי לא תומכת בכלל בגידול חולדות (וגם לא ארנבונים אם זה משנה משהו)..

holyfook

New member
אם תקני ממנה יהיו לנו חולדות אחים ../images/Emo6.gif

מי סיפר למשפחה בכלל
? הבאתי להם את זה בהפתעה, ולא כל כך טרחתי לשאול. או החולדות או שאני יוצא מהבית והם שתקו
. לא מסתדרים עם כלב, חתול או כל בעל חיים אחר, אז צריכים להתפשר איפשהו. למרות שהיום הם כבר עומדים בתור לשחק איתם ואני לא מרשה חחח, חוץ מהאבא שלא סובל את המראה שלהם.

CHENKROVY

New member
חח זה ככה גם אצלי

בכלל המשפחה שלי לא מסתדרת עם שום חיה. הייתי צריכה לשכנע המון זמן.. אני מקווה שכמו אצלך הם אח"כ יעמדו בתור
כיף לך שזה הלך לך כל כך בקלות, הלוואי עליי ><"

סאלוקי

New member
אוייש אתם מתוקים../images/Emo140.gif

כל הכבוד לך שאתה עוזר לה ככה-וגם נותן לה מידע טוב- הבעיה התמידית שלי כמגדלת חולדות זה להגיד לאנשים ולהסביר להם למה אני מגדלת אותם-אפילו אנשים אוהבי חיות-כאלה שמגדלים כלבים וחתולים וסוסים לא מצליחים להבין ולתמוך בקטע של החולדות-אין מודעות ויש המון דעות קדומות, אבל ברגע שהם רואים איזה חיה מהממת זו וכמה אינטיליגנטית ומעניינת היא -הם נדבקים בחיידק :) החולדות שלי כולם באו מגידול למאכל והן מדהימות וחברותיות-זו רק פונקציה של כמה זמן את משקיעה בהם-ובאיזה גיל הם מגיעים אליך-החולדה הכי פחדן שלי הוא אחד שנולד אצלי ולא הרגלתי אותו מגיל צעיר והוא שונא שנוגעים בו-אבל בחיים לא ינשוך-חולדות מנסות לבדוק כל דבר עם השיניים-זה לא אומר שהם נושכות ,אבל הן מכרסמות הכל-אין שום דבר בבית שלי שאין עליו סימניים של שיניים-צריך להיזהר במיוחד עם חוטי חשמל-הם מאד אוהבים לכרסם אותם-פעם הם אפילו כיסחו לי תחתונים....

Litalxo

New member
היי! אני מגדלת כלבים וחתולים וסוסים!

ועדין מאוהבת בכל החיות הקטנות (יש לי גם ארנבונת, שני אוגרים, תוכי קוקטייל ודגים) העדפתי אוגרים על פני חולדות מסיבה אחת ויחידה, היו לי חולדות בילדותי, הם כ"כ אינטליגנטיים שתמיד מצאו דרך לברוח מהכלוב! ואמא שלי חיבבה אותם, רק כשהיו מאחורי סורגים! אח"כ היה לוקח לי ימים ושבועות למצוא אותם בבית:) אז הפעם בחרתי באוגרים... הם לא אמני בריחה מוכשרים במיוחד:) אבל דבר שלא ידעתי על אוגרים סוריים כשרכשתי, זה שהם חיה יחדאית! מעדיפים לחיות לבד ובד"כ נוצרים ביניהם ריבים עקובים מדם עד מוות! ומזה למדתי, אוגר אחד= כלוב אחד. החולדה היתה חיה הרבה יותר חברותית! ושוב למרות כישורי הבריחה, שווה לעשות לה כל מיני מבחני אינטליגנציה:) היא תמצא מה לעשות עם כל דבר שתכניסו לכלוב, ניתנת לאילוף בסיסי, ותהיה לכם חברה נאמנה! פחות נקשרת לבעלייה מכלב, אבל יכולה להקשר בערך כמו חתול! עם האוגרים אין חברות כזאת....

סאלוקי

New member
גם אני

גידלתי כל חיי חתולים וכלבים,וסוף סוף יש לי סוס שלי (חצי פנסיון,אבל לא חשוב) ואני רואהשאפילו הבנות בחווה מתקשות להבין למה אני מגדלת חולדות....

CHENKROVY

New member
תתחדשי על הסוס ../images/Emo8.gif

גם אני פעם רציתי לגדל (למדתי פעם לרכוב) אבל זאת עבודה קשה מאוד וחוץ מזה אני קטנה מידי בשביל דברים כאלה. זה מצריך הרבה כסף, טיפול בסוס.. איך את מצליחה לממן את זה? ><" בכל מיקרה תודה רבה שוב ל-holyfook , עזרת לי מאוד מאוד. אה, וסליחה על ההצפה
, זה לגמריי היה בלי כוונה.

CHENKROVY

New member
כל הכבוד

ובקשר לקערות - אני רוצה משהו שיהיה קשה להם להפיל, ובבית שלי אני מפילה את הקעריות שלנו בקלות.. חוץ מזה זה לא יקר אז אני חושבת שאני אקנה. זאת הכי מתאימה שמצאתי : http://www.mistral.co.il/default.as...itemid={6C633F5C-50A1-43F8-804A-4FFE40CF0868} אבל הבנתי שקעריות לחולדות וחמוסים עשויות בעצם מחרס. זה משנה? נראה לכם שהקערית כבדה?

CHENKROVY

New member
מצטערת על השאלה אבל -

לקחתי שוב מבט בכלוב שלך, (הנוכחי) והקערות אוכל נראות טובות מאוד. הם מספיק כבדות? ומאיפה קנית?

CHENKROVY

New member
ועוד אחת

מצטערת אבל השאלות לא מפסיקות לצוץ לי. מוכרים בארץ Shreddies? ואם לא יש חטיף אחר שהחולדות אוהבות וזה בסדר בשבילן?

holyfook

New member
לא מכיר את ה-Shreddies

אבל מבחינת חטיפים, הם אוהבים כמעט כל דבר שנמצא במכולת השכונתית
. תשתדלי לקנות ממתק עם כמה שפחות סוכר, או לתת בכמויות מאוד קטנות. לגביי הצלחות שאצלי, קניתי אותם בבילו (רחובות), מהחנות "צחי זו סנטר". כל צלחת עלתה לי 20 שקלים, ואם אני לא טועה הן עשויות מחרסינה, מכאן המשקל שלהן והתאימות לכלוב. אני די בטוח שאת יכולה למצוא צלחות דומות בחצי מחיר בחנות לכלי בית, אם לא, אז תחפשי בכל חנות לחיות, לא חסר. הצלחת שהבאת אליה לינק לא טובה, היא מאוד קלה ומהמכה הכי קטנה הם יוכלו להפוך אותה.

למעלה